Ihmeen kevyesti nämä bodarit suhtautuvat roinaamiseen. Käyttävät kiellettyjä lääkkeitä, anabolisia steroideja. Ikään kuin siinä ei olisi mitään ihmeellistä. Muuten vaan ostavat aineita hämärähemmoilta ja piikittävät kankkuunsa. Haluaisin muistuttaa, että se on kaikin puolin laitonta toimintaa. Sama kun ajaisit ylinopeudella punaisia päin jatkuvasti. Epäeettistä kehon muokkausta.
Roinaaminen on laitonta
9
788
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän lääkeaineet sinänsä ole vaaraksi jos niitä käytetään oikein ja apteekista haetaan lääkkeet. Harvassa vaan on lääkärin kirjoittamat reseptit ja lääkärin kirjoittamat lääkemäärät on niin pieniä ettei bodarille riitä. Siksi suurin osa ostaa kamansa epävirallista reittiä ja arpapelaa miten puhdasta lääkettä saa. Isoilla määrillä saa varmasti sivuvaikutuksia moni katuu myöhemmin kun terveydeltään leikki muutaman lisälihaskilon takia.
- Anonyymi
Muutaman lihaskilon takia tosiaan moni pilaa terveytensä ja moni joutuu jopa treenaamisen lopettamaan kokonaan jos tulee liikaa sivuvaikutuksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muutaman lihaskilon takia tosiaan moni pilaa terveytensä ja moni joutuu jopa treenaamisen lopettamaan kokonaan jos tulee liikaa sivuvaikutuksia.
Muutama lihaskilo... On siinä muutama enempi kuin kädet kuin parrut. Ei sellaisia naturaalina saa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muutama lihaskilo... On siinä muutama enempi kuin kädet kuin parrut. Ei sellaisia naturaalina saa.
Kyllä saa, mutta silloin pitää oikeasti tehdä asioita oikein, eikä matkia roinabodarien juttuja.
- Anonyymi
Tuolla alempana on kehonrakennuspalsta voimailulajeissa.
- Anonyymi
Kannattais oikeesti tutustua lakiin, ennen kuin julistelee omaa mielipidettään sellaisena. Dopingaineiden käyttö ei ole laissa kielletty. Myynti ja hallussapito myyntitarkoituksessa on, niin kuin välittäminen, maahantuonti ja valmistuskin. Tässä on kyse lääkeaineita koskevasta lainsäädännöstä.
Dopingin käyttö on kielletty sellaisissa urheilulajeissa, joita sitoo dopingsäännöt ja jonka piirissä testataan. Se on sopimuskysymys, johon urheilija suostuu, jos haluaa sellaisissa lajeissa ja sellaisten lajiliittojen alaisuudessa harjoitella ja kilpailla. Tuolloin dopingin käyttö on sopimusrikkomus, josta lajiliitolla on oikeus asettaa sanktiot sopimusta rikkoneelle urheilijalle.
Siinä noin niinku lyhyesti. - Anonyymi
Luuletko tosiaan että lihakset saa kasvamaan ilman steroideja. Tai no, saa jonkunlaiset mutta ei muutamassa vuodessa. Kaikki hormonit on pakollista kaikille jotka haluavat kunnon lihakset. Eihän niissä lihaksissa mitään voimaa ole mutta isoksi ne kasvaa. Sivuoireet kuuluu lajiin.
- Anonyymi
Roinadiilerit ja roinabodaritko sinulle tuommoista tuubaa on syöttäneet? Tutustu esim 50/60 luvun bodaukseen USA:ssa, todella kovassa kunnossa moni naturaali silloin, kaikki eivät vedä aineita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst20914122Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555417Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58654782Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2573839PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1133594Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1333576Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852120Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171457Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581231Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3001165