Tuli vaan tälläinen mieleen..
Jos pyörin treffipalstalla tai ravintolassa jne., niin toki komeat tai mielenkiintoisen oloiset miehet kiinnittävät ensimmäisenä huomion.
Harvan ihmisen kanssa tulee mistään mitään sen enempää, joten eipä tuolla niin väliä.
Jos jonkun kanssa haluaa lapsen - naimisiin - muuttaa yhteen -katsella seuraavat 50v, niin SE on mielestäni korkein taso.
Ulkonäöllä pääsee alkuun, mutta kyllä se kokonaisuuskin ratkaisee.
Miehetkin katsovat monia eri asioita ihan naisen koulutustasosta lähtien. Listaa voisi jatkaa loputtomiin.
Jos pyörin treffipalstalla tai ravintolassa jne., niin toki komeat tai mielenkiintoisen oloiset miehet kiinnittävät ensimmäisenä huomion.
Harvan ihmisen kanssa tulee mistään mitään sen enempää, joten eipä tuolla niin väliä.
Jos jonkun kanssa haluaa lapsen - naimisiin - muuttaa yhteen -katsella seuraavat 50v, niin SE on mielestäni korkein taso.
Ulkonäöllä pääsee alkuun, mutta kyllä se kokonaisuuskin ratkaisee.
Miehetkin katsovat monia eri asioita ihan naisen koulutustasosta lähtien. Listaa voisi jatkaa loputtomiin.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tuohan tuon tasoista selittämisen perimmäinen ongelma on. Se mitä itse pitää tasokkaana on monen muun mielestä tasottomuutta. Kun palstalla esimerkiksi kuvataan palstapoikien mielestä kovatasoista miestä, niin minä en näe niissä listoissa oikein yhtään tasokkaan miehen ominaisuutta
Tarkoitan tällä, että näillä kilometreillä tuo tuntuu jotenkin lapsenmieliseltä.
Siis jos joku parikymppinen kolli menee baariin ja miettii, että "ketä panis", niin siitä vinkkelistä kaikkien Suomen ihmisten pitäisi määritellä, että minkä tasoinen joku ihminen on..
Really?
No siis kyllähän jokainen seuraa etsivä etsii mahdollisimman tasokasta seuraa. Ei kukaan tietoisesti mahdollisimman huonotasoista seuraa etsi. Sinällään tuo on minusta ihan normaalia. Tilanteesta tulee lapsellinen ja naurettava, jos alkaa kuviteella niiden omien mieltymystensä olevan jokin yleismaailmallinen (tai edes kansallinen) tasokkuuden mittari.
"Jos pyörin treffipalstalla tai ravintolassa jne., niin toki komeat tai mielenkiintoisen oloiset miehet kiinnittävät ensimmäisenä huomion."
Tuossa herää jo ensimmäinen kysymys. Millainen on "komea ja/tai mielenkiintoinen mies"? Tuohon on lähestulkoon yhtä monta eri vastausta kuin on naisiakin.
Se nyt on nähty. että naiset himoitsevat vaan mallimiehiä, mutta jos ja kun he saavat mallimiehen parisuhteeseen, niin naiset kuvittelevat, että sillä mallimiehellä ei ole minkäänlaisia vaatimuksia naiselle.
Nykyään miehet otetaan parisuhteisiin ulkonäkö edellä ja sen takia parisuhteet ei kestä. Kyllä ne mallijäbät pettävät todennäköisemmin kun tavikset, koska mallimiehillä naisia on vaikka joka sormelle, mutta tuon jälkeen naiset itkevät miesten pskuutta vaikka itse kelpuuttavat vain sen pienen miesjoukon josta kilpailee samaan aikaan satoja muita naisia.
Mallimiehet ovat lähes rajastaan homoja.
"Jos jonkun kanssa haluaa lapsen - naimisiin - muuttaa yhteen -katsella seuraavat 50v, niin SE on mielestäni korkein taso. "
Tuo on kallein, ei korkein.
Vaikka sinun naisihanteesi on kouluttamaton miehen varoilla elävä ja miehestä riippuvainen nainen niin se ei ole kaikkien ihanne. Makuja on monia.
Korkein on usein samalla kallein. Naisen kannalta tulee kalliiksi jäädä kotiin hoitamaan lapsia, siihen miehet eivät ryhdy niin nykyaikaa kuin elämmekin.
scrg ajattelee vain rahan kautta. Ei sitä mitä rahalla saa. Onneksi moni mies älyää, ettei esimerkiksi lasten kasvatus pelkällä rakkaudella suju.
Ai eivät vai? Kyllä mun mieheni vain jäi. Minä olin kotona ensimmäisen 6 kk ja mies sitten siihen kun lapsi täytti 3.
Kitupiikit jää kyllä kai aika usein yksin.
En usko. Naisilla on erilaisia makuja ja jotkut haluaa just kitupiikin tai visukintun. Pitäähän heillekin olla omansa.
Oletko siis pariutunut?
Tasottelia miehet on niin turn off. Alta riman💩
Alta Mahan.
Mutta jooh tulipa taas juteltua nimittäin, menin aikaisin hampioräätälille, oli aikaa istua ja katsella jotain mielenkiintoisia taideteoksia, ja höpötystä joidenkin vähän vanhempien naisten kanssa...
Oikeasti ihan hyvää ajanvietettäkin katsella jotain mielenkiintoisen näköisiä taidete4oksia että mitähän tuokin taiteilija on ajatellut tuota tehdessään.
Joka päiväkö sä siellä hammaslääkärissä ravaat?
Hoidatan hampaita kunnolla kuntoon...
Mutta todellakin hauskoja jos on tuntikin aikaa odottaa, niin jos on seinillä jotain... hienoja ja mysteerillisiä taideteoksia, niitä katselee... 2 aika hienoa taulua mitä katselin, yhteneväisyyksiä jänniä juttuja.... taidetta seinillä
Annatko jonkun komean miehen panna sinua ja sitten se lupailee kaikkea ja pettää sinua varmasti. Parempi suhde on jonkun tavis miehen kanssa joka ei jätä eikä etsi parempaa koko ajan.
Höpö höpö. Itse etsisit kokoajan parempaa. Haluaisit lähinnä missin. Jännä mies tyytyi sentään tavikseen mutta ätmi tahtoo missin😆
Eieiei, ei niille kelpaa missi, just oli tuol kirjottelua et niiden mielestä nainen saa painaa enintään 50 kg, se on malli, siis sellanen entisajan tosi laiha malli, paaljon laihempi kuin vaik joku Victoria's Secret malli.
En ole noin tyhmä. Minä olin nuorena se pahis.
Oletko harkinnut terapiaa?
Aloittaja haluaa mallimiehen ja sit kun parisuhde menee viduks niin ihmettelee miten tässä nyt näin kävi kun sitä mallimiestä himoitsee parisuhteen aikana myös muut naiset:D
No sä olet ainakin niin v-tun TYHMÄ, ettet edes ymmärtänyt aloituksen pointtia.