vieläkö siellä on sen yhden tenukepin patsas pystyssä
patsastaja
21
2089
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne tulee uusi valtava hevospatsas . Sitä varten on jo puut lyöty nurin ja kohta laitetaan auki veistotaitelijan virka,tarkan valintaseulan sekä moitteettoman menneisyyden selvittämisen jälkeen korkeimmin koulutettu veistäjä saa paikan ja alkaa työstämään puutyöhallilla patsasta.Työstöaikaa varataan 15 vuotta,koska kyseessä on taiteilijan näkemys ja synnytyksen tuska ,hänen täytyy antaa työskennellä rauhassa kiinteistössä ,sieltä täytyy poistaa asiaankuulumattomat harrastelijat .
- Anonyymi
Taitaa olla taas kimblekänni päällä. Hyvinvointia hoidetaan taas kerralla kuntoon.
- Anonyymi
Milloin valitaan tallityttö, tallipoika, markkinoija, toimitusjohtaja, kengittäjä niin ja tietysti tallihallitus....
- Anonyymi
Mitä semmoisella tekee puuhommissa? Ei niitä puita kopukoilla tarvi ajaa sieltä,koneet on sitä varten.
- Anonyymi
Mistä voi ostaa hevosen kuivalihaa?
- Anonyymi
Minulla on puusta veistetty vaimo.
- Anonyymi
Tuolla palstan hevoskuiskaajallapa on puusta veistetty pää.
Alkavaa lahoa on ollut jo pidempään, ruohonleikkuria luulee autoksi, nyt näyttää siltä, että se laho edennyt jo paljon paljon syvemmälle. - Anonyymi
Onko kirvhelä veistetty? No mitäpä se semmoinen oikeastaan haittaa.Minula on puutappi.
- Anonyymi
Jokohan on hevosenlihaa kuivumassa? Alkaa olla kiire,kevät etenee.
- Anonyymi
Ei oo tullut vissiin hyvinvointia kotona, kun pitää jankuttaa.
Jos olis ollut pihvi ja suihinottopäivänä toimintaa, niin nyt ei tarvitsisi itkeä kuivan lihan perään.
Tietysti jos ainoat seisovat asiat on järki ja silmämunat, niin sekin olis mennyt sit turhaan, pelkäksi pihvin syönniksi ja löysän makkaran lutkuttamiseksi.
No, kukapa sitä löysää letkua jaksaa kauan pitää kädessään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo tullut vissiin hyvinvointia kotona, kun pitää jankuttaa.
Jos olis ollut pihvi ja suihinottopäivänä toimintaa, niin nyt ei tarvitsisi itkeä kuivan lihan perään.
Tietysti jos ainoat seisovat asiat on järki ja silmämunat, niin sekin olis mennyt sit turhaan, pelkäksi pihvin syönniksi ja löysän makkaran lutkuttamiseksi.
No, kukapa sitä löysää letkua jaksaa kauan pitää kädessään.Onko sulla oman libidon kans ongelmia? Ei kukkaan täysjärkinen tuommoisia kirjoittele... Järjenmenetys kummassakin päässä.
- Anonyymi
Se on vielä mahdollista.on hyvät pakkaset ja tuuli
- Anonyymi
Koskahan torilla tarjotaan hevosen kuivalihavelliä?
- Anonyymi
hyvä vaaliteltta soppa.
- Anonyymi
Oisko kesätapahtumassa?
- Anonyymi
Tiedättekö mistä hevosen kuivalihaa voi noutaa?
- Anonyymi
Olekkonä P.A. menny ihan sevon?
- Anonyymi
Ei ole tietoa.Sille olisi runsas menekki.Miksi kukaan ei ota koppia ja keitä ? Hyvät rahat tienaa!
- Anonyymi
Totta sitä hevosen kuivalihavelliä saa torilla tarjoilla? Kyllä varmaankin ja nälkäiset suut jo odottavat
- Anonyymi
Ei vieläkään ole hevosen kuivalihavelliä!!!
- Anonyymi
Fasebuukin mukaan on ja sillä on ajan hengen mukaisesti vihriät hihat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521171
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901147Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45783Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64712- 12697
- 38599
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70581