Jos on kitkaa

ja vähän myös sivuttaiskihnutusta - osittain nopeatempoistakin, niin kumpaan kannattaa laittaa rasvaa, tappiin vai reikään?
Vai onko sillä lopulta mitään väliä? Onko rasva niin kuin byrokratian käsi, että lopulta se kuitenkin leviää joka paikkaan?

-keinovaginamies-
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voitele molemmat.. mutta jos on pyörivää liikettä tai työstöä, jättäisin rasvaamatta.

Vähän riippuu myös materiaaleista.. joskus kynttilä on paras ja toisinaan viina.

Äänestä
  • Joo, pyörivään minäkin olisin laittanut kunnon laakerin.
    Nytkö ei ollu pyörivä vaan tuollainen nylkyttävä, niin saa mennä rasvanipalla. Menee rasva mukavasti rakoon :) Näissä hommissa sopivat välykset on hyvästä.

    -keinovaginamies-

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja vähän myös sivuttaiskihnutusta - osittain nopeatempoistakin, niin kumpaan kannattaa laittaa rasvaa, tappiin vai reikään?
Vai onko sillä lopulta mitään väliä? Onko rasva niin kuin byrokratian käsi, että lopulta se kuitenkin leviää joka paikkaan?

-keinovaginamies-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu