Amerikanryssäily on epäisänmaallisuutta

Anonyymi-ap

9

841

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ahah, putinisti siellä taas kirjoittelee.

      • Anonyymi

        Mistä rahaa valtion kassaan sosialisti ?


    • Anonyymi

      Pitäkäämme maamme Suomalaisena eikä sovjetsuomena tai muutenkaan suomettuneena, olemme uusin askelin itsenäistymässä ja voimme jopa puhua vapaasti ja olla vapaa venäjän määräysvallasta ja korruptoituneista/valehtelevista päättäjistä, parempi olla Amerikkalaisempia kuin ryssiä, siis olkaamme Suomalaisia ja kannattakaamme demokratian kuvioita. Häpeän suuresti natovastustajia.

    • Anonyymi

      Itseäsi häpeät äärioikeiston pörssirikollinen, kun et välitä Suomen kansasta ja valtiolta sen vertaa, että olisit antanut meidän elää rauhassa, kuten aidosti turvallisesti saimme elää jo 80 vuotta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15237226/sauli-niinisto-on-taysi-nolla#comment-118596073

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

      Eniten hävettävät tuollaiset pörssirikollisrosvot, jotka pitävät Suomen rakentajia, vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjuudessa, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla ja ryöstävät Suomen valtion ja eläkerahastot, ahneuksissaan myyvät kotimaamme.

    • Anonyymi

      Kanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen ja Salman Rushdie -kirjailijoiden sananvapausasioita esille, niin kyllä se siitä.

      Erottuvatpahan aidot kirjailijat, AutokratiaUsan pörssirikollismafioitten sotarikosliiton ostamista.

    • Anonyymi

      Kaikki suomen itsemääräämisoikeuden kaventaminen on maanpetoksellista toimintaa oli kyseessä eu nato tai venäjä?🤔🤨🙄

    • Anonyymi

      https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin

      Sitä AutokratiaUsan Disinformaatiota ja manipulointia, on sen yli kymmenisen vuotta seurattu. Sananvapauksia on estetty, kun kansalaiset raportoivat, esim. kymmenen vuotta Helsingissä toimineesta, sotarikosliiton sotaa valmistelevasta yksiköstä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      Ne keiden tässä pitäisi hävetä, eivät kylläkään ole sotarikosliitto-hävittäjähankkeita vastustavat, enemmistö Suomen kansalaisista, vaan loputtoman ahneet, äärioikeiston korruptioporvarit pörssirikolliset, jotka yrittävät myydä maamme lopullisesti, AutokratiaUsan orjavaltioksi.

    • Anonyymi

      Pörssirikollisten mielestä kaikki eri mieltä olevat, ovat "putinisteja" - Suomi on luisunut kauas aidosta demokratiasta ja oikeusvaltiosta, jossa kansalaisoikeudet kunniassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17757182/koyhat-ihmiset-eivat-osaa-kayttaytya#comment-119432799

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556

      Onhan se nyt vähintään outoa, että joutilas perintöjuoppo, toimii sotarikosliitto-hävittäjähankkeiden mainostajana, leikkii tuomaria palstalla, väittää olevansa "isänmaallinen" kun ryssittelee Suomen kansalaisia ym. Miettikää ihmiset, mitä touhua se onkaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe