Ei enää muista miksi mentiin naimisiin ja kaavoihin kangistuminen. Ei uskalla tehdä ratkaisevia päätöksiä vaikka arjessa ei enää muuta yhteistä kuin vessapaperi.
Onko joskus ollut lämpöä ja rakkautta...ehkä kirjoissa monta vuosikymmentä sitten
Pitkän avioliiton salaisuus
4
231
Vastaukset
- Anonyymi
Tarpeeksi pitkään kun on yhdessä ollut kasvaa kiinni toiseen. On vain me eikä minä. Ei ole elämää ilman toista. On vain yhteinen elämä. Sydämet käy samaan tahtiin.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa, ainakaan meidän suhteessamme (vuodesta 1977 yhdessä) Varsinkin nuorempana ja nuorena perheenä, olimme hyvinkin me ja yhteinen elämä oli tiivistä. Nyt kun lapset lentäneet pesästään, olemme edelleen tiivis parivaljakka mutta myös persoonallisesti itseämme ja itse asiassa hyvin erilaisia, joka on yhä edelleen meitä kiinni pitävä voima.
Mieheni maskuliinisuus, urheilullisuus ja aktiivisuus on aina stimuloinut minua ja mieheni taas ihailee akateemisuuttani, kauneudentajuani sekä tietynlaista hienohelmaisuutta; hyvässä mielessä. Olen lukija, taiteilija ja nopea reagoimaan sekä päättämään, puolisona taas on tekijä, jalat maassa oleva realisti, pitkään päätöksiä miettivä ja myös päätöksen tekoa karttava. Vastakohdat täydentävät toisiaan, ainakin meidän parisuhteessamme! - Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17783903Q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
No, varmaan tarttis tehdä jotakin, siis sinun itsesi vai odotatteko molemmat, että toinen tekisi teidät onnelliseksi - virhe numero 1 .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2579000IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116257Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661350Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61301- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78959Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60867Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311693Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23686