Kyllä kuvista näkee

että lävistyksiä ottaneet taitavat olla jotenkin eksyksissä todellisuudesta, eihän niitä voi muuten ymmärtää. Mikä teidät pistää tekemään tuollaista? Onko se joukosta erottumisen halu vai mikä? Miten tuollaisella lävistetyllä munalla enää naidaan? Entäs kuseminen, miten se onnistuu pakkasessa? Noilla lävistetyillä käsil ei kyllä tehdä töitä eli porukka on kassalinjasakkia.
6583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

saunassa käynti? Kovassa löylyssä taitaa liha käristyä..?

Äänestä

Mistä näitä ahdasmielisiä idiootteja sikiää?

Sinun mielestäsi siis oikeita töitä on vain joko kassakoneen ääressä tai jossain raksalla?

Nykyään töitä on monenlaisia. Oletko ikinä kuullut, että ihmisillä on myös nk. sisätöitä ns. tietokoneen ääressä. Ja niistä hommista jopa ihan maksetaankin.

Tällaisissa hommissa lävistyksistä ei ole mitään haittaa. ja usein it-alalla on myös vähemmän kapeakatseisia luolamiehiä.

Ja tiedoksi, minulla ei ole lävistyksiä eikä varmaan tulekaan. Omissa harrastuksissa ne olisivat valitettavasti tiellä. Mutta mielestäni monet niistä ovat kyllä tyylikkään näköisiä ja hyväksyn kyllä nekin, joiden ulkonäöstä en itse pidä.

Ja kysymys vielä kerran. Miksi roikut palstalla, jonka sisällöstä et pidä?

Äänestä
  • Ei pidä syyttää ahdasmieliseksi jos joku on eri mieltä, syystä tai toisesta. Onko eriävän mielipiteen esittävä heti joku roikkuja? Jos linja pitää näillä palstoilla olla että kaikki on jees jees, niin mitä keskustelua ja eri näkökulmia silloin tulisi ilmi.
    Tuon kysyjän kirjoituksestahan henki mielestäni vain ihmettely asiaa kohtaan.
    Itse olen lävistänyt korvalehdet ja navan. Enempi rei'itys ei ole minun juttu. Mutta silti uskallan "roikkua" välillä tälläkin palstalla ja olla eri mieltä siitä että esim. kovin paljon metallia naamassa olisi kaunista.
    Vaikka keskustelujen taso onkin kirjavaa voi lukemalla eri palstoja ja vastauksia & kommentteja, voi myös saada muutettua omaa suhtautumista johonkin asiaan.

    Äänestä

eihän nuo ole edes täysjärkisen näkösiäkään...

Äänestä
  • ...joka määrittelee mikä on täysijärkistä ja mikä ei?

    S

    Äänestä

  • ja itse täydellisyyskö siinä nyt sitten huutaa?????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heppu kirjoitti:

että lävistyksiä ottaneet taitavat olla jotenkin eksyksissä todellisuudesta, eihän niitä voi muuten ymmärtää. Mikä teidät pistää tekemään tuollaista? Onko se joukosta erottumisen halu vai mikä? Miten tuollaisella lävistetyllä munalla enää naidaan? Entäs kuseminen, miten se onnistuu pakkasessa? Noilla lävistetyillä käsil ei kyllä tehdä töitä eli porukka on kassalinjasakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu