500 biljoonaa korruptio-sotimisrahaa ukrainanvenäläisille eriarvoistamiseen

Anonyymi-ap

Se on sellainen jättipotti, josta muut valtiot vain haaveilevat.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17757387/ukrainanvenalaiset-ovat-eriarvoistavia-venalaisia

"Emme kutsu venäläisiä SUKULAISIAMME juhliin" - kehuskeli ukrainanvenäläinen Svt:ssä tänään.

Mitä muuta äärioikeistolaiset ukrainanvenäläiset ovat, kuin eriarvoistavia venäläisiä, joita "lännen" eriarvoistavat pörssirikollis-korruptiopoliitikot hyysäävät, omien kansojemme kustannuksella.

24

1163

    Vastaukset 24

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Poliittinen äärioikeistolainen maahantuonti, ÄärioikeistoUkrainan korruptiojohdon sotimisen rahoittamisen syyt:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana

      Ruotsissa poliisijohto tekee harakireja, Suomen viranomaiset kantavat salkut lentokoneista ja järjestävät vastaanottokomiteoita, Caymansaarten pörssirikollismafioille, kun ne AutokratiaUsan kansalaisina, lennähtävät yksityiskoneillaan, jotka on Suomen kansalta, eli valtiolta ja eläkerahastoista varastetuilla varoilla ostettu, ryöstämään lisää kansaamme.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äärioikeiston laittoman ex-äärioikeistohallituksen, PetosKalmaKokPersRkpKe:n, todellisuudentaju on pahasti hukassa, kun juoppo puolustusministeri, on pöhöttyneenä jälleen, kylvämässä Suomen verojenmaksajien rahoja, ÄärioikeistoUkrainan uusfasisti-pörssibolsevikeille, jotka ovat jo saaneet "avustuksina" sotimiseen, 500 biljoonaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17778752/porssirikollisoligarkkitrumpit-uhoavat-ek-isssa-vihaa-suomen-kansalle

      Tehkää ihmiset johtopäätöksiä, älkää päästäkö Suomen kansan ryöstäviä, äärioikeiston PetosKalmaKokPersRkpKejne:n, pörssirikollis-äärioikeistobolsevikkejä, enää koskaan mihinkään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mistä noin valtavat summat varallisuutta sotimiseen, on yhtäkkiä voinut löytyä, muuaalta, kuin Kiinasta.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/4/7/israels-violence-is-open-terrorism-stop-calling-it

      Pörssirikollis-äärifasistijohtajat eri valtioista, käyvät vuorotellen pokkuroimassa, Kiinan kansanmurhaajajohtoa. Onhan AutokratiaUsan omistuksestakin, jo suurin osa, kiinalaisten omistamaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17815012/kun-f-35-ydinkarkihavittajat-tulevat-sytyttaa-suomi-maailmansodan-#comment-120193149

    • Anonyymi

      Zelenskin kanslian entinen tiedottaja Aleksi Arestovich menetti työnsä kun erehtyi kertomaan julkisuuteen venäläisen ohjuksen osumisesta kerrostaloon syystä, että Ukrainan ilmatorjunta pudotti sen.
      Aleksi tuli viime viikolla julkisuuteen TV-haastattelussa, jossa juontajana toimi tunnettu russofobiaa sairastava Julia. Aleksi yllätti Julian sanoessaan, että Ukraina tarvitsee presidentin. Zelenski ei ole tehtäviensä tasolla. Hän nimittää kuvernööriksi ystäviään jotka kavaltavat lännen tarjoamaa apua vaunulasteittain. Porosenko ei voinut mitään korruptiolle ja Zelenski ei ole yhtään sen parempi. Haastattelija Julia huudahti suorassa lähetyksessä stop stop, mutta jäi aivan sanattomaksi. Aleksei jatkoi ja kertoi Ukrainassa olevan käytännön, jonka mukaan rikkailta jääädytetään rahavarat ja kiristetään rahaa jotta saisivat edes jonkin verran omaisuuttaan takaisin.

      Hieno maa ja hienoja miehiä.

    • Anonyymi

      Enpä hienoiksi Azov-natseja, pörssirikollisi-äärifasisteja nimittäisi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin

      Näyttävät nuo eri valtioiden DiktaattoriOligarkit, ramppaavan Kiinan ihmisoikeusrikollisten luona, vahvistusta likaisille toimilleen hakemassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

      Suomi taitaa olla siinä mielessä poikkeus, että varmaan ainut valtio maailmassa, josta korruptio-yksipuoluejärjestelmän poliitikko-pörssirikolliset ovat verovaroistamme rahoittaneet poliittisin tarkoituksin, aseistaneet ja maahantuoneet, entisten vihollisten, Suomen ja Venäjän välisissä sodissa, innokkaimpina Suomen lapsia, siviilejä ja sotilaita tappaneiden, äärioikeistoekstremistisiä Azov-jälkeläisiä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      Vieläpä omaa kansaamme köyhyyteen, ennenaikaisesti ja veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuudessa, tappamalla.

    • Anonyymi

      Tarkista nyt kumminkin lukemasi. Et toki maininnut, puhuitko euroista vai ruplista, mutta tuo nyt kumminkin tekee 10 miljoonaa joka ikiselle ukrainalaiselle, kielestä riippumatta! Vaikka olisi ruplua, niin sittenkin summa on huima, euroina miljoona jokaiselle.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      48
      1032
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      959
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      841
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      759
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      727
    6. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      621
    7. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      203
      618
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      102
      604
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      188
      572
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      538
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      259
      476
    12. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      451
    13. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      85
      448
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      36
      408
    15. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      403
    16. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      142
      376
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      43
      372
    18. 27
      366
    19. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      358
    20. Miten viikonloppu meni

      Mielestäsi? Tapasitko kaivatun? Jos, etenivätkö asiat?
      Ikävä
      29
      348
    Aihe