Käärijän sukulaisia

Eu­ro­vii­su­edus­ta­ja Kää­ri­jän su­ku­juu­ret ovat Po­siol­la – lap­suu­des­ta hän muistaa sieltä kaup­pa-au­ton ja lois­ta­van ui­ma­ran­nan: "Jos joskus minulla on omia ski­de­jä, vien ne sinne uimaan"

Posion matkailuvaltti siinä :DDDDD
93627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Käärijän sukujuuret näkyy kun laitat googleen "Geni Käärijä"

Äänestä

Posiolla on vain Köyriän sukuja

Äänestä

mamu mamu.

Äänestä

Loreenin Köyrijä, siinä on saanut mamutkin vauhtia

Äänestä
  • Mistähän se Käärijä on sen taiteilijanimen keksinyt. En ole pöljempää koskaan kuullut. Hyvä että ei voittanut.

    Äänestä

höpö höpö mamuu mamuu se on .

Äänestä

selekijä mettäsaamelaisen verhi siinä kierthää, näkkee sen jo nuista silimistä

Äänestä

Oon käärijälle kaukaista sukua

Äänestä

Sieltä Posioltako se sanonta "kaksin käsin tuopista niinku" on tullut?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eu­ro­vii­su­edus­ta­ja Kää­ri­jän su­ku­juu­ret ovat Po­siol­la – lap­suu­des­ta hän muistaa sieltä kaup­pa-au­ton ja lois­ta­van ui­ma­ran­nan: "Jos joskus minulla on omia ski­de­jä, vien ne sinne uimaan"

Posion matkailuvaltti siinä :DDDDD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu