Suomen kansa vetää HÄTÄJARRUSTA, kieltäytymällä korruptiovaaleista

Anonyymi-ap

Näin tulee käymään. Liian moni asia, on tässä armaassa kotimaassamme, menossa täysin väärään suuntaan, pörssirikolliset korruptiopoliitikko-virkamiehet, vetävät liiveihinsä pörssikeitaisiin sen, minkä piti kuulua jokaiselle Suomen kansalaiselle.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Kansalaisia ei kuunnella, korruptiovaaleissa annettuja lupauksia, ei ole ollut tarkoituskaan pitää, valehdellaan päin näköä, vieläpä hädänalaisille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17703268/aanestamisen-lopettaminen-on-sentaan-mahdollisuus

Viranomaiset mukana korruptiossa. Valtion korkeita virka-asemia, käytetään törkeästi väärin, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelijoiden, veroparatiisi-pörssikeinottelun voittojen maksimointiin, jo kansamme henkien ja terveyksien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17764072/entiset-punapuolueet-vitivalkoisia-porssiporvaripuolueita

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

Liian paljon, liian nopeasti, ilmaiseksi saaneilla, kihahti pörssirikollisuus päähän. Omasta Suomen kansastamme, tehtiin ahneiden pörssirikollismarginaalien, helppojen elämien, nettokustantajia hengillään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

26

1434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Caymansaarten pörssirikollisten eduskunta, yksipuoluejärjestelmän korruptiossa Suomessa Sellaisen äänestäminen on jo itsetuhoista ja hengenvaarallista, enemmistölle kansalaisista.

    • Anonyymi

      Itselleenhän porsas hallaa tekee, kun kuppinsa kaataa.

      Muuten, täysin älytöntä viitata saman palstan keskusteluihin.

    • Anonyymi

      Esteettömyys on yksi demokratian elementeistä, jos et ole sattunut kuulemaan. Linkittäminen on köyhyyseläkeläisten, vammaisten, vanhusten, pitkäaikaissairaiden OIKEUS.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/3/10/turmoil-in-israel-trepidation-in

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17775104/valtio-jossa-v-alkuinen-verbi-on-kielletty-keskusteluissa

      Suomi on luisutettu, idän entisten sosialistivaltioiden ja äärioikeistoisraelin kaltaiseksi, antioikeusvaltioksi, tyranniaksi jossa kansalla, ei ole enää mitään oikeuksia.

    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ kaikki korruptipuolueet, pelaavat kansainvälisen ison pörssirikollisuuden peliä, eivät voisi vähempää välittää, mitä tavallisille kansalaisille tapahtuu.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      Nykyinen hallitus jätti lupaukset, hädänalaisimmille eläkeläisille toteuttamatta, luvatut, elämälle täysin välttämättömät 1 250€/kk eivät toteutuneet, joten jätämme äänestämättä, varsinkin kun opposition vielä luihummat pörssirikolliset, ovat leikkaamassa jokaisen pieni- ja keskituloisen asumistukia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Kyllä ne porsaat löytyvät verokeitaista, ökyrikkaat perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikolliset, osake-vakuutuskuorineen, sota-sote-bisneksineen, joihin varastavat kansamme valtavat varallisuudet ja pahoinpitelevät haavoittuvimmat hengiltä.

      https://www.brusselstimes.com/world/397639/demonstration-in-brussels-against-judicial-overhaul-in-israel-calls-on-the-eu-to-speak-out

      Suomessa ei enää ole mikään "liberaali" eduskunta, vaan ÄärioikeistoIsraelin kaltainen, UUSFASISTINEN korruptio-yksipuoluejärjestelmä, joka ajaa vain sellaisten pörssimogulien ansaitsemattomia etuja, jotka eivät ole edes Suomen kansalaisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17729640/diktaattori-niinisto-suunnittelee-yhden-asian-hallitusta#comment-118932750

    • Anonyymi

      Pörssirikolliskapitalistien YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaaleissa äänestäminen, olisi kuin allekirjoittaisi nimensä, jatkuviin tuhansien miljardien eurojen ryöstöihin, Suomen kansalta, AutokratiaUsan sota-sote-Pörssirikolliskapitalisteille hyökkäysliitto-hävittäjähankkeineen. Ei sellaiseen pidä suostua, eikä alistua.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17788146/nato-maksaa-n-5800-euroavuosi-jokaiselle-suomalaiselle-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

      Älkää tehkö velkaa jälkeläisillenne, velkaa jota he eivät tarvitse, eivät halua, eivätkä pysty koskaan maksamaan. Kieltäytykää korruptiovaaleista, älkää luovuttako nimiänne, jatkuviin tuhansien miljardien eurojen ryöstöihin, Suomen kansalta, eli valtiolta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Mitään eroja ei puolueiden välillä, todellisuudessa ole. Yksimielisesti syvässä korruptiossa ja pörssirikollisuudessa, ovat hyväksyneet kaikki, AutokratiaUsan sota-sote-PörssirikollisKapitalistien ryöstöhankkeet, ovat ilmeisesti osakkaina kyseisissä veroparatiisikapitalistien kansojen ryöstämisissä.

      https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi

      Minä en ainakaan, allekirjoita nimeäni, korruptiopoliitikko-pörssirikolliskapitalistien VELKAKIRJOIHIN, äänestämällä niiden korruptiovaaleissa. Kansan kuuluu SAADA oikeuksia ja hyvää, eikä toisin päin, kuten Suomessa, on suuntaus jo kymmeniä vuosia ollut, kaikki pois kansalta ja miljardien jatkuva vuotaminen, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikolliskapitalisteille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17796461/porssirikolliskapitalistit-tehneet-vallankaappauksen-myos-suomessa

      Kuten näette, etusivulla on koko ajan, kaksi YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopörssirikolliskapitalistien äärioikeistopuoluetta tyrkyllä, muka riitelemässä keskenään, vaikka todellisuudessa, kaikki eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiopuolueet, ovat yksimielisesti, hyväksyneet kaikki, pörssirikolliskapitalisti-äärioikeiston uusfasistien, rikolliset ja laittomat ryöstöhankkeet.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pidä sitten myös turpasi kiinni äläkä urputa tällä palstalla jos kerran et äänestäkään.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Joo huomiseen asti voi pitää ääntä ennakkoäänestyksessä ja sitten sunnuntaina on viimeinen mahdollisuus antaa ääni näissä vaaleissa. Siis uurnille.


    • Anonyymi

      Miksi te Suomi24-julistajakahjot aina kuvittelette olevanne jokin Suomen kansa?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Putinistimölinää täälläkin. Ihanko MV lehdestä olet tämmösiä lukenut?

      • Anonyymi


    • Anonyymi

      VALEUUTISTEN määrästä näkee, että vaalipaniikki on pörssirikolliskapitalisteilla, kun Suomen kansan enemmistö, ei enää laitakaan nimiään, loputtomien tuhansien miljardien eurojen ryöstöjen VELKAVANKEUSKIRJAAN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17801095/porssirikollisoligarkit-kiertavat-venaja-pakotteita-no-problem#comment-120005229

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

      Kehtaavat vielä vedota "maailman luottamukseen", kun maailman huippututkijat, ovat antaneet Suomelle JÄLLEEN, vakavan varoituksen, eläkeläisväestön puuttuvasta oikeusturvasta, ennenaikaisista köyhyyteen tappamisista. Niljakkaita ovat korruptiopoliitikko-pörssirikollisOligarkit.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2865
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      114
      1150
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      931
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      895
    5. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      887
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      867
    7. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      824
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      820
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      754
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      749
    Aihe