Tavallisen miehen sinkkuelämä

Se on aika tavallista elämää. Kukaan ei ole kiinnostunut minusta eikä mitään tapahdu. Sitä vain elelee elämäänsä ja jos on vaikka Tinderissä niin joskus saattaa tulla osuma mutta ei kukaan silti kirjoita mitään. Joskus käyn oluella mutta ei sielläkään mitään tapahdu. Maailma on tässä suhteessa täysin hiljainen ja pysähtynyt. Ei mitään, ei koskaan.
17166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vai sellasta. En ole Tinderissä enkä missään muussakaan deittipalvelussa, mutta kavereita on ja mielekkäitä harrastuksia. Ei ole tylsää elämä.

Äänestä

Mies tutustuu naisiin kun juo viinaa baareissa. Miehen mentävä aloitteita tekemään naisille baarissa.

T: viinamies

Äänestä
  • Jaep... Naisia saa kun ryyppää ja örveltää.. Se on totuus... Raitis mies ei kelpaa kenellekään, tiedän kokemuksesta

    Äänestä

Suomessakin pitäis olla oma Reeperbahn, niin ei olis niin yksinäistä sinkuilla.

Äänestä

Järjetöntä, että odottaa, että joku tulisi ja pistäisi elämään toimintaa...

Eiköhän se ole itsestä kiinni, haluaako olla ihmisten kanssa. Ja se tarkoittaa omatoimisuutta ja heittäytymistä.
Tietenkin jos ei siihen pysty, niin ei pysty...🙄

Äänestä
  • Sinäkin joudut siis ruinaamaan seuraa koska et ole sinällään kovin kiinnostava ihminen?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sinäkin joudut siis ruinaamaan seuraa koska et ole sinällään kovin kiinnostava ihminen?

    Ei tartte ruinata. Mutta viihdyn nykyään paremmin yksin. Ehkä joskus oli tarvetta olla porukoissa ja kyselty äksöniin.

    Kyllä ihminen saa ihmisiä ympärilleen ihan pistämällä itseään likoon. Mutta sitten voi miettiäkin mitä siitä saa itse...mutta ihmisillä on yhteinen pöytä, se mitä siihen tuot, merkkaa miten sinut otetaan vastaan...jos meinaat vain tulla valmiiseen pöytään tuomatta mihään, ei sinua hyvällä katsota. Näin se on...

    Eikä tämä ole mun keksintö, vaan huomio...

    Äänestä

Noinhan se useimmiten on. Ja mitä vanhemmaksi tulet, niin sitä näkymättömämmäksi muutut.

Äänestä
  • Tämähän riippuu ihan sinusta itsestäsi kuinka näkyväksi itsesi teet.

    Äänestä

Toiset sopivat tänne ja toiset eivät. Kuulun heihin ketkä eivät sovi tänne. Tämä on rehellisesti sanottuna melko typerä paikka 🙂.

Äänestä

Ei heru sympatiaa. Elämä on juuri sellaista minkälaiseksi sen itselleen tekee.

Äänestä

Itse olen ratkaissut tämän elämällä omanlaistani eleetöntä elämää, tekemällä sitä mikä minua miellyttää ja olemalla turhia pohtimatta sitä että tässä kaavassa ei ole muille vetovoimaa, jos se palvelee itseäni ja mikä minua kiinnostaa niin hyvä.

Jotta jotain tapahtuisi on itse käytävä toimeen ja paukuteltava menemään, ei tätä asiaa kannata jättää toisten ihmisten kannettavaksi koska he eivät tosiaan tee mitään. Jos et ole tälläinen aikaansaava ihminen ja tarkoitan sosiaalisesti - niin ole aikaansaava ihminen siinä mikä sinua kiinnostaa, silloin ainakin palvelet itseäsi.

Itseriittoisuuden tavoittelu on minimi.

Äänestä

Niin kun oon sanonu. Että vaikkaa tylsää on elämä nyt. Mutta se vaihtoehto olisi sitten vaimo, pari lasta, rivitalon pätkä, tylsä työpaikka, farmariauto ja koira. Niin sittenkin tää nykyelämä on parempi. Ja toisessa ketjussa joku tais luulla että oon työtön. Mutta en oo, vaan tarkotan sitä, etten oo koulutusta vastaavassa, vaan teen ihan duunari hommaa, kun siinä pääsee helpommalla ja en sitä rahaa niin paljoo tarvi, kun yksin asun. Voi ottaa elämän paljon rennommin. Ja nyt kun tulee jo kaikenlaista terveysongelmaa. Niin on hyvä ettei oo mitään suhdetta, eikä joudu selitteleen, että miks huippaa tai väsyttää tai muuta. Mä tykkään myös matkustella ja kuvailla, ettei siihenkään perhe elämä oikein mahdu. Vaikka mitään ehdotonta eitä tolle litanialle oo koskaan sanonutkaan, että sen mukaan elelen miten on, enkä perheellisenä ois tietenkään ravannu tuolla ympäri eurooppaa.

Äänestä

Vois tehdä vaikka mitä kiinnostavaa, vaan kun ei ole riittävän kiinnostavaa, että että ehtisi lähteä ajoissa. Nytkin tekis mieli vaan juoda kahvia ja kirjoitella :)

Äänestä

Jos tapahtumia kaipaa, niitä pitää järjestää 😄

xLiner

Äänestä

Älä välitä ei jääkarhu uroksetkaan tai leijona uros kaipaa äksönii ja hippa leikkei ei ne kaipaa seura elämää ja karnevaaleja ne haluu vain oman perheen ja olla perheensä kanssa

Äänestä
  • Se o elämää se

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on aika tavallista elämää. Kukaan ei ole kiinnostunut minusta eikä mitään tapahdu. Sitä vain elelee elämäänsä ja jos on vaikka Tinderissä niin joskus saattaa tulla osuma mutta ei kukaan silti kirjoita mitään. Joskus käyn oluella mutta ei sielläkään mitään tapahdu. Maailma on tässä suhteessa täysin hiljainen ja pysähtynyt. Ei mitään, ei koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu