Mies kantaa palkan kotiin joka kuukausi, ja nainen tyytykööt siihen.
Jos nainen haluaa miehen palkan, hänen tulee mennä naimisiin
13
164
Vastaukset
- Anonyymi
Mielestäni on hassu ajatus, että naisten tulisi olla tasa-arvoisia työelämässä, koska he eivät yleensä kanan vastuuta yhtään mistään.
- Anonyymi
Niin kuin Sanna Marin, joka ei ikinä myönnä olleensa vastuussa yhtään mistään. Sille kelpaa vain julkisuus. Naiset ovat keskimäärin melkoisia tyhjäpäitä.
- Anonyymi
Eihn suurin osa miehistäkään kanna työelämässä vastuuta yhtään mistään.
- Anonyymi
Totta. Ei sitä miehen palkkaa tosiaan mitenkään muuten saa. En tosin tajua mitä ihmettä mä tekisin kenenkään miehen palkalla, kun mulla on omakin.
- Anonyymi
Vain nainen voi perustaa viestintätoimisto, jonka nimenä on Ellun Kanat.
Oikein alleviivaten sitä, millaisia kananaivoja siellä työskentelee. - Anonyymi
Eihän norminainen naimisiin mee että pääsisi miehen palkkaa käyttämään. Tuskin normisiippakaan noin hyväksi käytettävä haluaa olla.
- Anonyymi
Niin, mutta aloittaja etsii sellaista naista, joka toimisi noin. Saahan hän tykätä sellaisista. 🙂
- Anonyymi
Eiköhän se miehen palkka ole ainakin joka toisella naisella kuitenkin päällimmäisenä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän se miehen palkka ole ainakin joka toisella naisella kuitenkin päällimmäisenä.
Saa tykätä ja samalla alistaa flegmaattisen naisen mielensä mukaiseksi tilipussinsa vierihoitoon.
- Anonyymi
Taitaa joku kateudesta vihreä horotsu nalkuttaa täällä kun itse ei pääse naimisiin.
Voi Sanna- Anonyymi
Kateellisia on lähinnä pienipalkkaisilla hoiva-aloilla työskentelevät.
Tyypillisen hoitajan unelma on päästä naimisiin lääkärin kanssa. - Anonyymi
Kukaan normaali mies ei haluaisi naimisiin Marinin kaltaisen narsistin kanssa.
Sanna bailaa ja jakelee Instassa kuvia, kun mies istuu kotona ja huolehtii kiltisti lapsen hoidosta.
Sellaista se tekee, kun kotikasvatus on ollut mitä on.
- Anonyymi
En oikein ymmärsin kuinka joidenkin parisuhteissa raha näyttelee noin suurta osaa. Tuntuu jotenkin hyvin epäterveeltä. Varmaan rakkautta edes haeta vaan jonkun tason elintasoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233