varmaan aiheesta keskusteltu aiemminkin, mut kun en jaksa alkaa lueskelemaan noita, eli...
kysymyksessä klitorislävistys. olisko mitään hyvää linkkiä, missä näkis kuvia niistä. millainen koru? tappi/rengas? mihin kohtaan tarkalleen laitetaan?
kuuleman mukaan voipi parantaa seksielämää kun mieskin löytää klitan helpommin ja joissakin tapauksissa tuntokin herkistynyt, kokemuksia? oon kuuluu myös kauhujuttuja siitä että paikat menny tunnottumiksi, kokemuksia?
kertokkee jotain kivaa (??) kesä tulee ja oon ajatellu ottaa
klitorislävistys, ajatus kiihottaa, kokemuksia??
5
5932
Vastaukset 5
- Evil~Eve
Klittaläväriä ei laiteta itse klittaan...vaan se on niin sanottu "clithood" eli klitoriksen hupun lävistys.
Todella hyviä kuvia, sekä kertomus siitä kuinka lävistys tehdään löytyy www.yazka.com
Siellä myös mielipiteitä ja kokemuksia lävistyksien ottajilta itseltään :)- Leona
Klitorislävistys pistetään tarkalleen klitoriksen alle. Erittäin suuri vaara epäonnistua ja näin on tunto kateissa klitasta ikuisiksi ajoiksi. Harvojen klitoriskaan mahdollistaa tämän (vaatii runsaasti tilaa klitoriksen alla). Clitoral hood (vertical tai horizontal, eli pysty tahi vaaka) on eri lävistys, joka (kuten nimikin jo kertoo) pistetään klitoriksen yläpuolelle. Tämä on tietääkseni yleisin naisten genitaalien lävistys. Vertical clitoral hood (käytettäessä barbellia, jolloin barbellin alapallo painaa klitorista) on erittäin kiihottava. Ja sitä on varsinainen klitorislävistyskin, jos kaikki sujuu hyvin.
Näitä erilaisia lävistyksiä on sitten todella paljon enemmänkin. Iskekää googleen hakusanaksi esimerkiksi ´clitoral piercing´ tai ´female genital piercing´... Sieltä sitä tietoa ja kuvia löytyy roppakaupalla.
Aijoo. Jos jollakulla on kokemusta klittaläväreistä (hoodia meinaan), niin kaikki tieto otetaan ilolla vastaan.
- eppu
Hyi saatana minkä näköisiä klittoja siellä on!! Tommosen nähdessään menee naimahalutkin! Eikö teidän sairaudella ole mitään rajaa??
- wow
Sitä saa mitä pyytää ;)
Klitoriksen lävistys
http://www.body-piercing.com.au/gmcv.htm
On äijällä lävistyksiä vähän toiseen tyyliin
http://ggalleria.com/gg/g59.htm - glitoris
Aihe kiinnostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21716Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha512708Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64605
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551