Olen vakaasti, määrätietoisesti ja päättäväisesti tanssahtanut poliittisen urani suxeen kynnykselle.
Vaaliohjelmani on tiukka, lyhyt ja pohjaton, mutta yksinkertaistetuin.
Äänten vyöry (Kuunnelkaa, millaista meteliä äänten vyöry aiheuttaa. Olen sanaton) ohjelmalleni tuo ihmiselle, kansalaiselle ja yhteiskunnan täysivaltaiselle jäsenelle luovan mahdollisuuden muuttaa pois maasta; eihän kukaan täällä tahdo olla, sillä kesäaikaan siirtyminen on kuin hyppäisi ulos ruudusta talviaikaan siirtymiseen.
Kaikki mukaan! Ei pelasteta kuin itsemme, muusta viis.
(hihitystä)
Eksklusiivinen Funeau
10
126
Vastaukset 10
- Anonyymi
Harvemmin joutuu niin vaikkean valinnan eteen, jossa mielen kaaos kaataa ja nostattaa ilmaan jokaisen yksittäisen yrityksen päätyä järjestyksen tilaan. Siinä pitäisi ikäänkuin valita tuo polttoraudoin nahkasi merkinnyt hän ja sinä, mutta mikä tämä hän ja sinä on, onkin vaihtoehtoina lähes mahdoton. Ymmärränkö sen merkityksen, tiedänkö sen tavoitteet, näenkö tulevan ja valitsenko mitään oikein ja mikä hän sitten on (mitä ei luojantähden kenenkään pitäisi enää jälkikäteen joutua arvailemaan `':)
Kovasti kaipasin aikoja, jolloin ponille riitti aurinko ja kauroja ja mutkattomuuteni piirtää naamatauluun lisäviiksiä ja kirkkoveneitä :)
t.sxth- Anonyymi
Mjaa
Jorinat sikseen.
Äänestetäänkö sitä vai ei?
(hirn) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mjaa
Jorinat sikseen.
Äänestetäänkö sitä vai ei?
(hirn)Minä ajattelin äänestää taktisesti sillä se kuuluu olevan nyt muotia. Äänestän siis jota kuta muuta kuin Funnoota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä ajattelin äänestää taktisesti sillä se kuuluu olevan nyt muotia. Äänestän siis jota kuta muuta kuin Funnoota.
Sika
Olet tuhonnut poliittisen kulttuurisi oraat saapastelemalla ne lyttyyn.
(hihitystä) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sika
Olet tuhonnut poliittisen kulttuurisi oraat saapastelemalla ne lyttyyn.
(hihitystä)No höh.
Kukapa koskaan ajaisi muita tavoitteita kuin omiaan. Valinnat pitäisi tehdä jotenkin niin, että vakuuttavat ja näyttävät poliittisesti korrektilta.. Vähintäänkin peitettävä oma hämmennys ja syytettävä muita poliittisen kuuma peruna suussa :)
t.sxth - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sika
Olet tuhonnut poliittisen kulttuurisi oraat saapastelemalla ne lyttyyn.
(hihitystä)Joo me miehet ollaan vähän semmoisia kevytmielisiä tuuliviirejä.
- Anonyymi
Mikä vaalipiiri ja mikä puolue, numeronkin voi pistää ?
Olen aina digannut k-mikkoja.
-keinovaginamies-- Anonyymi
Lisäksi naismakukin näyttää osuvan.
Ehkä äänestän tänäkin vuonna ulkonäön perusteella, jos sitä numeroa ei ala tippua.
-keinovaginamies-
Enemmän kykeneviä teknokraatteja eduskuntaan. Nämä vihaiset kengänkiillottajat, huutamassa bensan hintaa alas, on niin nähty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei121088Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125996- 56975
- 109959
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.49846Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85832Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev165773- 72753
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66717
- 22626
- 70596
- 95571
- 28539
- 52531
- 60524
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15073497- 35497
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31463Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi252434