Asukas ei päästä muitta pesemään käsiä.

Anonyymi-ap

Kun on ruokailu niin pitä pestä käädet mutta yksi asukas ei päästä muitta sinne vessan pesemään käsiä kun hänellä kestä 10 minuttia pestä käädet.

Eikä ne hoitsut ymmärrä sanoa hänelle että hän tule pois sielttä vessasta mutta ne ymmärtä kyllä sanoa muille että nillä on jännyt kädet pesemättä ja että se kuulu sääntöhin että kädet pitä pestä.

Mutta mitä muut asukkat voi sille asialle että ne ei pääse sinne vessan pesemään kädet kun ei ne hoitajat ymmärrä sanoa sille asukalle joka ei päästä muut sinne vessan pesemään kädet ettå hän tule pois sielttä vessasta.

Ja toi asukas joka ei päästä muitta sinne vessan pesemään kädet sano muille kun hän tule pois sielttä vessasta että nillä on jännyt kädet pesemättä vaikka hän ihme kyllä itse ei päästä muitta sinne vessan pesemään kädet että hän yhdessä hoitajien kanssa hasta muiden asukaiden kanssa riita.

Että hän harrasta sellaista taktikka hoitsujen kanssa että hän tahallan pitkittä käsien pesu että muut eivät pääse pesemään käsiä että hän saa sitten yhdessä hoitsujen kanssa hasta riita ja tuollaista taktikka ne hoitsut sitten hyväksyvät ja hoitsut itse osallistuvat sihen taktikkan että ne saa yhdessä hasta asukkan kanssa ritta muiden asukaiden kanssa.

Vaikka ne muut asukkat ovat täysin syttömiä kun se on asia mille ne ei voi mitän kuten että nittä ei päästettä sinne vessan pesemän käsiä niin hoitsut yhdessä sen asukkan kanssa joka harrasta tuota kuisamis taktikka osallistuvat itse sihen kiusamisen ja osoitelevat yhdessä sen asukkan kanssa muitta asukaitta sormella ja yhdessä sen asukkan kanssa joka harrasta tuota taktikka syllistävät muitta asukaitta vaikka kyse on asiasta mille ne muut asukkat eivät voi mitän kun ne ei pääse pesemään käsiä.

Että tällaista tällä Attendo Jakobin Tupa Pietarsaari että miten ratkaisen tätä ongelma kun hoitajat eivät tee asialle mitän.

4

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita jotakin akkuhappoa tai jarru nestettä sinne saaipun sekan niin ne syöpy ne kädet että ei nittä saa monen vikkon pestyä.

      Niin sen jälken pääse taas muut sinne vessan pesemään kädet.

      Muutta kun kaveri on itse pyörä tuolissa niin toi on ainut taktikka millä hän saa muut kiusattua helposti.

      Sen takia hän osoitta muut sormella ja syttä sanomalla että teillä jääi kädet pesemättä vaikka hän itse ei sinne vessan ketän päästä eli hän on itse syllinen sihen että muilla on jännyt kädet pesemättä.

      • Anonyymi

        Eikö talossa ole toista vessaa?


    • Anonyymi

      Tai sitten laitta sihen wc oven 7,5 cm korkea kynnys että hän ei pääse sihen vessan niin saa muutkin kun hän itse pestä kädet.

    • Anonyymi

      Kyllä se nyt pitäisi kelvata että ne kädet pese omassa vesassa ei se saa olla ehdoton että ne pitä pestä ruokalan vesassa koska samanlainen hana ja saippua sinä omassa vesassa on eli lopputulos on aivan sama ripumatta sittä että missä vesassa ne kädet pese.

      Just tuollainen sääntö että se on ehdoton että ne pitä pestä ruokalan vesasaa niin sittä toi kiusaja käyttä hyväksi eli sännöt pitä olla sellaiset että ei ne mahdollista kiusamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      28
      1674
    2. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1147
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1130
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1107
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1029
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      960
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      942
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      114
      888
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      887
    Aihe