on se kumma kun ei kelpaa

mikä ihme siinä on että olen saanut kuulla usealta naispuoliselta olevani hyvännäköinen mutta aina jos yritän tehdä aloitetta niin rukkaset tulee ? eikä syynä ole liika känni.
osaan mielestäni jopa keskustella mutta...
7621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mä en tiedä onko kyse vaan siitä, et sattuu vaan oleen niin v*** huono mäihä?? monesti kauniiksikin kehuttu blondi ei vaan tunnu kelpaavan.. ainakaan yhtä yötä pidemmälle. kaipais sitä, et joku oikeesti kiinnostuis ja ottas silleen vakavasti! no, onpa kyllä toisaalta oma vaatimustasonikin sen toisen suhteen joskus liianki korkeella..

Äänestä
  • nii olisihan minullakin ottajia mutta se juuttuu kyllä sitten omiin kriteereihin, mitkä ei kumminkaan ole mitään älyttömiä.
    tai sitten se on just siitä mäihästä kiinni

    Äänestä

  • komee ja vapaa kirjoitti:

    nii olisihan minullakin ottajia mutta se juuttuu kyllä sitten omiin kriteereihin, mitkä ei kumminkaan ole mitään älyttömiä.
    tai sitten se on just siitä mäihästä kiinni

    Itse en aikoinani saanut naista vaikka kuinka yritin ja yritin. Heti kun aloin seurustelemaan vakavasti (kävi säkä?) alkoivat myös muutkin naaraspuoliset kiinnostumaan minusta ja välillä sai suunnilleen pakoon juosta, ettei ajautunut petoksen tielle.

    Elämä on kummallista...

    Äänestä

  • omituinen kirjoitti:

    Itse en aikoinani saanut naista vaikka kuinka yritin ja yritin. Heti kun aloin seurustelemaan vakavasti (kävi säkä?) alkoivat myös muutkin naaraspuoliset kiinnostumaan minusta ja välillä sai suunnilleen pakoon juosta, ettei ajautunut petoksen tielle.

    Elämä on kummallista...

    että varatut kiinostaa enemmän siksi,että he eivät yritä saada seuraa koska on kotona jo joku...;) Vapaat ihmiset ovat usein baareissa "tutka päällä" vaikka se olisikin tiedostamatonta. Ja sellainen karkottaa vastapelurin yleensä hyvinkin tehokkaasti... Omituistahan tällänen käyttäytyminen toki on mutta hyvin loogista (ainakin meistä naisista!);)

    Äänestä

ehkä joilleki ihmisille on vaan olemassa vähemmän "potentiaalisia" kumppaniehdokkaita.. yritän ainaki omalla osallani uskoa niin, muuten menee itseluottamus kokonaan. löytyy niin ulkonäköä kuin älykkyyttäkin.. ehkä olen vain tavallista vaikeampi palapeli koottavaksi.

Äänestä

eräs mun hyvä poikapuolinen kaveri on hyvänäköinen, pukeutuu siististi, on ihan fiksu ja ystävällinen. hänellä on paljon kavereita, on sosiaalinen jne. mutta me siis ollaan hyviä kavereita, aika läheisiä. ja joskus hänellä on todella kiukkupäiviä ja hän saattaa töksäytellä asioita päin naamaa ja on välillä todella ilkeäkin. en haluaisi suhdetta tälläisen muuten niin mukavankin pojan kanssa. kaverisuhteemme alussa hän oli mukava minulle aina, mutta kun tutustuimme enemmän ja vietimme aikaa yhdessä useammin hän rupesi käyttäytymään "huonosti". hänellä on ollut useita pidempiä suhteita ja monia monia yhdenillanjuttuja. jospa hänen suhteensa kaatuu siihen että rupeaa ilkeilemään tutustuttuaan johonkin paremmin...

no tää nyt meni jonkun verran asiasi vierestä, mutta kerroin kuitenkin.. se voi olla ihan joku pikku juttu mihin naiset sitten kiinnittää huomiota. älä yritä liikaa!!! äläkä keskustele liikaa!!! baari ei välttämäti ole se paras iskupaikka jos ajattelet vakavampaa suhdetta. mieti miten yrität tehdä aloitetta. menetkö vaan jonkun ventovieraan pöytään istumaan ja puhumaan vai rupeatko heittämään läppää keskellä tanssilavaa? nojoo, tässäpä mun ajatuksia.

Äänestä

No sehän johtuu siitä, että sä olet myös omasta mielestäsi komea, ja sen huomaa sun käytöksestä. Elvistelijät saavat vain aivottomia mimmejä, joille mikään muu kuin ulkonäkö (ja jätkän rahat) eivät merkitse mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


komee ja vapaa kirjoitti:

mikä ihme siinä on että olen saanut kuulla usealta naispuoliselta olevani hyvännäköinen mutta aina jos yritän tehdä aloitetta niin rukkaset tulee ? eikä syynä ole liika känni.
osaan mielestäni jopa keskustella mutta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu