Sellaiset 10v ryvettyneet tiskirätit. Sori vaan siis naiset.
Mulle ei kelpaa käytetyt
Anonyymi-ap
2099
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mahtaa se olla sullekin sama mikä on runkkurättinä.
Ei mitään kierrätystavaraa vaan aina uusi ja käytön jälkeen roskiin.
Älä nyt voihan niillä nyt vielä pöydät pyyhkiä sen jälkeen.
No saisit heittää ne rätit menemään jo paljon aikasemmin. Toi kuulostaa ihan järkyttävän epähygieeniseltä. Hyi hitto!
Puhuuko palstapirkko nyt kenties itsestään...?
Puhun niistä sun tiskiräteistäs. Kuukaden marinoitunutkin on ihan liikaa ja sä haudot niitä 10 vuotta. 🤮
Taidat olla toi sama, joka valittelee toisaalla palstalla kärpäsinvaasiota. Joo ei mikään ihme. Taitaa olla melkoiset dunkkikset sunkin lätissäs.
Ei mulla ole mitään tiskirättejä. Puuttuko sulta kallon sisältä kuutioita kun et ymmärrä lukemaasi? Toki mitä minä joltain triggeröityneeltä palstah*oralta muuta odotankaan. 😅
Näkkypi sittä triggeröitymistä pukkaavan siltäpuolelta, miesoletetulta paltah.oralta. Huumorintaju tasan nolla tai ehkä jopa pakkasen puolella. Vaihda ne tiskirättisi useammin, niin lätissäs on vähemmän raatokärpäsiä.
Meillä periytyy tiskirätit isältä pojille ja tyttärille, äidin puolelta sitten lattialuutut
Sukurutsia harrastatte?
Emme. Se ei ole normaalia meillä päin vaikka teillä on
Naisetko tunkee sulle jotain vanhoja tiskirättejään. Outo tuttavapiiri sulla.
Tosi outoja naisia sä tunne, kun oikein säästävät lähes kymmenen vuotta kaikkia tiskirättejään, ihan vaan tuodakseen ne sulle. Sulla taitaa tosi outo maine, kun kukaan on ees saanu päähänsä raahata sulle vanhoja tiskirättejä.
Ne rätit on niitä naisia.
Ai sä runkkaat niihin rätteihin. Aina vaan oudommalta kuulostaa toi sun touhus. Oletko sä kertonut kaikille, että sä keräilet alle kymmenen vuotta käytössä olleita tiskirättejä ja sitten runkkaat niihin?
No en nyt ihan. Mielenkiintosi asiaa kohtaan on voimakas. Jätän sut tänne pohtimaan elämän tarkoitusta.
No on to i sun pervessiosi sen verran outo, että pakostakin herää mielenkiinto mikä sun päässäs on oikein vialla. En ole ennen kuullut sellaisista, jotka himoitsevat vanhoja tiskirättejä, mutta sitten raja on kymmenessä vuodessa. Jotenkin tosi oudolla tavalla fiksoitunut pervessio.
Sivusta vain totean. Itse olen ostanut jo sellaisia tiskirättejä, mitkä tuhoaa itse itsensä. Ei jää mitään jätettä niistä jäljelle lopuksi. Suosittelen. Käyttöikä noin puoli vuotta.
Johan on vertaus.