Äänestysjono Äkäslompolo

Anonyymi-ap

Kuukkeli itki jonostä , mitä väliä missä jonossa etelän vetelä jonottaa , niillä on aikaa . Kassajono, kapakkajono , hissijono , wc jono , annama seistä vaan , jos ei jaksa ajakoon koriin .

8

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jonosta / kotiin

    • Anonyymi

      Tuota ihmettelen,eikö turistit ole voineet äänestään jo lähtiessä omalla paikkakunnalla?? Tänne tulevat lomalle ja kaiken pitää toimia. Ei jonoa mihinkään,ladut huippukunnossa ym ym... Heti vain valituksia Kolarin Kunnalle jos saavat huonoa palvelua...eipä ne tänne verojakaan maksele.

      • Anonyymi

        Niin no nuo etelän varikset.pysykööt etelässä sotkemassa paikkoja


      • Anonyymi

        Sammaa mieltä , pysykhön kotona jos ei palvelut riitä!!


    • Anonyymi

      Kampo saulanen lopettaa kauppiaan kuran ja alkaa syömään meskaliiniä konkka on kotona ja minttu kaakaota housuissa

    • Anonyymi

      Vihreät osaa vissin ulkoilla ja jonottaa ainakin puheissa. Nyt ei puheet riittäneet ja tekoja ei edellisellä kaudella ollut. Kansa puhui ja pulinat pois. Nyt saadaan alkaa Lapin luonnonvaroja hyödyntään ja valtion talous saadaan nousuun. Matkailu ei tuo stabiilia tuloa kun rahat on turistien taskussa. Sen huomasimme jo naapurikunnassa Kittilässä talous oli rapakunnossa niin kauan kunnes kultakaivos nosti kunnan talouden positiiviseksi ja sitä se on ollut siitä lähtien. Huipputekniikalla voimme jalostaa ja hyödyntää Lapin maaperässä olevia mineraaleja.

    • Anonyymi

      Ei tässä turistit valittaneet, vaan muutama hapannaama paikkakuntalainen.

    • Anonyymi

      Turistit tuo miljoonia euroja Kolariin ja paikkakunnan korpikommunistit huutelee...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1305
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      609
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe