Putinin ei kannata enää hyökätä Suomeen

Huonostihan siinä käy.
591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Parempi nyt jättää uhkakuvat muille. Pääsiäinen on Juhla

Äänestä

Katsotaan mitä Trump tekee päästyään presidentiksi. Solmii YYA sopimuksen venäjän kanssa ja potkaisee Suomen ulos natosta, hyvän tahdon eleenä.

Äänestä
  • Eiköhän se syötä sellaista keittoa Putinille, et on ripulin kourissa niin kauan, että kuivuu pois unholaan, kohdemaita, joissa voi selvitä hengissä (Brazil tai Iran).

    Äänestä

Ei Putin osaa ajatella järkevästi eli voi hyökätä Suomeen, kun jää Ukrainassa häviölle.

Äänestä

Yks ydinpommi helsinkiin niin koko suomi tuhoutuu. 3 miljoonaa ihmistä kuolee nälkään 2 kuukaudessa sen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huonostihan siinä käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu