Eli mitä mieltä olette kaikki lähti siitä kun epäilin miehelläni olevan toinen siis suhde tai "ystävyys" ja sainkin selville että oli valehdellut menoistaan ja yhteydenpitoa siihen toiseen oli ollut todella paljon viime kuukausien aikana. Vaadin sitten selitystä ja kertomaan totuuden tai lähtemään minun ja lasten luota. Ei kertonut ja lähti. Nyt on noin kuukauden asunut omassa asunossa ja haluaa palata takasin. Kertoikin mikä tämä juttu on ollut ja miksi ei sitä minulle ole kertonut, mutta mutta juttu ei todellakaan ollut uskottava. Hän kyllä sanoo että rakastaa ja välittää minusta ja haluaa tehdä perheen eteen kaikkensa jatkossa. Mutta tähän ystävään ei ole syytä kuulema lopettaa yhteydenpitoa on vain siis ystävä, kertoa ei kuienkaan voi kuka tämä on jos vaikka alkaisin hänelle soittelemaan. Siis asiaan kysymys kuuluu voisiko olla todella näin että kun tulee takaisin ei jatkaisi tuollaista samaa kuin aikaisemmin? On vain sanonut että siinä tapauksessa ei voi palata jos en voi häneen nyt enää luottaa ja jatkan epäilyä. Ja nyt ei enää vanhoja saa kaivella. Kysykää lisää jos tarvitsette selvennystä. Niin takana on sellaiset reilut 10 vuotta yhdessä oloa. Ja mies on reilut 30v vanha.
Pyydän paneutukaa tähän kysymykseen!
....
3724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pitääkö se sua pilkkanaan? Ite on ensin pettäny/valehdellu ja tietty se ny sille sopii että sä et kyselis etkä epäilis jne..
Pelkkä ystävä..hoh...jos olis pelkkä ystävä niin mikä estää ettet vois soittaakin sille joskus, tottahan säkin voisit olla sen ystävä kans tai ainakin tutustua jotenkin??
Jos alunperinkin olis ollu ystävä ilman mitään pettämisjuttua niin miks sit omaan kämppään olis lähteny.
edellisen kanssa samaa mieltä,ei se pelkkä ystävyys estäis kertomasta.taitaapi olla tää tavanomanen juttu , eli halus kattoo eikä oikeen ollu varma tai toinen veti puihin sitten ollaan tulossa takas.
samaa mieltä. Mies yrittää seista kahdessa veneessä yhtaikaa. Sano minun sanoneen, ikävä kyllä ei tuu mitään. Jos oikeasti rakastaa ja haluaa tehdä kaikkensa, silloin myös tilittäisi tekonsa.