Sheavoi ja rosacea ?

Anonyymi-ap

Onko kokemusts kellään sopiiko sheavoi tai tuotteet missä on sheavoita rosacea iholle ?

3

809

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun mielestä ei, koska vahamaiset ei sovi ruusufinniin ja sheavoi on vaha oikeestaan. Näin mulle on sanottu, en sitten tiedä onko totta.

    • Anonyymi

      Itselläni ruusufinni paheni, kun kokeilin sheavoita sekä myös öljyt pahensi sitä.
      Jostain luin , että ruusufinniin pitäisi käyttää kevyitä voiteita jotka myös kosteuttavat reilusti.

    • Anonyymi00004

      Suomesta löytyy jos jonkinmoista luonnontuotetta yksityisiltä yrittäjiltä, mutta myyntikanavat ovat itse tekijöillä monesti todella rajalliset. Lisäämme Porokorun verkkokauppaan kotimaisia luonnontuotteita koko kansan saataville, sekä muita pohjoismaalaisia luonnontuotteita ja joitakin Euroopan alueen luonnontuotteita. Valikoimassamme mm. monitoimibalsamia, vartalobalsameja, kynsibalsameja, monitoimibalmia, kasvoöljyjä, puhistusvoiteita ja kasvokuorintatuotteita. Tuotemerkkejä mm. Usva Cosmetics. Tule tutustumaan tuotteisiin, millä saat kasvot, kädet ja ihon terveemmäksi ja kauniimmaksi.
      www.porokoru.com/collections/luonnonkosmetiikka-luonnontuotteet

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2100
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1173
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      75
      918
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe