Miettikääpä sitä asiaa,onko se nainen aina syytö jos parisuhde ei toimi.
Jos on mutasukkainen osapuoli,siitä ei hyvä seuraa tiedän tämän henk:
En tiedä mikä vaikutus on lapsuuden ajalta jo,jos on ollut vanhemilla ongelmia parisuhteessa,heilasttuko tämä myöhemmin myös lapsiin?
Ei kenkään sovi olla sinisilmäinen jo seurustelun aikana,eikä myös alistua vain toisen ehdotukseen..Ei myös kenenkään sovi olla ns.pelastaja,jotta toinen pääsee pois kotioloista,missä vanhemilla keskeisiä ongelmia.
Nämä ongelmat tulee esille,näin se vaan on.
Naisen lotikka
3
435
Vastaukset 3
- Anonyymi
ei ole ja voi olla molemminpuolista väkivaltaa
persoona lapsuus ja ympäristö kaikki vaikuttavat osaltaan
kyl lapset saa vaikutteita vanhemmista, esimerkkiä ottavat mutta eivät välttis käytä vv myöhemmin
kaikista paras kun on aito ihminen jo heti kohdatessa eikä salaille ja pidättele mitään- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17752537G
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mä ainakin olin suhteen toimimattomuuteen osasyyllinen, pyysin nimittäin miestä usein olemaan juomatta. Ei sitten ollut ja rupesi salaa juomaan, muutettiin isompaan asuntoon, kun toista vauvaa odotin, niin löysin vaatekaapista tyhjiä kaljatölkkejä ja vähän väkevämpiäkin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811328
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K191099En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621043- 65898
- 62793
- 60770
- 66712
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24700- 69682
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39648Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49637- 133626
- 51586
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36575- 19537
- 43533
- 29525
- 33520
- 72496
- 61488