Suomen kansa vetää HÄTÄJARRUSTA, kieltäytymällä korruptiovaaleista

Anonyymi-ap

Näin tulee käymään. Liian moni asia, on tässä armaassa kotimaassamme, menossa täysin väärään suuntaan, pörssirikolliset korruptiopoliitikko-virkamiehet, vetävät liiveihinsä pörssikeitaisiin sen, minkä piti kuulua jokaiselle Suomen kansalaiselle.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Kansalaisia ei kuunnella, korruptiovaaleissa annettuja lupauksia, ei ole ollut tarkoituskaan pitää, valehdellaan päin näköä, vieläpä hädänalaisille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17703268/aanestamisen-lopettaminen-on-sentaan-mahdollisuus

Viranomaiset mukana korruptiossa. Valtion korkeita virka-asemia, käytetään törkeästi väärin, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, veroparatiisi-pörssikeinottelun voittojen maksimointiin, jo kansamme henkien ja terveyksien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17764072/entiset-punapuolueet-vitivalkoisia-porssiporvaripuolueita

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

Liian paljon, liian nopeasti, ilmaiseksi saaneilla, kihahti pörssirikollisuus päähän. Omasta Suomen kansastamme, tehtiin ahneiden pörssirikollismarginaalien, helppojen elämien, nettokustantajia hengillään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

26

1428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Caymansaarten pörssirikollisten eduskunta, yksipuoluejärjestelmän korruptiossa Suomessa Sellaisen äänestäminen on jo itsetuhoista ja hengenvaarallista, enemmistölle kansalaisista.

    • Anonyymi

      Itselleenhän porsas hallaa tekee, kun kuppinsa kaataa.

      Muuten, täysin älytöntä viitata saman palstan keskusteluihin.

    • Anonyymi

      Esteettömyys on yksi demokratian elementeistä, jos et ole sattunut kuulemaan. Linkittäminen on köyhyyseläkeläisten, vammaisten, vanhusten, pitkäaikaissairaiden OIKEUS.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/3/10/turmoil-in-israel-trepidation-in

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17775104/valtio-jossa-v-alkuinen-verbi-on-kielletty-keskusteluissa

      Suomi on luisutettu, idän entisten sosialistivaltioiden ja äärioikeistoisraelin kaltaiseksi, antioikeusvaltioksi, tyranniaksi jossa kansalla, ei ole enää mitään oikeuksia.

    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ kaikki korruptipuolueet, pelaavat kansainvälisen ison pörssirikollisuuden peliä, eivät voisi vähempää välittää, mitä tavallisille kansalaisille tapahtuu.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      Nykyinen hallitus jätti lupaukset, hädänalaisimmille eläkeläisille toteuttamatta, luvatut, elämälle täysin välttämättömät 1 250€/kk eivät toteutuneet, joten jätämme äänestämättä, varsinkin kun opposition vielä luihummat pörssirikolliset, ovat leikkaamassa jokaisen pieni- ja keskituloisen asumistukia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Kyllä ne porsaat löytyvät verokeitaista, ökyrikkaat perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikolliset, osake-vakuutuskuorineen, sota-sote-bisneksineen, joihin varastavat kansamme valtavat varallisuudet ja pahoinpitelevät haavoittuvimmat hengiltä.

      https://www.brusselstimes.com/world/397639/demonstration-in-brussels-against-judicial-overhaul-in-israel-calls-on-the-eu-to-speak-out

      Suomessa ei enää ole mikään "liberaali" eduskunta, vaan ÄärioikeistoIsraelin kaltainen, UUSFASISTINEN korruptio-yksipuoluejärjestelmä, joka ajaa vain sellaisten pörssimogulien ansaitsemattomia etuja, jotka eivät ole edes Suomen kansalaisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17729640/diktaattori-niinisto-suunnittelee-yhden-asian-hallitusta#comment-118932750

    • Anonyymi

      Pörssirikolliskapitalistien YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa äänestäminen, olisi kuin allekirjoittaisi nimensä, jatkuviin tuhansien miljardien eurojen ryöstöihin, Suomen kansalta, AutokratiaUsan sota-sote-Pörssirikolliskapitalisteille hyökkäysliitto-hävittäjähankkeineen. Ei sellaiseen pidä suostua, eikä alistua.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

      Älkää tehkö velkaa jälkeläisillenne, velkaa jota he eivät tarvitse, eivät halua, eivätkä pysty koskaan maksamaan. Kieltäytykää korruptiovaaleista, älkää luovuttako nimiänne, jatkuviin tuhansien miljardien eurojen ryöstöihin, Suomen kansalta, eli valtiolta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Mitään eroja ei puolueiden välillä, todellisuudessa ole. Yksimielisesti syvässä korruptiossa ja pörssirikollisuudessa, ovat hyväksyneet kaikki, AutokratiaUsan sota-sote-PörssirikollisKapitalistien ryöstöhankkeet, ovat ilmeisesti osakkaina kyseisissä veroparatiisikapitalistien kansojen ryöstämisissä.

      https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi

      Minä en ainakaan, allekirjoita nimeäni, korruptiopoliitikko-pörssirikolliskapitalistien VELKAKIRJOIHIN, äänestämällä niiden korruptiovaaleissa. Kansan kuuluu SAADA oikeuksia ja hyvää, eikä toisin päin, kuten Suomessa, on suuntaus jo kymmeniä vuosia ollut, kaikki pois kansalta ja miljardien jatkuva vuotaminen, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikolliskapitalisteille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796461/porssirikolliskapitalistit-tehneet-vallankaappauksen-myos-suomessa

      Kuten näette, etusivulla on koko ajan, kaksi YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopörssirikolliskapitalistien äärioikeistopuoluetta tyrkyllä, muka riitelemässä keskenään, vaikka todellisuudessa, kaikki eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopuolueet, ovat yksimielisesti, hyväksyneet kaikki, pörssirikolliskapitalisti-äärioikeiston uusfasistien, rikolliset ja laittomat ryöstöhankkeet.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pidä sitten myös turpasi kiinni äläkä urputa tällä palstalla jos kerran et äänestäkään.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Joo huomiseen asti voi pitää ääntä ennakkoäänestyksessä ja sitten sunnuntaina on viimeinen mahdollisuus antaa ääni näissä vaaleissa. Siis uurnille.


    • Anonyymi

      Miksi te Suomi24-julistajakahjot aina kuvittelette olevanne jokin Suomen kansa?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Putinistimölinää täälläkin. Ihanko MV lehdestä olet tämmösiä lukenut?

      • Anonyymi


    • Anonyymi

      VALEUUTISTEN määrästä näkee, että vaalipaniikki on pörssirikolliskapitalisteilla, kun Suomen kansan enemmistö, ei enää laitakaan nimiään, loputtomien tuhansien miljardien eurojen ryöstöjen VELKAVANKEUSKIRJAAN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem#comment-120005229

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

      Kehtaavat vielä vedota "maailman luottamukseen", kun maailman huippututkijat, ovat antaneet Suomelle JÄLLEEN, vakavan varoituksen, eläkeläisväestön puuttuvasta oikeusturvasta, ennenaikaisista köyhyyteen tappamisista. Niljakkaita ovat korruptiopoliitikko-pörssirikollisOligarkit.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7219
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3821
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3420
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2552
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2366
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2342
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2236
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2149
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1878
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1809
    Aihe