Kunnanhallituksen puheenjohtajana toiminut nykyinen Kittilän kunnanjohtaja Timo Kurula tuomittiin korkeimmassa oikeudessa vuonna 2013 tehdystä virka-aseman väärinkäyttämisestä 60 päivän ehdolliseen vankeusrangaistukseen. Muut vastaajina olleet kunnanhallituksen jäsenenä tai varajäsenenä toimineet Eino Holck, Reijo Kyrö, Aki Maunula, Vuokko Mäntymaa, Paula Nevalainen, Milja Nikka ja Veikko Siitonen saivat sakkorangaistuksen.
Kittilän tuomitut
4
990
Vastaukset
- Anonyymi
Persuperseitä on Kittilän ja Inari. Johtajat !! Venäjälle vaan menoliput !!
- Anonyymi
"miehän vain äänestin niinkö käskethin" ja nyt tullee sakkoja voi voi, kannatas käyttää omia aivoja,jos ne on tallella. Juoksupojat/tytöt on hyödyllisiä idiootteja jotka tekee juuri sen minkä käsketään. Palkkioksi Leviltä jotain kivaa.
- Anonyymi
Kiitos selkeästä rikollis listasta. Näiden kohdalla ei sukulaisten ja muiden kummin kaimojen tarvitse arvuutella ovatko rikollisia vai eivät. Kyllä ovat.
- Anonyymi
Miksi Kittilän kunnan nettisivuilla ei ole minkäänlaista mainintaa kuntapäättäjien KKO tuomioista?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1244867Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1904540Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191980- 4031731
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a341501Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann81292Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781235- 811171
- 741065
- 921008