Mää oon Kyniksen kans hyvää tuttavaa, enkä mää yritä salata sitä. Netis kerrottiin, et me oltiin kamalii HIRMULISKOI, mut ei me sil juuri ponseilla, kuhan vaatimattomasti mainitaan. https://fi.wikipedia.org/wiki/Triceratops Tuo punane kaulaliina on semmone koko jengin tunnus.
Moi, mä oon niiku Tri'is eli Triceratops eli kolmisarvipärstä.
17
131
Vastaukset
- Anonyymi
Kompastuit olen ihan varma siitä.
No heippa vaan. Teitä hirveen hirmuisia hirmuliskoja oli kyllä vissiin monenlaisia. Ainakin sen mukaan mitä olen antanut itselleni kertoa.😄.
- Anonyymi
Joo, kyl ne kamaloitteellisii oli muutki, mut kaiken hirveempii oltiin just me. Ku klikkaat alotuksessa mun niiku logoo, niin saat omin silmin nähä, miten kamalii moltiin. Siin kyl kutriki nousee pystyyn. T. Tri'is
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kyl ne kamaloitteellisii oli muutki, mut kaiken hirveempii oltiin just me. Ku klikkaat alotuksessa mun niiku logoo, niin saat omin silmin nähä, miten kamalii moltiin. Siin kyl kutriki nousee pystyyn. T. Tri'is
No tuo esimerkki teistä on mun mielestä kyllä ennemminkin hellyyttävän söpö kuin kamala tai hirvee ja pelottava.😊.
- Anonyymi
Ja sukupuuttoon kuallu.. mulla on teoria, nyt kun Kyniksen mainitsit.
Niillä pimperoisilla on muukin tehtävä kun miellyttää teidän silmää. Niin siinä sitten käy, kun ei seiso kun silmät päässä.
xLiner- Anonyymi
Mää epäilen, et sullon ruokoton mielikuvitus. T. Kynis 🌹👀
- Anonyymi
Sukurutsapappi kynis on huonoa seuraa.
- Anonyymi
Moi, mää taas oon Kynis, ton kolmisarvipärstän hyvää ystävää.
Nymmää oon oon niiku varmistunu, et nää tietokoneet on henkimaailman vehkei ja suurii hengellisii salaisuuksii. Nii, ja vihollisen juonii. Mun poika kävi täällä pitkästä aikaa, ku kerkis, ja lisäs Tri'ikselle oman liittymän, ku soli oottanu sitä jo pitkaan ku punast polkupyörää.
Mut siit oli kummallisii seurauksii. Mei ny päästä sisään Tri'iksen tunnuksella eikä munkaan. Ja kaiken kummallisempaa on, et tässä Tri'iksen eilises esiintymäs ei oo sen kuvaa, mu si se on ku klikkaa sen logoo. Niet siinon kyl ihmettä kerrakseen, ku M. A. Nummisen kaupunkimatkalla.
Mää en niiku bonjaa. T. Kynis 🌹👀- Anonyymi
Asiattomat kirjoittajat bannataan ✌️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiattomat kirjoittajat bannataan ✌️
Tarkotatko vihjata, miks sun tarvii niiku huulella puskista? T. Kynis ja Tri'is 🌹👀
Mää kyllen bonjaa olleskaan. Kummää keksin oikeen salasanan, niin mun kuva tuli taas esiin kaikessa hirveydessään. Tuliks teillekin? Mä oon ruvennu epäileen, et kyöpeleil on sormet vahvasti pelissä.
Oiskoha se sillei, et mun kuvaki on niin kamaloitteellinen, et ne uskaltaa näyttää sen vaan yhen kerran kerran ja sit äkkii poistaa?
Nyt äkkiä takaisin Jurasic Parkkiin =D
Mummielestä siellä Jurassicissa on vähän niiku levotonta, niet mä oon pysyvästi asuttautunu Kyniksen ja Nuppusen luo. Enkä mää luovu otollisista niiku oloista.
- Anonyymi
Hinuri:))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En voi jutella kanssasi
tietenkään, mutta täällä voin sanoa sinulle, että se sinun hiljaisuutesi ja herkkyytesi eivät ole heikkoutta. Ne ovat ih253874- 2563634
No nyt! Linda Lampenius jakoi sensuellin kuvan itsestä - "Olematon mekko" saa hieraisemaan silmiä...
Linda Lampenius täyttää tänään 55 vuotta. Eipä uskoisi kuvan perusteella. Onnea, onnea, onnea pop-artistille ja huippuvi282064Mites teillä keskustelut soljuu?
Oli tossa mun aloittamassa ketjussa eilen illalla aikamoinen show. Mutta toisaalta ainahan mä oon valitellut kun täällä2701716Shokki! Marko Paanaselle ei riitä 100 000 euron budjetti - Vaatii kesken remontin näin paljon lisää!
Hupsista, noinkos siinä sitten kävi, budjetti ei pitänytkään…! Eikä taida olla ihan eka kerta, näitähän sattuu... Onko161472Pystyt sille toiselle
Kertomaan ne salaisetkin asiat. Olette läheisiä. En tiedä kerrottu minusta. Tuskin kerrot. Puhutko sanaakaan. Toisaalta81409Venäjän rikollisen sodan juurisyyt
Koska edellinen ketju Venäjän rikollisen sodan juurisyistä oli niin suosittu, että se tuli pikaisesti täyteen eikä sitä4011301Annen grillin nousu ja konkka..
Olipa se nopea grilli bisnes..Voi voi sentään mitäs nyt tilalle?501199Kokoomus haluaa hoitaa flussat yksityisellä, jotta säästettäisiin rahaa ja aikaa
Mies hakeutui Terveystalo Kamppiin flunssaoireiden takia helmikuisena sunnuntai-iltana. Diagnoosiksi kirjattiin influens751035Huominen haastattelu
Huomenna 27.02 Torstaina. OLLI. SAHIMÄKI Järviradiossa haastateltavana kello 12:00 👏👏301030