Asukas ei päästä muitta pesemään käsiä.

Anonyymi-ap

Kun on ruokailu niin pitä pestä käädet mutta yksi asukas ei päästä muitta sinne vessan pesemään käsiä kun hänellä kestä 10 minuttia pestä käädet.

Eikä ne hoitsut ymmärrä sanoa hänelle että hän tule pois sielttä vessasta mutta ne ymmärtä kyllä sanoa muille että nillä on jännyt kädet pesemättä ja että se kuulu sääntöhin että kädet pitä pestä.

Mutta mitä muut asukkat voi sille asialle että ne ei pääse sinne vessan pesemään kädet kun ei ne hoitajat ymmärrä sanoa sille asukalle joka ei päästä muut sinne vessan pesemään kädet ettå hän tule pois sielttä vessasta.

Ja toi asukas joka ei päästä muitta sinne vessan pesemään kädet sano muille kun hän tule pois sielttä vessasta että nillä on jännyt kädet pesemättä vaikka hän ihme kyllä itse ei päästä muitta sinne vessan pesemään kädet että hän yhdessä hoitajien kanssa hasta muiden asukaiden kanssa riita.

Että hän harrasta sellaista taktikka hoitsujen kanssa että hän tahallan pitkittä käsien pesu että muut eivät pääse pesemään käsiä että hän saa sitten yhdessä hoitsujen kanssa hasta riita ja tuollaista taktikka ne hoitsut sitten hyväksyvät ja hoitsut itse osallistuvat sihen taktikkan että ne saa yhdessä hasta asukkan kanssa ritta muiden asukaiden kanssa.

Vaikka ne muut asukkat ovat täysin syttömiä kun se on asia mille ne ei voi mitän kuten että nittä ei päästettä sinne vessan pesemän käsiä niin hoitsut yhdessä sen asukkan kanssa joka harrasta tuota kuisamis taktikka osallistuvat itse sihen kiusamisen ja osoitelevat yhdessä sen asukkan kanssa muitta asukaitta sormella ja yhdessä sen asukkan kanssa joka harrasta tuota taktikka syllistävät muitta asukaitta vaikka kyse on asiasta mille ne muut asukkat eivät voi mitän kun ne ei pääse pesemään käsiä.

Että tällaista tällä Attendo Jakobin Tupa Pietarsaari että miten ratkaisen tätä ongelma kun hoitajat eivät tee asialle mitän.

4

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita jotakin akkuhappoa tai jarru nestettä sinne saaipun sekan niin ne syöpy ne kädet että ei nittä saa monen vikkon pestyä.

      Niin sen jälken pääse taas muut sinne vessan pesemään kädet.

      Muutta kun kaveri on itse pyörä tuolissa niin toi on ainut taktikka millä hän saa muut kiusattua helposti.

      Sen takia hän osoitta muut sormella ja syttä sanomalla että teillä jääi kädet pesemättä vaikka hän itse ei sinne vessan ketän päästä eli hän on itse syllinen sihen että muilla on jännyt kädet pesemättä.

      • Anonyymi

        Eikö talossa ole toista vessaa?


    • Anonyymi

      Tai sitten laitta sihen wc oven 7,5 cm korkea kynnys että hän ei pääse sihen vessan niin saa muutkin kun hän itse pestä kädet.

    • Anonyymi

      Kyllä se nyt pitäisi kelvata että ne kädet pese omassa vesassa ei se saa olla ehdoton että ne pitä pestä ruokalan vesassa koska samanlainen hana ja saippua sinä omassa vesassa on eli lopputulos on aivan sama ripumatta sittä että missä vesassa ne kädet pese.

      Just tuollainen sääntö että se on ehdoton että ne pitä pestä ruokalan vesasaa niin sittä toi kiusaja käyttä hyväksi eli sännöt pitä olla sellaiset että ei ne mahdollista kiusamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6208
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5687
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2703
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2128
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1828
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe