Vastaamo haiskahtaa korruptiopoliitikko-sote-pörssirikollisuus näytökseltä

Anonyymi-ap

Olisiko kukaan aito tietomurtaja, jäänyt Ranskaan hengailemaan - tuskin.
Veroparatiisi-Vastaamon tietomurto-näytelmän, ajoittaminen Caymansaarten eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, korruptiovaalien aikaan, kertoo sekin paljon.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17742794/veroparatiisivastaamo-laskelmoitua-sote-porssirikollisuuden-peittelya

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720983/ei-ole-mitaan-quothoivavelka-laakari-hammaslaakaripulaaquot-on-pula-luvatuista-1-250ekk-minimielakkeista

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Luvatut sairaus-kansaneläkkeiden perusosan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, päivitykset, aidot korotukset ja korjaukset, viime vuosisadalle jätettyihin, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-pilkka-almuihin, edelleen toteuttamatta. Hallituksen puolueet valehtelivat, oikeusturvattomaksi pahoinpidellyille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, päin näköä, eikä mitään oppositiota Caymansaarten eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä Suomessa ole.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17758553/elakelaiskoyhyys-on-raikein-ihmisoikeusloukkaus-suomessa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Nykyisen hallituskauden loppuun mennessä, luvatut 1 250€/kk sairaus-kansaneläkkeiden perusosat oltava, tai äänestäminen on jo loppunut.

https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

19

2599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entisten punapuolueitten, nykyisten vitivalkoisten pörssiporvaripuolueiden, nykyiset kansanedustajat ja ministerit, sekä sellaisiksi pyrkivät, ovat ihan avoimesti, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-pörssimonopolien psykiatrien prepattavana:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17724121/sote-porssirikolliset-toimivat-korruptiopoliitikkojen-preppaajina

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645731/munamies-aloitti-haukkumalla-lapsettomat-yksinasuvat-quotvastuuttomiksiquot-#comment-117662032

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

      Perustuslakivaliokunta käytti "sote-lausunnon asiantuntijoina", samoja korruptiopoliitikkojen preppaajia, veroparatiisi-sote-pörssimonopolien keinottelijoita, joilla hämärät rahoitukset, professorien, tutkijoiden, lääkärien ym koulutukset.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      • Anonyymi

        Psykiatria-firma-.... koko psykiatria on korruptioo eli vale-tiede joka ei perustu mihinkään-

        pelkkää kommunismi-fasistista ihmisoikeusrikosta ja rahastusta?


    • Anonyymi

      Samaa taattua mielenhäiriötä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ruotsissa poliisijohto tekee harakireja, Suomen viranomaiset kantavat pörssirikollismafioitten salkkuja lentokoneista, järjestävät vastaanottokomiteoita, kun ne tulevat ryöstämään Suomea jälleen, aivan kuin valtion ja eläkerahastojen ryöstöt, eivät olisi riittäneet, pitää vielä viimeistellä kansantappaminen, sotarikosliitto-hävittäjähankkeilla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana#comment-119411445

    • Anonyymi

      Kiltin näköinen poika kuvissa, ei näytä miltään suurrikolliselta, mutta se mahdollisuus tietenkin on, että veroparatiisi-sote-pörssirikollismonopolit, ovat ostaneet näytöksen, pörssirikkaiden yksityisen terapiakeskuksen kuprusta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yksinäiset verkkokirjoittelijat, halutaan "profiloida" ei-muuten-niin-sosiaalisiksi, eli kovin on läpinäkyvää ek-medioitten / viranomaisten toiminta.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000009420847.html

      Kuvasta päätellen, ei mitenkään sosiaalisesti rajoittuneen oloisen näköinen.

    • Anonyymi

      Ja jos tuo juttu pitää paikkansa, niin kyllähän se aikamoista sosiaalisuutta ja ihmisten kanssa toimimista vaatii, että pystyy kaiken tuon touhuamaan, mitä Kivimäki onkin touhunnut.

    • Anonyymi

      Paljonko veroparatiisi-sotemonopolit maksoivat tuosta näytöksestä, kansaltamme ryöstetyillä rahoilla ?

    • Anonyymi

      Hymylevä puuhailija ja ihan Ranskasta löytyi issekseen.Paljonko "sopivalle"löydölle ja löytäjälle maksettiin.Joku tässä kuviossa mättää.Saadaan varhaisessa vaiheessa kuviin ja julkisuuteen.
      Ehkä syöttinä jonkun suuren tekijän piilottamiseen tai kiinni saamiseen.

      • Anonyymi

        Ja huom. ajoitus, Caymansaarten korruptiovaalien eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, korruptiovaalihuijauksen yhteydessä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liittynee joo. AutokratiaUsa on pitkälti kiinalaisten pörssibiljonäärien omisteinen.

      https://www.cbc.ca/news/world/us-intelligence-leak-1.6805909

      https://abcnews.go.com/International/wireStory/polands-justice-minister-carrying-pistol-belt-97846412

      https://www.aljazeera.com/news/2023/4/10/china-jails-two-human-rights-lawyers-for

      Taisi olla korruptiovaali-näytös, tuokin Veroparatiisi-sote-"tietovuoto". Täytti tehtävänsä, nyt ei enää tarvita.

      https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2017
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1932
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1475
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1281
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1239
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe