AKT haista ISO ...

Anonyymi-ap

Onko näillä liittobyrokraateilla viimeinenkin järki hukkunut edustusillallisiin???

27

174

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AKT-Goljatti on noussut "viimeiseen taistoonsa".

      • Anonyymi

        Täysin edesvastuuton ja turha liitto. Ei mitään sympatiaa AKT:n toimille ja jäsenille.


    • Anonyymi

      Teen töitä kuljetusalalla. Mietin pitkään liittymistä liittoon, nyt se on nähty. Tällä liitolla ei ole mitään vastuuta Suomesta ja kotimaan hyvinvoinnista. En tule tuohon osallistumaan ja säästän rahani muualle, kuin jäsennaksuihin.

    • Anonyymi

      Kuulun liittoon. Tekevät paljon hyvää, mutta nyt en ymmärrä. Varmaan eroan ens kuun alusta, usko mennyt tuohon touhuun. En jää kakkoon, vaan oon töissä.

    • Anonyymi

      Mikä teitä vaivaa ? Liitot ajavat teidän etuja.

      • Anonyymi

        Kenen etu on ajaa Suomi konkurssiin?


    • Anonyymi

      AKT ottaa ohjeensa Putinilta.

    • Anonyymi

      Joko on "pihkalankaarti" valmiina murtamaan lakkoa?.

      • Anonyymi

        AKT sortuu omaan ahneuteensa.
        Ahneen AKTn alasajo on jo alkanut.


    • Anonyymi

      Pienestä se on kiinni tämän maan huoltovarmuus kun pieni ahnehtijoidensakki pistää koko maan seis.
      Kannattaisikohan huoltovarmuuskeskuksen vähän miettiä tätä asiaa?

    • Anonyymi

      Ahneita sikoja.

    • Anonyymi

      Annan kaiken tuen lakolle.

      • Anonyymi

        Annan kaiken tukeni niille jotka lakkopölvästien uhkailusta huolimatta lähtevät töihin.

        Satamissa on tietysti väkivaltaisia vasemmistolaisia lakkovahteja mutta heille aika käy pitkäksi ja sitten kun lama tulee niin näillä lakkopoliiseilla voi olla kyyti kylmää.....


    • Anonyymi

      Vaihtoon vaan ahneet.....

      • Anonyymi

        Huvittavaa kun katkerat pienyrittäjät? vaahtoaa täällä:D
        Ostovoima pudonnut viimeiset 20 vuotta, ja ahneiksi syytellään.....

        Vientialojen palkat tuntuu olevan jostain käsittämättömästä syystä tikun nokassa aina, vaikka raha on ulkomailta tulevaa.
        Julkisen puolen käsittämättömät korotukset eivät haitanneet ketään, vaikka rahoitetaan verovaroista, ja tunnetusti julkinen puoli on jo ns kuralla ennen korotuksia.


    • Anonyymi

      Kyllä siinä saattaa käydä niin että lakon aikana monet kuljetusfirmat pistävät muutosneuvottelut käyntiin ja tietyt lakkoon osallistuneet työntekijät saavat jäädä lakkoilemaan vaikka loppuiäkseen.

      • Anonyymi

        Joopajoo, ja sitten heräsit....

        Ihan samaa väitetään aina kun joku ala on lakossa, lopulta sopimus syntyy ja kumpikin osapuoli on ns tyytyväinen pari vuotta.
        Pienemmät firmathan tosin eivät mitään sopimuksia noudata.


    • Anonyymi

      Ay-liikkeen alasajo jatkuu....

      Nyt paikallisia sopimuksia.
      Ay-pönöttäjien lihottaminen lopetettava !

    • Anonyymi

      Ay liikkeet ovat nousussa, olkaa sitten mitä mieltä tahansa.
      Kohta koko Suomi seisoo. Ei voi mitään.
      Hyssyttelyn aika on ohi mikä jäi pikkasen päälle 90-luvun alusta.

    • Anonyymi

      Vastaus ketjun aloittajan kysymykseen: on.

      AKT haluaa ahtaajille Saksan palkankorotuksia. Kannatan tuota Saksan mallin käyttöönottoa jossa palkka työpaikoilla muuttuu suhdanteiden ja työpaikan tilanteen mukaan. Siis myös laskee. Suomi on nyt teknisesti taantumassa eli saksan mallin mukaisesti palkan pitäisi laskea...

      PAU:n tukilakossa taas lakkolaiset jälleen kerran sahaavat omaa oksaansa. Seurauksena taas lisää vähentyvä kirjepostin ja sanomalehtien tilausten määrä. Posti reagoinee vähentyviin hommiin muutosneuvotteluilla. Toki samalla myös korottaa hintoja mikä sekin lisää syöksykierrettä.

    • Anonyymi

      Ismo Kokko on koko AKT:n järjestön kanssa osa venäjän hypridioperaatiota jonka tarkoituksena on saada suomalaiset riitelemään keskenään ja puna-armeijan raiskaukset, ryöstelyt ja tappaminen sekä kidutukset jäämään vähemmälle huomiolle.

      On ukolla otsaa nostaa hirmupalkkoja ja pysäyttää velkaisen suomen ainoa toimeentulon lähde ulkomaanvienti.
      Lakko vaikeuttaa myös ukrainan auttamista koska avustuspaketit suomesta viivästyvät ay-politrukki Kokon vuoksi ja tästähän seuraa että elämästään taistelevat ukrainalaiset kohtaavat lakon takia kenties suuren määrän tarpeettomia uusia kuolon uhreja jos esim. ampumatarvike apu suomesta viivästyy.
      Kuinkahan ne venäjältä tänne järjestävät palkkion akt:n politrukeille ettei se näy viranomaisille vai onko jo etukäteen palkittu että jäljet häviäisivät ?

      HÄVETKÄÄ AKT:N LAKKOILIJAT JA TOIVON TEILLE KAIKKEA PAHAA.
      VUONNA 1918 TEIDÄT OLISI JO KYYDITTY SUOMENLINNAAN TAI TAMMISAAREEN !

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      -Muuttotappio kunnassa tärkein työnantaja laittoi työt seis politrukki I.KOKON takia

      - Pienet velkaiset kuljetusyritykset joutuvat maksamaan työntekijöilleen palkkaa kotona olemisesta koska politrukki I. KOKKO pelata venäjän pussiin lietsomalla eripuraa suomalaisiin !

      -Linja-auto lakon seurauksena kaikki koululaiset eivät pääse kouluunsa ilman vanhempiensa erityisjärjestelyjä joka taas haittaa vanhempien töissä käyntiä.
      Osa vanhuksista ei pääse terveyskeskuksiin jos linja- auto lakko alkaa aamulla.
      Kiitos tästä kaikesta kuuluu politrukki ISMO KOKOLLE niin kuin jo tiedätte !

      -Ukrainaan suunnattu avustuspaketti viivästyy josta seuraa että Ukrainassa ihmisiä kuolee politrukki ISMO KOKON niinkuin jo äsken kerroin!

      Vuosi sitten presidentti Niinistö sanoi että meidän täytyy varautua sellaiseenkin haitan tekoon jota me ei voida edes aavistaa mitä se voisi olla.
      Tämä AKT:n ja TEHYN:N toiminta on juuri sellaista venäjän vaikuttamista mitä presidentti tarkoitti.

    • Anonyymi

      Hyvin menee.
      Ahtaajien lakko pitää ja puree.
      Huomenna 1.3 alkavan linja-autolakkojen varalta, siis rikkurien varalta on siankusta ja lietettä säiliöautokaupalla riittävästi porteilla jaettavaksi.
      Myöskin tärpättiä munille.

      Talkoo-Taavetti

      • Anonyymi

        Lakko vahditkin ovat venäjän asialla mutta eivät saa siitä minkäänlaista pakintoa niin kuin akt:n lakkotsaari kokko lähimpien hännysteliöiden kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lakko vahditkin ovat venäjän asialla mutta eivät saa siitä minkäänlaista pakintoa niin kuin akt:n lakkotsaari kokko lähimpien hännysteliöiden kanssa.

        Oletko elämänkoululainen vai rusakko, kun kirjoitustaidossasi ei ole kehumista?
        Tai vähemmistöämme:D


    • Anonyymi

      Lakko puree...lakko puree...Porukka kävelee kun bussilakko on ja lakko pitää porteillakin.
      Joitain yksittäisiä ruuttauksia siellä-täällä ollut mutta välle se on jäänyt.
      Lakko jatkuu edelleen ja ensi viikonkin.
      Sianlietettä ja kusta riittää rikkureille sekä tärpättiä munille.

      Talkoo-Taavetti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      89
      2783
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2313
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1113
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      36
      971
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      839
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      690
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      655
    8. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      42
      582
    9. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      36
      561
    10. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      555
    Aihe