Korruptiopoliitikot- ja virkamiehet, ostelleet ökylukaaleja itselleen verovaroillamme

Anonyymi-ap

On vähintäänkin erikoista, etteivät viranomaiset Suomessa, ole tutkineet, kansalaisten keskuudessa, laajalti tiedossa olevia, valtion korkeiden virka-asemien, törkeitä väärinkäyttämisiä, joissa korruptiopoliitikot- ja virkamiehet, ovat ostelleet itselleen, perintöjälkeläisilleen, ym sisäpiireilleen, pörssi-ökylukaaleja mm. Ranskasta / Pariisista "sijoitusasunnoiksi", törkeästi väärinkäyttämällä, valtion korkeita virka-asemia ja kansalaisten verovaroja.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823018/aarifasistinen-jenkkiryssa-porssiperillistrolli-pistoksissaan-hyokkaysliittoineen

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

Valkopeseekö hyökkäysliitto jo isoimpia talousrikoksia, korruptiota ja äärifasistista pörssirikollisuutta, siinä määrin, ettei valtion korkeiden virka-asemien, törkeitä väärinkäyttämisiä, korruptiota, isointa talousrikollisuutta, edes yritetä rikostutkia, kuten olisi pitänyt jo.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana#comment-119411445

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556

Kyseisten valtion korkeita virka-asemia, törkeästi väärinkäyttämällä, taloudellista hyötyä saamalla, eli niiden Ranskan / Pariisin ökylukaali-pörssiosakkeiden, kansamme verovaroja väärinkäyttämällä ostaneiden perintöjälkeläiset, esiintyvät palstalla innokkaimpina, köyhyyteen pahoinpideltyjen kimppuun hyökkääjinä, kansalaistemme "ryssittelijä"-räkyttäjinä, eli raivoisalla tuhovimmalla ja väkivallalla, pyrkivät estämään isoimpien talousrikos-korruptio-valtion virka-asemien, törkeiden väärinkäyttämisten tutkintoja.

64

1460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tavalliset kansalaiset pystyvät näkemään, mitä on tapahtunut, mutta viranomaiset hyssyttelevät, pysyvät hiljaa, vaikenevat, sellainen on kaukana aidoista demokratioista, mutta tätä päivää Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769925/outoja-toimintapoja-ja-lakientulkintoja-oikeusministeriossa

      Valtion korkeita virka-asemia ja sitä kautta, niiden väärinkäyttämisen mahdollisuuksia, löytyy joka alalta, mitkä ennen kuin kaikki yksityistettiin, olivat ns. julkisia toimijoita, esim. urheilu- ja kirjastoala on sellainen. Palkittiinko korkeissa, vaikkapa kirjasto-alojen virka-asemissa olevat, käytännössä yksityistämisestä, pörssilukaaleilla Pariisista, vai olivatko vain muuten "omatoimisia", kansamme verovarojen suhteen ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      Nämä ovat kysymyksiä, joihin aidoissa demokratioissa, oikeus-sivistysvaltioissa, kansalaisille annetaan vastauksia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

      • Anonyymi

        entäs kummi-ukko sauli ja panaman paperit?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        entäs kummi-ukko sauli ja panaman paperit?

        virkakoneisto kiireinen ehtii vaan tutkiin VKKn ja Vapaudenliiton nettikirjottelijota ja häiritseen toimittajia?- siihen menee kaikki aika ja voimavarat?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        virkakoneisto kiireinen ehtii vaan tutkiin VKKn ja Vapaudenliiton nettikirjottelijota ja häiritseen toimittajia?- siihen menee kaikki aika ja voimavarat?

        VAPAAMUURARI-valta Suomessa ei tutki suurrikkaiden talousrikoksia`?

        Sipilöijä-persut taisi lopettaa koko talousrikos-tutkinnan Suomessa?- ja YLE-GATE- lopetti mediankin ohjelmat jotka olisi kertonneet mm Sipilän bisneksistä...?

        Tilalle kokoomus-oikeiston tekemä seuraavan naispääministerin raukkamainen ja valtiopetoksellinen ja häiritsevä maalitus?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hui
        Kamalaa kultani.montako hernettä nenään laitoit ?


    • Anonyymi

      Mikäs sen oikeuskanslerin poliittinen suuntautuminen olikaan ?

      • Anonyymi

        Käy kysymässä


    • Anonyymi

      Keillä on lisätietoa, kannattaisi tuoda julki, pienistä puroista se joki kasvaa.

      • Anonyymi

        Avaajalla ei ainakaan ole minkäänlaista tietoa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avaajalla ei ainakaan ole minkäänlaista tietoa!

        Se on sekaisin kuin seinäkello.


    • Anonyymi

      Avaajalla on normaalia enemmän tietoa, ja koko ajan lisää tulee, jo mm. kun yksi lähisukulainen on mukana tuossa, äärioikeistolaisessa isossa pörssirikollisuudessa, ostellut ökyhotelleja New Yorkista Dubaihin, lentoyhtiöitä ym verokeitaiden palatseja, Suomen valtion ja eläkerahastojen ryöstöistä tienaamillaan valtavilla, Suomen kansan varallisuuksilla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      Tietoa on varmasti muillakin kansalaisilla ja sitä tulee koko ajan lisää. Se että väität ettei olisi, kertoo vain siitä, että yrität kiistää kaiken. Vanhempasi sai taloudellista hyötyä, valtion virka-asemaansa väärinkäyttämällä, toimimalla ennen julkisten palvelujen yksityistäjänä, korruptiossa tietyn poliittisen puolueen kanssa ja sai siitä palkkioksi rahaa, vaiko suoraan osakkeita, niitä ökylukaaleja Pariisista. Et taida muistaa mitä ympärikännissä kaikille kehuskelet, tietoa vuodat itsekin koko ajan.

    • Anonyymi

      Vai on avaaja Putinin lähisukulainen (lähisukulainen on mukana...).

      • Anonyymi

        PetosKokoomuslaisen pörssirikollisen lähisukulainen, etkö osaa enää alkoholismiltasi lukeakaan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.aljazeera.com/news/2023/4/14/six-secrets-uncovered-by-al-jazeeras-gold-mafia-investigation

      KorruptioNiinistöOligarkkiTrumpin ajankohta, Etelä-Afrikan RAHANPESUpaikoille, ei voisi häikäilemättömämpi ja röyhkeämpi olla. Ylimielinen lakien ja kansalaisten, demokratian ja oikeusvaltion ylitse tallominen, on enemmän sääntö, kuin poikkeus, mitä tulee eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, korruptiopoliitikko-pörssirikollis-äärifasisteihin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17823376/porssirikollispoliitikot-puhuvat-quotmequot-muodossa-rahastaessaan-kansoja#comment-120332152

      JOS Suomessa olisi tiedonvälitystä, näkisimme isoja otsikoita, ja sisältöjä, joissa uutisoitaisiin isoimmista talousrikoksista, korruptiosta, valtion ja eläkerahastojen ryöstämisistä, Dubain, Sveitsin, Caymansaarten ja Etelä-Afrikan kaltaisiin verokeitaisiin, jonne KorruptiopresidenttiNiinistöOligarkki, siis matkusti, heti laittoman ex-äärioikeistohallituksen aloittaman, eli laittoman, sotarikosliitto-hävittäjähanke-ilmoituksen jälkeen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vapaaliput liikuntatoimeen Tre:eellä, tuskin ovat korruption kokokuva, totuus on, ettei Suomessa isoimpia talousrikoksia, korruptiota, äärioikeiston järjestäytynyttä veroparatiisi-pörssirikollisuutta, ole viranomaisten korruption takia, tutkittu vallankäytön pääpaikoilla, eduskunnassa, ministeriöissä, ym vallankäyttäjien keskuudessa laisinkaan.

      https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009531357.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      KorruptioPelttarin kiukkuisen naaman esittely EK-IS:ssa, ei ole isoimpien talousrikosten, korruption, äärioikeistoekstremistisen pörssirikollisuuden tutkimista ja selvittämistä. Tämä lienee korruptiopoliitikkojen- ja virkamiesten ihanne-yhteiskunnan malli:

      https://www.aljazeera.com/news/2023/4/22/guantanamo-bay-prisoners-show-signs-of-accelerated-ageing-icrc

      Nopeutetut, ennenaikaiset vanhenemiset ja kuolemiset, ovat seurausta eläkeläisväestön oikeusturvattomaksi, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamisesta, käyttämisestä veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjina Suomessa. Tuota ennenaikaisuutta lisää vielä se, ettei ole enää rahaa, esim. terveellisempään kalaravintoon, edes silloin tällöin vaikkapa loheen, sen sijasta syödään sitten halvinta makkaraa, jos syödään. Mitä kansanterveydellisiä vaikutuksia, tuolla köyhyyteen pahoinpitelemisellä on, jo pelkän ravinnon suhteen, ei tutki mikään taho.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomalaissyntyiset pörssirikollisOligarkit, joilta myös löytyvät mm. ÄärioikeistoIsraelin passit, bilettävät jet seteissään verokeitaissa, yhdessä venäläisOligarkkien kanssa, kuin ei mitään sotaa missään, olisi koskaan ollutkaan.

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/ryska-eliten-lever-lyxliv-i-europa-medan-bomberna-faller-i-ukraina

      Suomen kansalle esitetään toista naamaa ja vaaditaan pakotteita ym sääntöjä, mutta itse jatkavat pörssibisneksiään Venäjällä ja venäläisOligarkkien kanssa, kuten ennenkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Viranomaiset joiden pitäisi isosti rikostutkia, korruptiota, pörssirikollisuutta, äärifasismia, ym valtion korkeiden virkojen, törkeitä väärinkäyttämisiä oman ja sisäpiirien, valtavan taloudellisen edun kahmintaan, ovatkin osa ongelmaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

      Kansaa hämätään järjestämällä EK-Yle:ssä "kyberturvallisuustilaisuuksia", onhan se niin trendikkään kuuloista tietotekniikkaan liittyvää huuhaata, että alta pois.

    • Anonyymi

      Olisit uskottavampi jos osaisit kirjoittaa suomen kieltä.

    • Anonyymi

      "Sosiaalinen oikeudenmukaisuus kunkin valtion sisällä, on ilmastouhkien torjumisen ehtona ja edellytyksenä", vetoavat maailman huippututkijat tiedotteissaan. Suomessa tuota tärkeää aspektia, ei olla huomaavinaankaan, varsinkaan Äärioikeisto-EK-Ylessä, kun sen pörssirikolliset, kuolaavat verovarojemme perään, järjettömien täyteen turhuuteen tärvättävien jättibudjettien, joita yksikään hallitus Suomessa, ei näytä uskaltavan kyseenalaistaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17850714/ek-yleisradion-ahneus-ei-ole-quotvaltavirtaaquot-vaan-aarifasismia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833506/uusi-raikas-ajattelu-1-500ekk-minimielakkeilla-saastoa-valtiolle

      Pakoileeko PetosKok-KorruptioOrpokin, EK-Ylen äärioikeiston selän takana, vastuuta ja talousosaamista, jota 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat, säästöä valtion taloudessa, kun ne menevät suoraan, välttämättömään kulutukseen, eli palautuvat varmasti valtiolle. Tulosta voi tehdä ilman alistamista, jos on osaamista.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mm. Pariisissa taitaa olla aika monta ökylukaalia, korruptiopoliittikkojen- ja virkamiesten, kansaltamme ryöstämillä varoilla ostettuina, niitä sitten jakavat pörssirikollisperillisilleen veroparatiisisosialismissaan.

      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5948830

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      LAUSUTAAN : korruptoituneet poliittiset konnat, SUOMESSA KAPITALISTIT NOSTAA ASUMISTUKEA SIJOTUS ASUNTOIHIN VALTION KORKEISSA VIROISSA OLEVIA KANNATTAS TONKIA PENKOA TAPAUKSIA. KEKKONEN KIRJOTTI KIRJAN : pesän jakajat. NYT VOIS JOKU KIRJOTTAA : konnat ja rahan jakajat.

    • Anonyymi

      Viranomaiset joiden tulisi Kokoomusmafian rikoksia tutkia, kuuluvat itse samaan mafiaan. Ei siis ole lainkaan erikoista, ettei mafian rikoksia tutkita.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tampereella militaristisia pörssirikollisperillisten, kommandopipoisia käytännön väkivaltajoukkoja, käyvät ihmisten kimppuun ja uhkailevat ihmisiä, samoin täällä keskustelualustalla, etusivulla aina niiden vihaväkivaltakirjoitteluja ja yrityksiä vaientaa kaikki muut, eli Suomen kansan suurin enemmistö.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

      Heti kun ÄärioikeistoRkp:n KorruptioHenrikssonia, alettiin kritisoida ja arvostella, mm. eläkeläisväestön taloudellisen oikeusturvan puuttumisesta, EU:ltakin jälleen saatujen, vakavien varoituksien laiminlyönneistä, alkoi korruptio-yksipuoluejärjestelmälle tyypillinen, katteeton omakehu ek-medioissa, eli kaikki kritiikki valtion korkeiden virkojen, törkeistä väärinkäyttämisistä, on käytännössä estetty.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17904062/norjalaiset-superrikkaat-verovalttelijat-luikkivat-sveitsiin-karkuun-yhteiskunta-luontovastuuta

      Ja Suomeen, pesemään likaisia rahojaan, tekemään veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamista, tappamaan eläkeläisväestöämme, pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen kanssa ennenaikaisesti köyhyyteen pakottamalla.

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

      https://www.aljazeera.com/news/2023/6/12/thailands-pm-frontrunner-pita-faces-election-commission-probe

    • Anonyymi

      Moni vielä luulee, olevansa keskustelupalstalla, eikä tiedä, että on eduskunnan yksipuoluejärjestelmän mainos-korruptio-aivopesu-disinformaatiopalstalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17577883/eu-tukipaketit-mm--italialle-aarioikeisto-opposition-valevastustamalla-hyvaksyttyja

      Yksi ja sama korruptiovirkamiehen pörssirikollisperillinen, trollaa milloin persuna milloin vihervassarina esiintyneen, joita kumpiakaan ei ole olemassakaan, kun on jo vuosikymmenet, ollut YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ pörssirikollisilla eduskunnassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huolestuttavia kirjoituksia, lainvastaisen neonatsi-pörssirikollishallituksen kannattajilta, ihailua Italian äärifasistien suuntaan, tarkoittanee sitä, että Kiinastakin rahaa maahansa lapioivat, Italian äärifasistit, ovat kinuamassa, elleivät jo saaneet, uutta EU-tukipakettia, joka nettomaksatetaan Suomen kansaa, äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17980266/italian-aarifasistit-tarvanneet-eu-tukipaketin-jalleen-kadet-ojossa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-medioitten uutisissa toistellaan sitä, mitä korruptioministerit- ja kansanedustajat itse ilmoittavat, ei tehdä mitään ns. tutkivaa journalismia, saati että kerrottaisiin verojenkierrosta ja siitä, miten nuo varallisuudet on kahmittu, muun kansan kustannuksella ja rahoilla.

      https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art-2000009837574.html

    • Anonyymi

      Luulotauti vaan pahenee.

    • Anonyymi

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/riksrattsutredning-mot-joe-biden-inleds

      Biden jälkeläisineen rikossyytteissä AutokratiaUsassa.

      Yhteydet Suomessa korruptiossa rypeviin, valtion korkeita virkoja ja asemia, törkeästi väärinkäyttäneisiin, eivät voisi selkeämmät olla.

      Rikostutkinnat eduskunnassa, ministeriöissä ym valtion korkeissa viroissa, aloitettava syyttämisineen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18038008/naisviha-elakelaiskoyhia-kohtaan-on-aariliikkeiden-primus-motor

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17915997/vetoamme-eapnn-koyhyystutkijoihin-tehkaa-rikoskanteita-eu-tuomioistuimeen

      JOS Suomessa olisi monipuoluejärjestelmä, olisi kanteita kansainväliseen oikeuteen, jo nostettu, kun leikkaamiset jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolelta, ovat Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisten ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien vastaisia, selkeitä rikoksia siis.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      266
      9480
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      299
      6659
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      67
      1604
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1391
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1225
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1151
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1033
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      852
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      746
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      741
    Aihe