Toivottavasti samu ei lähde tuollaisessa hameessa sieniä poimimaan, siinä
saattaa perssilmä vilkkua kyykkiessä.
Hameen kanssa sieniä poimimaan?
13
587
Vastaukset
- Anonyymi
Ai että! Niin totta! Mikä ihme senkin "ukon" päässä liikkuu. Itsetuhoinen muukalainen... Kyllä meinasin kuolla nauruun kun näin sen päällä hameen! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ei vitsi... Joo, jokainen saa olla oma ittesä, mutta miettikää nyt sitä näkyä!
- Anonyymi
Se halusi matkia sitä parrakasta naista joka voitti euroviisut muutama vuosi sitten
Se oli vielä 1800-luvulla aivan tavallinen näky. Ja sitä aiempina vuosisatoina. Lisätään siihen vielä pitsi, röyhelöt ja korkokengät eikä kukaan olisi kyseenalaistanut niitä käyttäneessä miehessä mitään koska se oli joskus täysin miehekästä.
Jotkut vain ovat herättäneet sellaiseen asianhaaraan ja todenneet että tehdään se uudestaan; ulkoinen tyyli ei ole maskuliinisuudesta mitään pois. Ainakaan jos on itsevarma.Elionrie kirjoitti:
Se oli vielä 1800-luvulla aivan tavallinen näky. Ja sitä aiempina vuosisatoina. Lisätään siihen vielä pitsi, röyhelöt ja korkokengät eikä kukaan olisi kyseenalaistanut niitä käyttäneessä miehessä mitään koska se oli joskus täysin miehekästä.
Jotkut vain ovat herättäneet sellaiseen asianhaaraan ja todenneet että tehdään se uudestaan; ulkoinen tyyli ei ole maskuliinisuudesta mitään pois. Ainakaan jos on itsevarma.Tämä on totta.
Kaks tai kolme kertaa olen nähnyt keskustassa miehen hame päällä.
Samu Haber hameessa ei hätkäytä eikä Robin oletetussa naisten takissa, kun esim. tuolla musiikkimaailmassa miehet ovat pukeutuneet vaikka minkälaisiin vermeisiin jo vuosia ja vuosikymmeniä aikaisemmin. Sekoitelleet eri tyylejä, myös miesten ja naisten vaatteita. Jotkut olleet jopa ihan dragissakin musiikkivideossa, valokuvissa, naamiaisissa, lavalla. Kaikki on jo tähän päivään mennessä nähty. Niin kuin elokuvamaailmassakin.- Anonyymi
Ei ole vielä kaikkea nähty! Munasillaan ja plu paljaana ei ole vielä juonnettu.
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole vielä kaikkea nähty! Munasillaan ja plu paljaana ei ole vielä juonnettu.
No ei sentään, mutta jos katot kuvia esim. 1970-luvun rokkareista tai jonkun aikakauden rockbändin musiikkivideoo tai muuta liveä, niin kyllä melko monella on aika tiukat housut ja vehkeet korostuu enemmän tai vähemmän eikä kovin paljon jää arvailujen varaan. Myös monella välillä rinta paljaana lavalla.
Norppa83 kirjoitti:
No ei sentään, mutta jos katot kuvia esim. 1970-luvun rokkareista tai jonkun aikakauden rockbändin musiikkivideoo tai muuta liveä, niin kyllä melko monella on aika tiukat housut ja vehkeet korostuu enemmän tai vähemmän eikä kovin paljon jää arvailujen varaan. Myös monella välillä rinta paljaana lavalla.
Korjaus: Tai tuon aikakauden eli 1970-luvun rockbändin
- Anonyymi
Olis edes ottanu nätimmän värisen ja mallisen hameen. Sukkahousujen värinen, oliko kenties tehty sukkahousuista, pirkka-niksi: näin teet vanhoista sukkahousuista samu-hameen.
Voi voi. Samu sirkka, elähtänyt menninkäinen.- Anonyymi
Hauskaa!🤣🤣🤣
Nykyaikana, jos joku mies, esim. musiikkiartisti on lavalla hameessa tai muuten adrogyynimpi tai jopa ihan dragissakin, niin ei se enää kauheasti hätkäytä tai ole kovin radikaalia, koska sellaista on jo tehty vuosikymmeniäkin sitten niin kuin ylempänä jo totesin. Tuoltahan Googlestakin voi kattoa kuvia monista vanhoista 1960,-70-ja 80 -lukujen miesartisteista ja kokonaisista bändeistäkin naisiks laitettuina tai enemmän tai vähemmän adrogyyninä, esim. Rolling stones, Queen, David Bowie, Elton John, Keith Moon, U2, Boy George, Sweetin basisti Steve Priest, New York dolls.
Tässä esim. U2:n pojat:
https://fi.pinterest.com/pin/band-love-page-2-u2-feedback--583145851720179580/- Anonyymi
Ei voi puhua rockista ja Samusta samassa lauseessa.
Iskelmä-poplaulaja. Huono.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2312563- 601374
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621187Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661137Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?1871088- 991085
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731059Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221058Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153992Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58985