Aika niukkaa tiedotuslinjaa vetää tapaus Kohosesta. Luulisi jo yhteistyökumppaneiden olevan kiinnostuneita, missä mennään. Kannattajista nyt puhumattakaan.
Taitaa ottaa pannuun myös miesten joukkueen putoaminen hallipesiksen lopputurnauksesta. Ei raporttia ei mitään Uutiset-osiossa. Maakuntalehtikään ei uutisoinut nettiversiossaan mitään sunnuntain KPL-matsista. No ehkä huhtikuussa jotain uutisoitavaa.
Mitäs Manse?
4
272
Vastaukset
- Anonyymi
No Manse ei uusi hallikultaa eikä pelaa himmeämmistä mitaleista. Se tottavie ihmetyttää, että jos seuralla on naisjoukkue ollut jo monta vuotta Superissa ja miehet aloittelee neljättään, että jotenkin hommat on solmussa siellä taustalla. Haalitaan pelaajia isolla rahalla ja sitten mennään kohujen keskellä. Ei silti, oma suosikkijoukkue tuskin mitaleista nauttii tänäkään vuonna, mutta jos ollaan juurruttamassa jotain kulttuuria tai rakentamassa dynastiaa, niin onko nuo manselaiset pelinjohtajasotkut ym. provosoitumiset gutaa seurakulttuurille, mietin vaan.
- Anonyymi
No kaapattiin Komulainen. Draamaa tulossa satavarmasti.
- Anonyymi
Uusi kohu. Koden puolella, vaikka koskaan en hänen joukkueitaan ole kannattanut. Siinäpä miettii massimiehet, että miten uusin mainehaitta käännetään voitoksi. Ihme puuhastelua taas.
- Anonyymi
Tapaus Kohonen vaikuttaa kesän otteluihin varmasti. Tässä nähdään mihin ahneus johtaa. Huippumiehiä pitää saada väkisin. On juuri sama tilanne kun Suomen hiihtomaajoukkueet Lahdessa v. 1996. Menestystä pitää saada hinnalla millä hyvänsä. Ennustan sama tie on Mansella kuin oli Oulun Lipolla ja Kaisaniehen Tiikereillä. Rahat loppuvat. Låt oss se. Katsotaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 321519
- 321471
- 911393
- 151333