Seksivinkit sinkulle?

Uusin nainen johon olen tutustunut jännittää. En ole nuoruuden kännisäätöjen jälkeen ollu kenenkään kanssa 17 vuoteen.

Ei ole kiinnostanu tuntemattomat naiset ja aktiivisena runkkaajana ei edes haluja löydy. 17 vuotta on pitkä aika, mitä pitää ottaa huomioon.
22592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Eipä seksiin mitään ohjeita ole antaa, ihmiset ovat niin erilaisia. Viimeistään tositoimissa sitten selviää mistä toinen tykkää.

Ehkei kannata itse tyhjentää kasseja kovin aktiivisesti ennen seksiä toisen ihmisen kanssa, jos haluaa nettiseksielämän jälkeen jotenkin onnistua oikean ihmisen kanssa. Seksihän ei ole pornoa... Kaikki eivät tuotakaan tiedä.

xLiner

Äänestä
  • Kyllä mun harrastama seksi on pornoa. Sieltä oppinu miten mikäkin juttu tehdään.

    Äänestä

  • En oo ikinä ollu peiton alla tai pimeässä ja paaaaljon oon seksiä harrastanu
    -nainen 40v

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä mun harrastama seksi on pornoa. Sieltä oppinu miten mikäkin juttu tehdään.

    Voi apua.. ja luuletko että naiset tykkää sellaisesta jyystöstä?

    Toivottavasti oli vain härkkimistä. Melkein jo rinnasta otti.. 😖

    Koulussa opetetaan nykyään pornon ja seksin ero. Kaikille keski-ikäisille miehille sitä ei varmaan ole kukaan opettanut..

    xLiner

    Äänestä

  • "Seksi ei ole pornoa" Näkee, että et seksiä itse ole juuri harrastanut pornosta puhumatta. Kyllä ainakin meidän seksi on myös pornoa vaimoni kanssa sillä erolla, että kukaan saati me itsekään ei sitä kuvata.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Voi apua.. ja luuletko että naiset tykkää sellaisesta jyystöstä?

    Toivottavasti oli vain härkkimistä. Melkein jo rinnasta otti.. 😖

    Koulussa opetetaan nykyään pornon ja seksin ero. Kaikille keski-ikäisille miehille sitä ei varmaan ole kukaan opettanut..

    xLiner

    Mitä sä selität? Olen nainen ja seksi on pornoa ja porno on hyvin hyvin monipuolista seksiä. Parisuhteissa usein tosi rajottunutta tyyliin pariin asentoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä mun harrastama seksi on pornoa. Sieltä oppinu miten mikäkin juttu tehdään.

    Auts. Nainen ei taatusti tykkää porno-seksistä. En suosittele. Jos haluat tehdä vaikutuksen, katso silmiin, kosketa,

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Auts. Nainen ei taatusti tykkää porno-seksistä. En suosittele. Jos haluat tehdä vaikutuksen, katso silmiin, kosketa,

    ole lähellä ja läsnä ja ennen kaikkea kuuntele naisen sanoja ja kroppaa. Kovaa saa p*nna, mutta se ei saa tuntua siltä kuin alla olisi h*ora tai p*rnotähti.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Auts. Nainen ei taatusti tykkää porno-seksistä. En suosittele. Jos haluat tehdä vaikutuksen, katso silmiin, kosketa,

    Mä olen NAINEN ja olen miesten kanssa ja miehet olleet kyllä hyvin tyytyväisiä minun porno-oppeihini. Kaikki 100% itkevät seksin perään...

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😋 ­­­N­y­m­­f­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17827009Y

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Pistä kaksi kumia kalun päälle koska laukeet kuitenkin liian nopeasti.

Äänestä

Ota selvää, mitä muuta nainen parisuhteesta haluaa ja satsaa siihen. Ota seksi puheeksi ja kerro pitkästä tauosta. Toinen nainen lähtee heti, sillähän siitä pääsee, ei suhteesta mitään tule jos toinen alkaa siihen etupäässa seksin tarpeesta. Toinen jää ja alatte rakentaa yhteistä molemminpuolista viihtymistä. Zemppiä. alku on järkyttävän vaikea, kokemusta on. Itsellä oli pasmat täysin seksisin mutta hyvä suhde tästä näyttää tulevan.

Äänestä

Juoksunsa juosseen naisen kanssa, ota jalat alle ja juokse.

Äänestä

Kannattaa muistaa huomioida myös sen naisen tarpeet. Et mene suoraan asiaan, vaan muistat hyvän alkulämmittelyn, niin kyllä se siitä. Tuo on kyllä pitkä aika olla ilman fyysistä läheisyyttä.

Älä ota itsellesi paineita!

Äänestä
  • Taisi ottaa jo.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Taisi ottaa jo.

    Itse tilanteessa jos ei ottais…

    Äänestä

Ehkäisy !

Äänestä

Ihan kylmästi laita perseeseen ja sano että 17 vuodessa saattaa unohtua kumpi on kumpi.

Normaalipainoisen naisen kanssa en tietysti suosittele tai kenties laihan. Suurin osa ainakin suomileideistä on niin läskejä että pillu tai perse, se on melkein sama asia. Paikat on niin löysiä.

Näin valitettavasti joskus sellasten päälle 100 kilosten naisten lesbopätkän. Niin löysä oli tavara vastaanottajalla että se nainen työnsi kätensä kyynärpäähän asti sisään. Siis siihen pilluun ei ole elävällä miehellä laittaa kalua.

Nyrkki on jo iso mut sinne meni melkei koko käsi. Ei muuten tarrvinnu liukkaria.

Seiskassa oli jotain kuvia Saara Aallosta ja sen muijasta. Mietikkää että Saara nuolee ja imee sen pillun.

Äänestä

Mulle kävi tällai et en ollut yli20 vuoteen kenenkään kanssa ja oikeestaan runkkaaminenkaan ei jaksanut enää kiinostaa.No nytpä sitten 5kk sitten tapasin sattumalta aikas kauniin naisen ja ollaan seurusteltu siitä asti.Vaan eipä kalu oikein toimikaan t.s toimii Viagralla mutta ei ole tuntoa joten ei tule orkkuakaan.Näinkö sitä käy kun sexiä ei vuosiin ole?

Äänestä
  • No omalla kohdalla runkatessa kyllä toimii vielä moitteetta ja erittääin hyvin itseasiassa, mutta en tiedä olenko kykenevä enää seksiin oikean naisen kanssa ilman apukeinoja.

    Lähtökohtaisesti ongelma on se, että omat ulkonäkövaatimukseni ovat paisuneet niin älyttömiksi että se nainen melkein pitäisi tuoda meikkistudion kautta paikalle. En tiedä toimisko siltikään kun on omaan käteen tottunut ja osaa juuri oikeat liikkeet.

    Äänestä

Jos ja kun ette ole enää ihan nuoria, niin ole siinä lähellä. Halaa, silittele, suukottele, vaikka juttelette ihan muuta asiaa. Anna tilanteen kehittyä. Sano rehellisesti hänelle, jos et pysty.., mutta toivon sen rehellisyyden sisältävän jonkin muun perusteen kuin sen, että hän ei olisi riittävän haluttava..

Mikään ei estä sinun käyttävän käsiäsi hänen nautintoonsa tuottamiseen, jos et muuten ole valmis ja nainen selvästi osoittaa tai kertoo haluavansa sitä. - Toki voit varata lääkettä avuksesi, mutta viagran lisäksi sinun täytyy tietenkin myös itse haluta. Ei se kai mikään ihmelääke ole, näin oletan, vaan ainoastaan tukeva apukeino.
Rauhallinen eteneminen suhteessa on tarpeen silloin, jos jompikumpi on yhtään epävarma. Ja se voi siis olla yhtä lailla nainen kuin mieskin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uusin nainen johon olen tutustunut jännittää. En ole nuoruuden kännisäätöjen jälkeen ollu kenenkään kanssa 17 vuoteen.

Ei ole kiinnostanu tuntemattomat naiset ja aktiivisena runkkaajana ei edes haluja löydy. 17 vuotta on pitkä aika, mitä pitää ottaa huomioon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu