Sininen perusmulta

Anonyymi-ap

Kokkareet, persut ja kustapuolue vastaavat seuraavassa hallituksessa kaivostoiminnasta ja porotaloudesta. Kolme porvaripuoluetta: Kokoomus, perussuomalaiset ja keskustapuolue. Yritys ja yrittäjävetoinen ministeriöstö on tulossa. Myös metsätalousyrittäjät, metsänomistajat kuuluvat joukkoon.

11

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En äänestä näitä kolmea porvaripuoluetta ollenkaan.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍒 ­N­­y­­m­f­­o­­m­­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177730622

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Persujen kanssa ei kukaan rupea yhtään mihinkään.

    • Anonyymi

      Äänestän demareita, koska en ole poronomistaja tai mainari, joten sielläpä sestotte multinenne

    • Anonyymi

      Vasemmistoliitolle ääni menee.

    • Anonyymi

      Poliittista kuperkeikkaa oikealta:
      - sote vaikeuksissa, leikataan se kuntoon
      - vaka/koulutus vaikeuksissa, vähennetään resursseja
      - valtion velka kasvussa, annetaan veronalennuksia
      - luontokato etenee, lisätään avohakkuita
      - ilmastonmuutos kriisiytymässä, lykätään torjuntaa

      • Anonyymi

        Tuohan oli persujen ja kokkareiden vaaliohjelma.


    • Anonyymi

      Koko oikeisto tuntuu olevan tieteenkieltävässä kaninkolossa.

      Kreationistinen KD nyt on ääriesimerkki mutta kun katsoo PS:n, keskustan ja kokoomuksen touhuja ilmasto- ja luontoasioiden suhteen, ei voi kuin sanoa, että vittu mitä tieteenkieltävää paskaa.

      • Anonyymi

        Sari Essayah ei usko evoluutioon.
        Kristillisdemokraattien puheenjohtajalla on samanlaiset mielipiteet kuin Päivi Räsäsellä.


    • Anonyymi

      Sinistä multapuoluetta ei ole.

      Keskusta ei ole multapuolue silloin kun se on porvarihallituksessa, vaan silloin porvarihallitus on porvarihallitus.

      Punamulta sen sijaan on olemassa, tämä vain kuvastaa sitä että Keskusta on nimensä mukaisesti lähellä poliittista keskustaa, jolla vain painopiste hieman vaihtuu suhdanteiden ja tilanteiden mukaisesti.

      Toki joku Keskustan historiaa paremmin tunteva voisi varmasti tuon asian tarkemminkin kertoa jos siitä on parempaakin tietoa.

    • Anonyymi

      Just tuossa hesarin juttu aiheesta

      Ilmastopaneelin Ollikainen: Vaali­tenteissä näkyy ”totaalinen sivistymät­tömyys” – Tutkijat listasivat tärkeimpiä ilmasto­toimia
      Helsingin Sanomien ja Helsingin yliopiston Vaaleista isosti -sarjan kolmannessa ja viimeisessä osassa tutkijat puhuivat ilmastosta ja luonnosta.

      OLLIKAINEN piti ”aivan sietämättöminä” lisäksi poliitikkojen esittämiä ajatuksia siitä, että hiilinielujen laskemistapaa pitäisi jollakin tapaa muuttaa. Hänen mukaansa Suomi ei voisi pelata eri säännöillä kuin muu Eurooppa.

      Ollikainen sanoi kysyttäessä, että hän hermostuu välillä vaalitenttejä seuratessaan, viimeksi maanantaina illalla Ylen puheenjohtajatenttiä katsoessaan.

      ”Käyn todella kuumana välillä. Perhekin huomauttaa, että voisitko olla hiljaa välillä”, Ollikainen sanoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1853
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1640
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1215
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1098
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      978
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe