Mitäs Manse?

Anonyymi-ap

Aika niukkaa tiedotuslinjaa vetää tapaus Kohosesta. Luulisi jo yhteistyökumppaneiden olevan kiinnostuneita, missä mennään. Kannattajista nyt puhumattakaan.
Taitaa ottaa pannuun myös miesten joukkueen putoaminen hallipesiksen lopputurnauksesta. Ei raporttia ei mitään Uutiset-osiossa. Maakuntalehtikään ei uutisoinut nettiversiossaan mitään sunnuntain KPL-matsista. No ehkä huhtikuussa jotain uutisoitavaa.

4

256

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No Manse ei uusi hallikultaa eikä pelaa himmeämmistä mitaleista. Se tottavie ihmetyttää, että jos seuralla on naisjoukkue ollut jo monta vuotta Superissa ja miehet aloittelee neljättään, että jotenkin hommat on solmussa siellä taustalla. Haalitaan pelaajia isolla rahalla ja sitten mennään kohujen keskellä. Ei silti, oma suosikkijoukkue tuskin mitaleista nauttii tänäkään vuonna, mutta jos ollaan juurruttamassa jotain kulttuuria tai rakentamassa dynastiaa, niin onko nuo manselaiset pelinjohtajasotkut ym. provosoitumiset gutaa seurakulttuurille, mietin vaan.

    • Anonyymi

      No kaapattiin Komulainen. Draamaa tulossa satavarmasti.

    • Anonyymi

      Uusi kohu. Koden puolella, vaikka koskaan en hänen joukkueitaan ole kannattanut. Siinäpä miettii massimiehet, että miten uusin mainehaitta käännetään voitoksi. Ihme puuhastelua taas.

    • Anonyymi

      Tapaus Kohonen vaikuttaa kesän otteluihin varmasti. Tässä nähdään mihin ahneus johtaa. Huippumiehiä pitää saada väkisin. On juuri sama tilanne kun Suomen hiihtomaajoukkueet Lahdessa v. 1996. Menestystä pitää saada hinnalla millä hyvänsä. Ennustan sama tie on Mansella kuin oli Oulun Lipolla ja Kaisaniehen Tiikereillä. Rahat loppuvat. Låt oss se. Katsotaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      51
      10674
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      128
      10186
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7947
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6374
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      35
      5097
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      61
      4835
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      132
      4172
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      129
      3476
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3185
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3124
    Aihe