Ei näytä olevan sellupuolella työturvallisuus oikein kontiksessa!
Veri sellua!
36
1897
Vastaukset
- Anonyymi
Biotuotetta,tekevälle sattuu.
- Anonyymi
Qatarin menoahan tuo näyttää olevan! Ukkoa lyyään lautojen väliin harva se päivä!
- Anonyymi
Sama kusetus jatkuu. Ohjeet kyllä löytyy tarkastusta varten jostain kansiosta mutta jos niitä noudatat niin tukkapöllyä tulee.
- Anonyymi
Turvallisuusohjeet on varmasti kunnossa. Jos niitä vielä uskalettaisiin noudattaa ilman lopputilin uhkaa niin voitaisiin ehkä päästä tavoiteltuun nolla tapaturmaan. Tietenkin tälläisiä kuolemaan johtaneita tapaturmia on vaikeampi peitellä.
- Anonyymi
Tekevälle sattuu,hyvinhän tuo on muuten toiminut.
- Anonyymi
Ei saa sattua. Tollanen ajattelu on vanhentunut vuosikymmeniä sitten. Menee asiakkaat kuulemma. Eivät halua ostaa sellua eikä paperia noin vaarallisesta firmasta.
- Anonyymi
Pää asia että saadaan tuotantoa kasvatettua,tietysti vähällä työntekijä määrällä..
- Anonyymi
Ei parane argoonin kansa leekata
- Anonyymi
Vessapaperin väristäkin näkee onko jo kerran pöntössä käynyttä, eli kierrätettyä, kuten kahvin suodatinpusseistakin..
- Anonyymi
Vihreiden nimissä tehdään kakkaisista käytetyistä vessapapereista, kierrätetään ne kahvipusseiksi ja kaikkeen ruskeaan materiaaliin :D
- Anonyymi
Aloituksen tekijän lienee viisainta pysyä työttömänä niin ei terveys vaarannu , jaaaa a mut miten sossun rapuissa eteneminen onkaan vaarallista .
- Anonyymi
40 vuotta vuorotyötä aloittajalla,pese sie korvantaustat :D
- Anonyymi
Sossun raput hiekoitetaan päivittäin ja hissillä voi ajella sit kakkoseen ni ei hiki tule.
- Anonyymi
Tai kotona kompastua.😂verikelan rahoja odotellessa.
- Anonyymi
Olikohan itäblokin duunari vai ihan suomalainen.?
- Anonyymi
hyvää mainosta Metsälle
https://areena.yle.fi/1-3142275 - Anonyymi
Edellisen biotehtaan työmaalla olleena, slaavilainen meno oli aivan järjetöntä. Nyt olisi tärkeää kertoa kuolleiden kansalaisuus, jotta saataisiin edes jotain perspektiiviä. Ne oli silloin joskus aina saatana pakko puhalluttaa joka päivä, kun jengi oli aivan perseet olalla töihin tulossa. Slaavit vittuun koko maailmasta.
- Anonyymi
Se on varmasta lähteestä että ei ollut Suomalainen.
Entisten sosialistimaiden kulttuuri ei sovi Suomeen.
Olen ollut vastaavilla tehdas rakennustyömailla ja voin sanoa että vierastyöläiset rikkovat ohjeita ja määräyksiä aivan tahallaan.
Ei niitä perkeleitä mitenkään saa pysymään ruodussa.
Selkäsi kun käännät heti ollaan vilunkia tekemässä.
- Anonyymi
Kohta ne lähtee kun savotta valmis.
- Anonyymi
Joo,tehdään sellutehdas eka valmiiksi.
- Anonyymi
muistakaa pysyä aikataulussa
- Anonyymi
Joel Olsen kovin jätkä ikinä, tosin luikki Tampereelle karkuun mut ei maksa velkojaan ikinä. Jotku pöljät luuli niin 🐷
- Anonyymi
Oli se ainakin kova vasikoimaan
- Anonyymi
Joo oli kova joo,miten lie tähän aiheeseen liittyy..
- Anonyymi
Joo niin voi joskus käydä jos ei ole tarkkana.
- Anonyymi
Vain elämää on kaikki tää.
- Anonyymi
Eikö siellä tehdas työmaalla pitäis käyttää,työsuojelu valtuutettuja että ne kattois vähän työmiesten perään,ennenkuin taas joku kuolee...
- Anonyymi
Palkkojen polkemista ruoan hinta alle 6 ekee ruokalas miten on verottajan mielipide tästä
- Anonyymi
No ei ooennen valitettu ruuan halpuudesta.😂
- Anonyymi
valittajalla ei ole kulkulupia :)
- Anonyymi
Nyt sitten 2 hapon syömää ukkoa saanu siipeensä....on kova meno päällä!
- Anonyymi
Aina roiskuu kun rapataan,sattuuhan näitä.
- Anonyymi
Henkensä uhalla kulkevat tuolla töissä.
- Anonyymi
Työskentelyssä voi sattua.
- Anonyymi
Työturvallisuus on varmasti kunnossa paperilla joita näytetään viranomaisille tarkistuksissa. Jos niitä alat noudattaan vikatilanteissa niin seurauksena puhuttelluun meno. Näin se vaan valitettavasti on. Kokemusta on.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71900Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?100713Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659- 18656