S.a.g.a.p.o kreikka 2002 ja cha cha cha suomi 2023 yhtäläisyys

Anonyymi-ap

Yli 40 vuotiaat ymmärtävät yhtäläisyyden näillä lauluilla. Asut samat, laulun pakkotoiston kaltainen, tempo vain on nopeampi tässä suomen layulussa. Jos sagapo ssa imitoitiin sotilasrobottia, niin cha cha cha ssa kaiketi imitoidaan enemmän sellaista jolla ei ole kaikki kunnossa, joku hätätilanne on miimikoitu koreografiaan.

Laulu musiikillisestihan ei ole vaatinut puoltakaan tölkkiä energiajuomaa kun se on jo katsottu olevan valmis.

Tästä tulee isot naurut eurooppalaisille, kuten tuli 2002 kreikan laulusta. Mennään ilmeisesti andy mc coyn konsulttineuvoilla: hyvä ja huono julkisuus on molemmat arvokasta julkisuutta.

Petelius kalliala ja hietanen kun ei ole enää tuottamassa huumoria, sitä on kiskottava mistä voi. Nämä suomen viisuedustajat ovat hyvää korviketta.

2

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No en ymmärrä. Vitosella alkaa ikä. Muistan kyllä Michalis Rakinzisin kappaleen ja senkin, miten finaaliesityksen aikana joku ilmapallo poksahti ja helleeniltä melkein petti pokka.
      Ehkä sai Kreikka isot naurut, kun oli koreografia jäykkääkin jäykempää. Asut samat? Hohhoo, kreikkalaisilla oli mustat "avaruusasut", Käärijällä vihreää (ehkä se sinne mustavalkoisen taikalaatikon toiselle puolelle näyttää erilaiselta). Mutta sori vaan, ei voi näitä kahta laittaa samaan nippuun. Käärijä jää viisuhistoriaan ihan toisilla meriiteillä kuin Rakintzis. Ja päihittää lähes pilviin ylistetyn meidän viimevuotisen edustusbiisinkin sata-nolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      24
      2465
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1004
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      871
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      845
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      827
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      797
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      790
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      63
      762
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      684
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      131
      678
    Aihe