Ricola yrttijuoma / tee kadonnut kaupoista kokonaan

Anonyymi-ap

Kukaan ei kerro miksi ja mihin se katosi. Se oli vuosia Suomessa kaupan hyllyssä. Mitä on tapahtunut. Tampereelta ei ainakaan löydy.

8

5166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä Turusta.... Useat kaupat koluttu, mutta turhaan

    • Anonyymi

      Helsingistäkin kadonnut. Netin kautta tilasin Saksasta.

      • Anonyymi

        Hyvä että tilasit. Pastilleja tuntuu olevan apteekissa, muttei vieläkään missään teenä. Outoa on.


      • Anonyymi

        Mistä verkkokaupasta tilasit jauhetta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä verkkokaupasta tilasit jauhetta?

        Hei! Minäkin olisin kiinnostunut että mistä tilasit Ricola teetä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä verkkokaupasta tilasit jauhetta?

        Saksan Amazonista saa tilattua. Juuri sain 20 kpl hintaan noin 54 euroa, oli ilmainen toimitus.


    • Anonyymi

      No nyt on ne pastillit vuorostaan kadonneet kaikista kaupoista ja apteekeista. En tiedä mikä on teetilanne. Ainoastaan Tallinkin laivoilta löytyy pastilleja.

      Voiko olla että Ricola tuotteissa on toimitusvaikeuksia ja ne myydään ainoastaan Keski-Eurooppaan? Siellä ne on ainakin olleet perinteisesti suosittu tuote.

    • Suomalaiset kaupat väittävät, että sinisen Ricolan valmistus on lopetettu. Amazon.de ilmoittaa että sitä on, mutta hinta on 50 €/purkki.

      Aikani etsittyäni löysin italialaisen apteekin nimeltä "Farmacia Loreto Gallo SRL" jossa Ricolaa oli. Hinta oli noin 3 €/purkki. Tilasin 9 purkkia ja hinnaksi tuli DHL:n kuljetuksen kanssa noin 50 €. Toimitus oli nopea - tuli 4.4. - ja oikeaa ainetta tuntuu olevan.

      https://farmacialoreto.it/ricola-tisana-distensive-relax-preparato-per-tisana-solubile-200g?_gl=1*1cfsa0f*_up*MQ..*_ga*ODEzNDcyNTE0LjE3NDM4NjU3Mjg.*_ga_DK66201L06*MTc0Mzg2NTcyMi4xLjAuMTc0Mzg2NTcyMi4wLjAuMA..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      20
      4335
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3184
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3097
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      43
      2388
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      81
      1206
    6. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1079
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1054
    8. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      368
      1019
    9. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      217
      986
    10. Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen

      Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e
      Maailman menoa
      138
      880
    Aihe