Aloitin työttömyyden vuonna 2009. Ei ole kukaan tarjonnut töitä sen jälkeen.
Olen vieläkin työtön
Anonyymi-ap
12152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ei niitä kukaan sinne kotisohvalle ole tulossakaan tarjoamaankaan , itse töitä on aktiivisesti etsittävä
Erikoinen ajatus, että työtä saa etsimällä. Jos työpaikkoja on esim. 10 ja hakijoita esim.100, niin valintojen jälkeen ilman työtä on edelleen 90.
Kannattaisi tutustua työttömien määrään ym. ilmaisissa harjoitteluissa, kuntouttavissa olevien määrään. Lisäksi vielä työelämästä (vapaaehtoisesti) pois jääneet, joista ei tiedetä, mitä tekevät. Vaikka avoimia työpaikkoja on n.35000, ilman palkkatyötä on satoja tuhansia ihmisiä Suomessa.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17818803U
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ihan hyvä putki, respect.
Ammattityötön😁. Onnea jatkoon🤩
Mikä ala?
Tänään tuli taas vastaus yhteen hakuun:
"Työtehtävä herätti runsaasti mielenkiintoa hakijoiden keskuudessa ja saimme lähes 200 hakemusta."
Että eipä riitä työtä kaikille. Turha puhua työvoimapulasta.
Kyseessä on asiakastietojen tarkistustehtävä ja määräaikainen työ. No, olihan se tiedossa, millä aloilla on eniten ylitarjontaa työntekijöistä.
Ylitarjontaa hakijoista top 15
Yleissihteerit
Matkatoimistovirkailijat
Vaatturit, pukuompelijat, turkkurit, hatuntekijät
Toimittajat
Johdon sihteerit ja osastosihteerit
juurikin tuon listan "ammatit" ovat olleet pian 30 vuotta isossa ylitarjonnassa. Silti on heitä jotka väen vängällä haluavat kouluttautua alalle josta etukäteen jo tiedetään että alan työt ovat todella vähissä. Se voi olla taktinen vetokin ihmiseltä jos suurta hinkua töihin ei ole. "Tjaahas ei löydy millään oman alan työtä. Voi voi. ei voi mittään. Mun täytyy kait ruveta työttömäksi"
Joo minä kans työtön 2007 lähtien. Mikäs tässä hyvin menee silti. Monilla työllisillä menee huonosti. Ne raataa itsensä sairaiksi eikä rahaa jää säästöön mitään. Velkoja on ja ulosottoa ja myyvät jo omaisuutta pois mistä maksettu paljon niin nyt myyvät halvalla. Olen onnellinen työtön ja tervekkin vielä.
Juu, kuolevatkin ennen aikojaan.