Vain tyhmyys saa ihmisen äänestämään YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ

Anonyymi-ap

20

668

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Verovaroistamme ylläpidetään, yhden korruptiovirkamiehen pörssiperintöjuoppoa, joka ei osaa päättää, onko se ÄärioikeistoSdp:n vai PetosKokPersjne:n, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopuolueen äänitorvi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17820702/vain-tyhmyys-saa-ihmisen-aanestamaan-yksipuoluejarjestelmassa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556

      Sama hemmo, väkivaltainen juoppo, asuu täällä palstalla 24h/vrk, mitä nyt käy välillä ostamassa lisää alkoholia ja makkaraa, että jaksaa länkyttää ja räkyttää, kaikille tavallisille ihmisille, joita äärioikeistofasistit yksipuoluejärjestelmässään vihaavat.

    • Anonyymi

      Mikäli joku vielä hämmästelee, tuota äärifasistitrollia, jonka yksinpuhelua etusivulla yleensä on, milloin äärioikeistosdp:n milloin petoskokpersrkp:läisenä, niin kerrottakoon että on rapajuoppo alkoholisti, jonka vanhempi oli korruptiovirkamies valtiolla, ja jonka pörssiperillinen, kyseinen yksinkertainen, itseään "älykkäänä" pitävä väkivaltainen ressukka on. Sen erottaa juurikin siitä, ettei kukaan normaali ihminen, näe mitään eroja minkään korruptiopuolueitten välillä, vain se yksinään "ryyyssääääpuutiiiin"-riippuvuuttaan parkuva juoppo, joka ei osaa rahoilla tehdä mitään, kuin istua haisevassa luukussaan ympäripäissään vrk:t ympäriinsä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17820716/kaikesta-paatellen-feikkivaalit-suomessa-autokratiausakiinan-sanelemat

    • Anonyymi
    • Onneksi Suomessa ei ole olemassa yksipuoluejärjestelmää vaan on kunnon vaalit.

      Täällä Suomessa äänestämättä jättäminen vain merkitsee että hyväksyt muiden kyvyn päättää sinua paremmin asioista ja että olet ok mitä tahansa muut sitten äänestävätkin. :)

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/28/french-pension-reform-among-the-most-affected-working-class-communities-often-can-t-afford-to-protest_6020993_7.html

      https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

      Ei menisi missään toisessa valtiossa, paitsi jenkkiryssäkiinassa, enää läpi, tuollaiset väitteet feikkidemokratian vallan väärinkäyttäjien sanomiset, kun kansa näkee jo nälkää Suomessakin.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17813551/marinin-hallitus-heitti-koyhat-krokotiileille

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927

      Käytännössä Kiinan pörssibiljonäärit, AutokratiaUsaKiinaRyssät, omistavat Suomen, eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄn, hirmuhallinnon diktatuurin kautta, sitä myöten kansa, keskitysleirin kaltaisissa olosuhteissa, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyinä, ikuisessa velkavankeudessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hatunnosto heille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Voin taata, ettei yksikään Suomen kansalainen tehnyt äänestämis- tai äänestämättäjättämispäätöstään sinun Suomi24-massapostitushourailujesi perusteella.

    • Anonyymi

      Yksi ja sama pörssirikollisjuoppo, esiintyy kaikkien muka-eri-puolueitten nimellä.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/4/12/what-is-discord-how-did-leaked-pentagon-documents-spread

      Näyttää pörssirikollisilla olevan aidosti pelko, joutumisesta vastuuseen, Suomen kansan eli valtion ja eläkerahastojen ryöstämisistään.

    • Anonyymi

      Äärifasistisen pörssiperillis-"ryssittelijän" jenkkiryssä, perintövarallisuus on korruptiolla, valtion virkojen törkeillä väärinkäytöillä kasattu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823018/aarifasistinen-jenkkiryssa-porssiperillistrolli-pistoksissaan-hyokkaysliittoineen

      "Sijoitusasunnot" joilla pörssivarallisuutta keräävät, korruptiopoliitikko-virkamiehet, käyttävät shoppailureissuillaan, mm. ÄärioikeistoSdp, ovat konkreettinen osoitus, isoimmasta talousrikollisuudesta, korruptiosta ja valtion virkojen törkeistä väärinkäyttämisistä, eduskunnassa ja ministeriöissä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823376/porssirikollispoliitikot-puhuvat-quotmequot-muodossa-rahastaessaan-kansoja#comment-120332152

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823065/korruptiopoliitikot--ja-virkamiehet-ostelleet-okylukaaleja-itselleen-verovaroillamme

      Entiset vas.puolueet, nykyiset vitivalkoiset pörssiporvaripuolueet, saivat vähän "vähemmän" lahjuksia, ökyasunto-osakkeita Ranskasta, Pariisista yms, kun allekirjoittivat nimensä, PetosKok:n isoimpien talousrikollisten, PörssirikollisÄärifasistien, Suomen kansan, eli valtion ja eläkerahastojen ryöstökirjoihin ja kansamme ikuisen orjuuttamisen ja velkavankeuden toteuttamiseen.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/4/14/six-secrets-uncovered-by-al-jazeeras-gold-mafia-investigation

    • Anonyymi

      Ihmiset äänestävät lähinnä mainosten perusteella. Kylmä totuus.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3145
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2862
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2260
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1896
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1731
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      108
      1585
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1186
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1099
    Aihe