Jatkuvasti rekkaa ja kuorma-autoa liikkuu valtateillä - eikö AKT:n lakko tehoakaan? Buhahahahaaaa.... Jopa postin yhdistelmä tuli vastaan Ylivieskassa!
Vastaukset 14
- Anonyymi
Ovat isäntien itsensä kuljettamia ajoneuvoja.
- Anonyymi
Meidän kalusto liikkuu normaalisti ja kuskit töissä. Ehkä hieman tavallista kiireempää, kun vähemmän kalustoa hoitamassa isojen terminaalien ajoja.
- Anonyymi
Hienoa! Esimerkillistä toimintaa.
- Anonyymi
No jos suoraan jo ennen uutta sopimusta maksat kuljettajille paremmin kuin tuleva 9 % korotukset tai enemmänkin. On asia aivan eri.
- Anonyymi
Eiköhän meillä ole palkka ja edut kunnossa, kun ei kuskeja lakkoilu kiinnosta. Hyvät kuskit ansaitsee hyvän palkan.
- Anonyymi
Isännät painaa pitkää päivää ja piirturit raksuttaa dataa virkamiehille!!🤣😂😅
- Anonyymi
Ihan riittää normaalit työvuorot, kun tarpeeks kuskeja töissä 👍
- Anonyymi
Kyllä niitä tippuu kun rikkurien niskaan tippuu siankusta ruutastamme.
Myöskin munat tärpätillä vedetään.
Talkoo-Taavetti- Anonyymi
Alatko uhkailemaan?
- Anonyymi
Lakko ohi, eikä mikään muita parempi sopimus... onneks nyt riittää Taavetilla kusta juotavaksi 🤣
- Anonyymi
Tapelkaa pojat niin saatte tupakkaa!!😁😁
- Anonyymi
Ei taida AKT:n toimialakohtaiset sopimukset olla monikaan yleisitova. Silloin tehdään yrityksissä omat paperit.
- Anonyymi
Silloin tehdään omat paperit joo ja silloin ne ketkä ei TES, niin tekevätkin ilmaista työtä kun menevät itse sopimaan ammattiekonoomien ja johtajien kanssa asioista.
Ei se yleissitovuus mihkään kyllä poistu valitettavasti.
Rikkurit pääsevät toistaiseksi siipeilemään, mutta lakon aikana tulevat siankusella uitetuiksi joka portilla missä partioitamme on kutsuttu.
Talkoo-Taavetti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133721Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196656Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45617Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars95586- 56570
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520- 41519
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505