https://www.lapinkansa.fi/korkein-oikeus-pyorsi-karajaoikeuden-ja-hovioikeud/5371787
Onko aika ison lapikkaan kuvalle takamukseen?
Nauttiiko kuntajohtaja luottamusta?
28
1649
Vastaukset
- Anonyymi
Kurulalle kenkää, paljon pienemmistäkin rikkeistä ja rikoksista on tullut kunnanjohtajalle kenkää. Nyt vankeustuomio. Olisi aivan ennenkuulumatonta jos rötöstellyt kunnanjohtaja saisi jatkaa virassaan.
- Anonyymi
Sehän oli savustamassa edellistä pois!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sehän oli savustamassa edellistä pois!
Onkohan muissa kunnissa vankeja kunnanjohtajina? Niillähän kyllä olis aikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan muissa kunnissa vankeja kunnanjohtajina? Niillähän kyllä olis aikaa.
Suostuiskohan se Mäkelä tulemaan takasin kunnanjohtajaksi tänne jos sille maksettaisiin tuplapalkka ja ilmainen asunto ja tietenkin kunnan auto?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sehän oli savustamassa edellistä pois!
Myös poromies ja rouva-_kauppiaalle kenkää,olisi hyvä kasvojen pesu ( aloitus) Kittilän maineelle.
- Anonyymi
Kittilän kunnan johto lähettävä Venäjälle pelkällä menolipulla !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan muissa kunnissa vankeja kunnanjohtajina? Niillähän kyllä olis aikaa.
Kittilä rikollisten mafia !
- Anonyymi
Normaali älyinen ymmärtäisi erota ihan ite. Laurila ei taida omat riittävää älyä.
.- Anonyymi
Laurila?
- Anonyymi
Ei, ei. Meillä on nyt hyvä kunnanjohtaja. Kansanedustaja - ainesta
- Anonyymi
Mafia miehiä on !!
- Anonyymi
Kurulan Timon pitäisi ymmärtää lähteä pois kunnanjohtajan pestistä ja Rajala myös..
- Anonyymi
Valtuuston olisi pitänyt ymmärtää olla valitsematta miekkosta, vaikka suhmuroinnit tiedettiin täysin
- Anonyymi
EI NAUTI!
- Anonyymi
Kenkää ja ronttostakin. Entä puolustusnministeri Kaikkonen? On kuulemma tuomittu myös ehdonalaiseen aikoinaan ja sielä istuu ministerinä kuin puupää.
- Anonyymi
Eikös tämä Kurula ole myös työpaikkakiusaaja? Joka tapauksessa ei ole soveliasta että hän toimii missään virkatehtävissä. Tuomion saanut rikollinen on rikollinen vaikka miten päin asiaa katsoisi. Ei tarvitse enää Kurulan kohdalla arvailla onko vai ei.
- Anonyymi
aina ku timo tulee vastaan tai voipi seläntakaakin huutaa, että mitäs rikollinen ja mitäs rikollinen. Ei voi timo koskaan kysyä edes käräjillä kuin muuallakaan kunniansa perään k ysellä sitä ei ole koskaan ollut
- Anonyymi
jos on vaikka luonnevikainen voihan se olla mahdollista
- Anonyymi
En kyllä usko minkään muuttuvan kittilässä,vasemmisto-kepumafia yhdessä on sopan keittäny pöljyyksissään ja pitävät kynsin, hampain kiinni paikoistaan. Lahjukset on Ok.lain mukaan Suomessa ei ole korruptiota,koska se on sallittua ! Valehtelu ja panettelu taas on Kittilän valtaapitävillä jokapäivästä normia. Elikkä mikään ei tule muuttumaan.
- Anonyymi
Mihin katosi ketju Kurulan erottava välittömästi.
Kirjoitin siihen,miksi Kurulan ei pidä somehyökkäyksiin vastata.
Se vain nyt keräsi jonkun kiukkua liikaa ilmeisesti.
- Anonyymi
ei ainakaan tule minun suhteen koskaan nauttimaan. Minä nautisin kun tuo heittiö joutuisi oikeasti vankilaan
- Anonyymi
Ei tule ikinä lusimaan ainakaan näistä jutuista mitä nyt on tullut esille. Kepu,Vassarit ja persut tulevat keräämään seuraavissakin vaaleissa enemmistön kuntalaisten äänistä,se riittää Kurula on heidän yhteinen suosikki/ehdokas kunnanjohtajaksi,näillä mennään,demokratia toimii näin.Onko se sitten moraalisesti oikein on jo eriasia.
- Anonyymi
Kysykääpä timolta käyttikö virolaisia harmaatyöläisiä taloaan rakentaessa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysykääpä timolta käyttikö virolaisia harmaatyöläisiä taloaan rakentaessa?
okei
- Anonyymi
kyllä tuon sortin jätkän paikka ei saisi olla kunnan johdossa ei sitten ole mitenkään puolusteltavissa tämän kaltainen mädännäiyys
- Anonyymi
Käytti tietenki ja kaverit sai myös halpoja ja päteviä miehiä omille raksoilleen,sunkhan me tyhymiä olla. Kympilä tunti tekevät ja parempi työn jäläki kuin "paikallisilla puolet kalliimmilla firmoilla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1376289Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto665211Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213260Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1082386Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12008Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271608Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161183- 771131