Kyse on siis siitä, että kun tänne tulee Marinia ja demareita kritisoivia tai pilkkaavia juttuja, niin vasemmistolaiset alkaa heti selittään, että persuthan siinä asialla on.
On harvinaisen tyhmää kuvitella, että vain persut nauraisi demareille.
On harvinaisen tyhmää kuvitella, että vain persut nauraisi demareille.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Koska esim. kokoomuslaisilla on käytöstapoja, ei heitä ole syytä epäillä. Törky tulee persuilta, koska he eivät osaa keskustella sivistyneesti.
Todella typerä kommentti. Esim. minä olen ilkkunut Marinista monta kertaa, ja olen kokoomuslainen.
terv, kokoomuksesta
Persu yrittää surkeaa konstia peittääkseen omaa junttiuttaan, noloa.
Saisin varmasti potkut, jos ilmanussisin kuten meidän pm videolla, kun haki vähän iloa ja valoa elämään.
Saat sinä potkut varmasti helpommallakin. Olisi hyvä, että saisit ne mahdollisimman pian.
Millaiset palkat teillä siellä toimituksessa muuten on, kun pitää viikovaihteensakin käyttää netissä kirjoitellen?
Mitä tulee sivistyneeseen keskusteluun, niin muistetaanpa Marinin esiintyminen tv:ssä, jossa väitti perussuomalaisia rasisteiksi!!!!
Sama koskee niitä monia jotka tälläkin palstalla ovat perussuomalaisia haukkumassa! Kyllä siitäkin on sivistys kaukana!
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17758612o
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
En ite ainakaan epäile persuiksi juuri ketään. Ihan hörhöjä epäilen mielenterveyseläkeläisiksi ja sitten noita putinin kannattajia voi olla missä puolueessa vaan, jotka uskoo siihen ystävyyteen ja yhteistyöhön joka oli Neukkuaikaan. Ja jos oltais vaan kavereita ja annettais sen tappaa Euroopassa, saatais halpaa bensaa.
Täällä on selvästi näkynyt, että ainakin parilla vasurilla on pakkomielle persuihin. He eivät osaa muusta puhua.
Niin, mutta kaikki tuo öyhötys näyttää vaan satavan ps:n laariin ja reilusti!
Joten, jatkakaa vaan ihmeessä. Enää pari prossaa puuttuu voiton takaamiseksi.
Kerro minkä voiton.
Vaalivoiton eduskuntavaaleissa tietenkin.
Pitää muistaa, mikä ero on porvarilla. Kokoomuslainen on henkinen persu ja persu on henkinen kokoomuslainen. Heidän kummankin mielestään eläköön se pieni, mutta olematon ero!
Siksi kenenkään ulkopuolisen, eli siis tervejärkisen, on usein mahdoton erottaa aidon persun ja persuksi itsensä itsensä tietämättäkin tuntevan kirjoituksia, varsinkin koulukiusaamiskirjoituksia Sanna Marinista ja Pekka Haavistosta.
Raamattu sanoo, että " Älä sano lähimmäisestäsi väärää todistusta", joten se mitä Persut sanoo punavihreistä, on aina totta. Se puuttuu punavihreiltä pakanoilta ja heillä ei totuutta ole.
Katso noita, pakanoita. Näet kuitenkin vain pakaroita,
Persu ja kokoomuslainen eivät uskalla katsoa peiliin, sillä Nietzsche sen jo sanoi, että peili voi katsoa takaisin, ja ainakin yhtä pahalla silmällä.
Oikeisto yleensä katsoo sillä silmällä. Jonka muut peittävät housuilla, vähintäänkin alushousuilla, tai hameella, vähintäänkin alushameella.
Demarit pilaa Suomen talouden.
ovat jo pilanneet ja kansalaisten elämän
Vastaus aloitukseen:
Sehän on YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN taktiikkaa, haukkua kaikkia, jotka eivät aio äänestää enää, korruptio-yksipuoluejärjestelmää, "kokpersuiksi", mitä me emme ole. Emme koskaan äänestäisi, kyseisiä äärioikeiston pörssiporvareiden puolueita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17705898/valevastustajien-kayttaminen-on-yksipuoluejarjestelman-taktiikkaa
Tuollaista "kokpersu" nimitystä minä en ole kuullut koskaan, mutta sen minä olen huomannut, että jos ihminen ei ole persu niin silloin hän on automaattisesti kommunisti. Jopa koomuslaisia on kutsuttu kommunisteiksi.
Kommunistiksi kutsuminen on hieno trumpilainen tyyli. Siksi kai se on niin suosittukin.
Caymansaarten eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄLLE, kun on tärkeintä, että kansalaiset saataisiin paimennettua, äänestämään korruptiovaaleissa, loppujen lopuksi niille on aivan sama, kuka korruptiopoliitikko-pörssirikollispuolueista- ja poliitikoista, on hallituksessakaan, tai eduskunnassa, pääasia niille on, että verokeitaisiin virtaa kansaltamme ryöstettyjä miljardeja loputtomiin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17577883/eu-tukipaketit-mm--italialle-aarioikeisto-opposition-valevastustamalla-hyvaksyttyja
Tein vaalikoneen.
Paljastuin persuksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17646666/li-andersson-on-rkplainen-aarioikeistoekstremisti-siita-ei-ole-epailystakaan
Suurin pettymys eläkeläisköyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpidellyille on, kun entiset punapuolueet, nykyiset vitivalkoiset veroparatiisi-porvaripuolueet, tulevat suorastaan silmille, kun uskallamme kysyä, missä luvatut, hengissä kitkuttelemiselle täysin välttämätömät 1 250€/kk sairaus-kansaneläkkeiden perusosien korotukset, päivitykset tälle vuosisadalle viipyvät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17758553/elakelaiskoyhyys-on-raikein-ihmisoikeusloukkaus-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta
Nykyinen hallitus pystyy niin halutessaan ja sen EU:n varoituksetkin huomioon ottaen, pitäisi jo olla tekemässä korjauksia, puuttuvaan oikeusturvaan ei-toivotuiksi taakoiksi solvatulle eläkeläisväestölle, täysin oikeusturvaksi riittämättömiin veroparatiisi-sote-ihmiskauppaeläke-pilkka-almuihin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17277372/kiristamalla-pelottelemalla-uhkailemallakaan-ette-enaa-aaniamme-saa#comment-118409178
Kaikki demarit eivät ole tajunneet, että vasemmistoliitto ja vihreät kalastelevat demariäänestäjiä riveihinsä.
Vasureiden ja vihreiden kannattaa haukkua Marinia, koska luulevat demarien vaihtavan puoluetta heidän puolueisiinsa.
Ei riitä mihinkään leikkaukset julkisissa menoissa.
Ei veron korotukset.
Ei.
Maahanmuuton kustannukset ovat aivan järkyttävät.
Maamut työpaikoilla ajavat vielä vakihenkilöstön loppuun.
Näin on. Karl Fazer takaisin sinne, mistä tulikin ja suomalainen suklaatehdas suomalaisille!
Pelko pssä tulevien vaalien tuloksesta hallituspuolueilla. Kyvyttömät ajaneet maan velkahlvetiksi, verohlvetti maapahanen ollut jo aikapäiviä, mutta osaamaton marin vaahtoaa miten "vielä löytyy veronnostokohteita". Velkahlvetin itselleen otettua velkarahaa pumpattu RIKKAALLE halvan verotuksen italialle miljardiläjittäin, hysteerisenä pumpataaan nyt ukrainalle rahaa, tavaraa ym ja jopa välillä päivittäin. Tänne täysihoitoon otettu kuulemma 40 000 ainakin, samoin Lappiin täysihoitoon nato-porukkaa, "pakolaisiksi" väitettyjä vyöryy etelästä, muutenkin ylisuuri julkinen virkamieskunta olisi pitänyt reippaalla kädellä leikata, niin nämä junttaa lisää neljännen hallintotason oikein ökypalkalla, joutavanpäiväistäkö lisää puuhastelemaan
ja nippeleitä pyörittelemään. Koko sote on susi jo syntyessään: puheluihin ei vastata, takaisin ei soiteta. "Tuontorikollisetkos" ne ryöstää ja pahoinpitelee katujengeinä, eikä "munattomat" näytä saavan niitäkään ojennukseen? Ruikuttaahan sentään "hyysätätöset" voimattomina miten on "paha olo". Suomalaisilla ryötetyillä ja pahoinpidellyillä ainakin on paha olo, kun eivät uskalla edes itseään puolustaa KOVIEN RANGAISTUSTEN UHALLA. Ai niin: myös koululaitoksen hallitus kyennyt ajamaan aivan pskaksi.
Ei siis ihme, että pelkäävät äänestäjien lopultakin äänestävän ihan suomalaisten etuja ajavia kuin kaiken "vesittäneitä" hallituspuolueita, jotaka osaavat vain veroja nostaa ja velkaa tehdä. Pelkkä kallis UUSI verohan jätemaksukin on. Samoin stanan kallis pakko-ylen vero.
Olipahan taas persulta aloitus. Hyvin sävelletty.
Totta. Suomessa on paljon pahempiakin rasistifasistiryhmiä kuin persut. Persut on aika harmittomia kun vertaa vaikka Sinimustiin tai Valta Kuuluu Kremlille puolueeseen. Pahimmilla uusnatsisioilla ei edes ole omaa puoluetta vaan ovat loisten tavoin muiden puolueiden listoilla.
Nykyvasemmisto eli intersektionaaliset mustavalkoiset wokeltajat jakavat ihmiset väärä- ja oikeaoppisiin, eli hyviksiin ja pahiksiin.
Kuuluu aatteeseen rakenteellisesti, toisin kuin esim. kritiikki.
Olet itse mustavalkoinen wokeltaja, mutta oma wokelluksesi on äärikonservatiivista paatosta.
Ei näin!
Jaa, mikä tarve vai? No kun persuja on niiiin paljon Suomessa.
Joka viides, ehkäpä jo kohta lähemmäs joka neljäs!
Ajattelepa joskus, lähimmäisesi voi olla persu!
Suomeen tarvittaisiin lisää persuja,
Ratkaisu tähän on poliittisperäinen maahanmuutto. Poistamalla maahantulorajoitukset venäläisiltä saamme lisää konservatiivisia, synnynnäisiä persuja, persuihin.
Tätähän persut yrittivät 2015.
Äläpä höpötä täysin skeidaa. Kuuntelepas tämän päivän kannanottoja asioihin.
Persut sai juuri painostettua sosialistihallituksen laittamaan maahantulorajoitukset itärajan ylittäville. Aluksi demarit, vasurit ja vihreät vastustivat esimerkiksi aidan rakenyamista itärajalle.
Kuvitellaan olevamme kaikki esimerkiksi loisteputkia....
Spede Pasanen ja Loisteputkiaikuinen. Herkullinen ajatus kyllä.
Suomi 24 välkyt välkkyvtä kuin kondensaattorista rikkiolevat loistehoputket ja terävät yrittävät olla pisteliäitä.
Puut ovat heinää ja heinät puuta, Suomi 24:n totuuksissa.
"kondensaattorista rikkiolevat loistehoputket " se on kyllä yleensä sytytin, konkka on häiriön poistoa ja kompensointia varten
Ääni maahanmuuttoa vastaan?
Mitä vaihtoehtoja?
Omia työttömiä on. Heille töitä. Ei kotoutettavia.
Todella raskasta saada työkaveriksi kielitaidoton perässä vedettävä.
Jos näitä tulee. Minä lähden. Ja taas on yksi paikka auki osaajille. Joku bussipysäkiltä paikkaa nopeasti.
Meillä taitaa olla yhteinen matka, sanoi Rinne!
No, minä olen kokoomuksen kannattaja ja olen usein kritisoinut Marinia ja hänen hallitustaan. Olen saattanut jopa nauraa Marinille.
Aloituksessa on ilmeisesti tahatonta komiikkaa.
Mikä tarve sinulla aloittaja on luulla että kaikki vasemmistolaiset (täällä?) luulevat kaikkia persuiksi?