Miten miehenne lapset

Anonyymi-ap

kunnioittaa isän uutta naisystävää josta on tulossa heille uusi äiti? Onko mies opettanut lapsia käyttäytymään kauniisti, puhuttelemaan nätisti ja palvelemaan häntä?
mä tapasin mun uuden miehen 4 kk sitten ja edessä n hänen kersojen katsastaminen. Miten puhuttelen heitä lapsinani vai vieraina olentoina? Jos alan heti käskyttämään heitä ja vaatimaan kunnioitusta niin onko se parempi kuin että moikkais vaan ja alkaisi gtekeen palapeliä niiden kanssa, leikkimään kun en aio alkaa niiden kanssa. olen omasta mielestä äiti ja uusi kasvattaja ja määräilijä, en päiväkotitäti.
Joudunko ohjeistamaan heidän äitiäänkin asioissa jotka laadin tänne että molemissa taloissa on samat järjestyssäännöt, ett minä jos laadin niin ne on käytössä myös heidän toisessa kodissaan.
Olen varmaan komas vanhempi heille ja samat oikeudet on määrätä ja vaatia kuin muillakin, jänskättää van miten he kohtelevat minua, ettei ala heti räksyttää, sillä sitä en jaksa, minä olen se joka räksyttää ei tenavat. Minä vaadin, eikä lapset hankaloita mun kasvattajan roolia. toivon niin. Hyvin menee mutta virheitä tulee ja olen kaunis.

9

276

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaahas, olet sitten taas vaihtanut uuteen mieheen.

      • Anonyymi

        Monesko sulla on jo menossa? Oletko laskenu kuin monta perheetä olet rikkonut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Monesko sulla on jo menossa? Oletko laskenu kuin monta perheetä olet rikkonut?

        Kysy aloittajalta. Mä en huoli miestä, jolla on lapsia.


    • Anonyymi

      Taas tuo miehen lapsia vihaavan lapsivihaaja suoltaa samaa iänkaiken vanhaa sepustustaan.
      Väsyykohän koskaan tuon saman purukumin jauhamiseen!

      • Anonyymi

        Asiaahan tuo puhuu. JOs se jotain ressaa, niin syyn voi katosa pelistä.

        Jos toisten jutut ahdistaa, ei tarvi lukea ei tarvi kommentoida, mutta kun on omakohtaisia kokemuksia niin ne kiinnostaa, Eikö???


      • Anonyymi

        Ei väsy. Jauhaa samaa tarinaa, vähän uudessa muotissa aina vaan uudelleen. Siksipä totesinkin, että hänellä on siis taas "uusi mies".


    • Anonyymi

      Taas juhlapyhä ja nämä samat kirjoitukset tulevat palstalle kuten jokaisena juhlapyhänä.

      • Anonyymi

        Niin pitääkin. Juhlapyhinä ihmisillä on aikaa lukea ja keskittyä sen sanomiin. Sinäkin etsit täällä vastauksia ja kirjoituksia ongelmistasi. Nytkin olet täällä käynyt, käyt usein kommentoimassa, on hvä kun saat apua ja opastusta ja moitteita.

        Ihmiset lukevat näitä juttua, jotta voivat ottaa oppia ja vinkkejä. Juhlapyhät on siihen hyvä aikaa.


    • Anonyymi

      No ole nyt vaan se äiti no 2. Jos perheellisen miehen otit niin otit hänen lspsensakkin👍 t kakkis💩🤗

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      878
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe