JOS Antti Tuisku olisi osallistunut Euroviisukarsintoihin vaikkapa tällä nyt radiossa usein soivalla Tyhjä huone-kappaleellaan, olisiko Suomi pärjännyt paremmin?????
Antti Tuisku olisi pärjännyt???
Tyttönen
171157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Koska suomenkielisillä kappaleilla ei pärjää koska harvat ihmiset suomalaisten lisäks ymmärtää suomee..
No, tämä vuosi oli, onneksi, poikkeus... :)
Nimenomaan nykyisin pärjää hyvin ei-englanninkielisillä kappaleilla. Mm. Kroatia, Serbia-Montenegro, Unkari, Moldova, Turkki pärjäsivät ihan hyvin.
Viime vuoden voittaja-Ukrainan kappaleesta osa on ei-englantia. Viime vuoden kakkonen lauloi serbokroatiaksi. 2003 toiseksi sijoittui mielikuvituskielellä laulanut Belgian Urban Trad. Kappale oli Sanomi.
antti ois pärjänny ja tullu ihan varmasti ekaks
Nehän olis nauranut sen ulos sieltä........ En mie ainakaan olis äänestänyt edes karsinnoissa.. Päivän paras vitsi.. piristi päivää kiitos
blackwolf666 ON OIKEEEEEEEEEEESSSSA!!!!!!!!!!!!! :)
ei ois...siitä kun ei ensinnäkään äänen perusteella ota selvää onko se mies vai nainen
hää ny äänet tunnittaa mut näköö olis ollukki iha erii juttu.
no ei todellakaan ois..ääni on niin naisellinen kun vaan voi olla
Hmm, jos muistelemme idols -kisan alkukarsintoja, niin tuleepa heti mieleen, että Antti Tuisku hurmasi katsojat heti ensi esityksellään ihan selkeällä äänivyöryllä, voi melkein sanoa. Eli kyseessä täytyy silloin olla ainutlaatuinen LAVAKARISMA, joka jo yksinään valloittaa katsojat ja sanoisinpa, että todella harvalla esiintyjällä tämä karisma on!!!Hmm, no Elvis nyt tulee kyllä mieleen...
Ja Antti Tuiskun ääni ja äänenkäyttö sen kuin paranee koko ajan ja minä todella pidän siitä ja hänen herkistä lauluistaan, sillä minä koen niin, että hän laulaa sydämestä ja se koskettaa silloin sydäntä! Kuuntelijat kyllä huomaavat sen! Ainakin ne, joilla vielä on sydän.
Eli ehdottomasti Antti olisi pärjännyt!!!!!
Ja tulee varmasti pysymään tähtitaivaalla, ainakin jos ymmärtää pitää päänsä pois pilvistä ja jalat maanpinnalla ja sydämensä yhtä puhtaana kuin se nyt on!
Mikä ihmisiin vetoaa äänestämisessä? -lauluääni. kyllä. mutta paljon on myös merkitystä ulkonäöllä ja LAVAESIINTYMISELLÄ, kumpikin näistä on suomelta ollut katastrofi!!! miettikääpäs jos lavalle astuisi Antti Tuiskun näköinen nuorimies, joka tosiaan tanssii kuin peto, plus siihen päälle vielä kaikkien tyttöjen hurmaava lässyn lässyn-ääni. elikä vastaukseni on KYLLÄ. vaikka en kovin kova Tuisku-fani ole, mutta osaan ajatella järkevästi, enkä siltä kannalta että, "antti on homo" "antti on sitä.. ja tätä..plaa" "idols-tähti" ei ei ei. Olen tasan yhdeltä miespuoliselta kuullut sanat "kyllä, kyllä hän osaa laulaa ja on hyvännäköinen", epäilen että syy on siinä että, miehet eivät osaa arvostaa jos joku heidän kanssaan samaa sukupuolta oleva on paremman näköinen kuin he itse. Sama myös tytöille, jotka eivät sen takia "pidä" Tuiskusta, koska hän on "Teinien" idoli, tosi noloa varsinkin tällaiselle TODELLISELLE teinitytölle, kunnon tyttö myöntää sen että pitää jostain, teini vääristelee asiat. Itse olen 20-vuotias teini-iän käynyt nainen. Pidän tuiskusta, mutta en kova fani ole, mutta myönnän sentään että hän on hyvännäköinen, osaa tanssia ja laulaa!! ottakaa tästä mallia!
Olisi pärjännyt puppelipoikien herätekokouksessa ehkä...
kaapissa
Miten muka pärjäisi Euroviisuissa, kun ei pärjännyt edes Idolsissa? Jäi vasta kolmanneksi. Ajatellaampa,että tuo kappale tulisi ulkomaila radiosta ja sitten joku kysyy kenen Naisen kappale tuo on ja vastaus on Suomen Antti Tuisku niin oon siinä nauramista.
no,luulen ettei olisi..korkeintaa homot ois sitä äänestäny..=) ei pahal..sillä on niin naisellinen ääni ja lavakarismaa ei heru.ei siin euroviisuis kuule mitkään kirkuvat pikkulikat äänestä.vaik janen perhonen..se ei oo silleen hyvä mut se ois voinu pärjätä siinä ku ne on hyvii laval ja se on silleen ihan jees,biisiks..ja täs on turha rupeen vollotteleen ja jossitteleen..suomi on huono ja pysyy huonona! ollaan me siitä ylpeitä!
Ei Antti mitään ois pärjänny... Se on menneen talven lumia eikä siitä tykkää enää ku 9-10 vuotiaat... Ei IKINÄ anttia euroviisuihin!
sen verran että tässä myöhemmin tänä vuonna kun alkaa idols 2 niin sen aikana antti unohdetaan ihan kokonaan, ja paluu siwan kassalle on pakkorako jos ei meinaa ihan tyystin vanhempien elätiksi palata..ehkä jopa ensimmäisten koelaulujen jälkeen alkaa antin karu paluu arkeen