Ei ole hyväksyttävää että yllytetään koko Suomea olla äänestämättä Ruotsia. Ruotsalaiset laittoivat suomen ykköseksi, hienoa.
Mikko Silvennoiselle potkut
21
687
Vastaukset
- Anonyymi
Tulipahan jälleen todistettua, että suomalaiset eivät kykene suhtautumaan asiallisesti Ruotsiin. Alemmuuskompleksi saa vallan ja käytös muuttuu lapselliseksi.
Ruotsi-kompleksi on tosin osa laajempaa suomalaista alemmuuskompleksia. Nytkin on taas saanut lukea juttuja siitä, mitä maailmalla ajatellaan Käärijästä. Joo, ihan varmaan jokainen ranskalainen ja italialainen on ihan sekaisin Käärijästä. Voi vitsi, kun me ollaan kuuluisia! Muistaakohan ne myös Lordin? Pakko on muistaa! Ja Darude! Hanoi Rocks! Suomi jyrää!- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17858191O
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi
Kaikki Homot asuu ruotsissa
- Anonyymi
Älkää ihmiset viittikö. Ruotsi jätti Krista Siegfriedsin erittäin hyvin aikaa kestäneen piisin pisteittä, vaikka se on mainstream -tavaraa, jota Ruotsi suoltaa kisoihin vuosittain.
Tattoo on 100% plagiaatti, joten juryt rikkoivat kilpailujen sääntöjä antamalla sille pisteitä.
Twitterissä jengi vaatii EBUa ottamaan kantaa plagiarismiin, joten toivottavasti Ruotsin piisi diskataan.- Anonyymi
EBUa tuskin kiinnostaa katkerien suomalaisten valitukset Twitterissä.
Plagiaatista urputettiin jo kaksi kuukautta sitten. Ei ole johtanut mihinkään.
Joten mitä jos vain myönnettäisiin, että Ruotsi voitti? - Anonyymi
Ruotsi on Euroviisuissa "lellitty" tuomariäänillä. Suomi taas olisi päässyt finaaliin monesti pelkillä yleisöäänillä (esim.PKN, Norma John). Ja olihan Tattoo plagioitu Mikaela Newtonin V Plenusta. Jos nyt Mikkoa heitetään pois,ottakaa Henkka Remes meidän uudeksi viisukommentaattoriksi.
- Anonyymi
Jatkossa viisuihin kaksi sarjaa, joissa kummassakin paras palkitaan.
Toinen sarja Klaus Järviselle ja Oulunkylän jazzopiston häiskille, jotka tuntee suurta tarvetta opastaa muille sitä millainen musiikki on hyvää.
Toinen sarja kaikille muille kansalaisille, jotka tietää itse mikä musiikki tekee hyvää.
Aivan turhaan kahta eri äänestystä yritetään yhdistää. - Anonyymi
Kuunteleeko joku todellakin suomenkielistä selostusta euroviisujen lähetyksessä? Jo vuosia on ollut tarjolla vaihtoehtoja ääniraidoissa ja kokemuksesta tiedän että alkuperäinen (englanti) on kaikista paras. Kukaan ei höpise toisten puheiden päälle ja vielä vähemmän yrittää kommenteillaan ohjata äänestämään tietyllä tavalla.
Kokeilkaa itse seuraavalla kerralla niin väitän että tuskin haluatte palata vanhaan. - Anonyymi
Silvennoisen lörpöttelyn kuuntelu on yhtä tuskaa joten olisi hyvä että tämän sinänsä kyllä törkeän yllytyksen varjolla tyyppi saataisiin potkittua ulos selostamosta.
Mua ei enää haittaa, vaikka Suomi ei voittanut. Voiton mahdollisuus oli ja Suomi tuli toiseksi. Iloitaan siitä. Tosin moni suomalainen tuntuu aina pettyvän ja häpeävän, kun ei voitettu. Näin myös jääkiekossa. Käärijäkin oli kommentoinut Ilta sanomille vai oliko Iltalehdelle, että on pettynyt kakksossijaansa, koska tuli Euroviisuihin voittamaan. Luulin Käärijää iloiseksi ja positiiviseksi henkilöksi niin kuin ulospäin on näyttänyt. Onko ulkokuori hämännyt? Olinko väärässä?
- Anonyymi
Pitäisikö tappiosta siis iloita?
Ruotsalainen laskelmahan ei osannut iloita edes voitosta aidosti. Mitä sanot ulkokuoresta ja ilosta?
Menkää nyt oikeasti itseenne sen "positiivisuuden" & teeskentelyn kanssa.
Hieno laulujuhla tietty muuten. Latexista puuttuu tyyli ja seksi mutta muuten.
Mikko Silvennoinen on ihan hyvä selostaja, mutta vähän häiritsi, kun hän puhui välillä samaan aikaan, kun viisujen juontajat selostivat jotain. Olisin halunnut kuunnella juontajien puhetta, mutta Mikon jutuilta ei aina pystynyt.
- Anonyymi
Sekä Euroviisuissa että kesän Allsång på Skansenissa ääniraidan voi vaihtaa ainakin nykyaikaisissa televisioissa. Ilman sitä tunnelma rikkoutuu pahasti kun päälle huutoa tulee eri kielillä.
Silvennoinen toi Oscargaalan suoran lähetyksen Suomen telkkariin (aikoinaan, kun oli nelosen ohjelmapäällikkönä). Nyt Oscarit on näkynyt jo useamman vuoden Yle teemalla, mutta edelleen myös suorana.
- Anonyymi
Hieno juttu, Hollywood tarvitsee mainosta.
Selostajaäänenä silti enemmän perseestä kuin homon käytetty anaalitappi. - Anonyymi
...Jos haluat tähän samaan gaalaan vielä yhtä aiheeseenkuuluvat perustelut, niin tappi on aidompi.
Anonyymi kirjoitti:
Hieno juttu, Hollywood tarvitsee mainosta.
Selostajaäänenä silti enemmän perseestä kuin homon käytetty anaalitappi.Ei, Hollywood tarvitsee laadukkaampia filmejä. Suuri budjetti ei ole tae mistään jos käsikirjoitus on huono tai tarinaan kuulumattomista seikoista tulee tärkeitä.
- Anonyymi
Silvennoisen tulisi saada fudut Foxiltakin tai mikä sen nimi nykyään on, ohjelmien taso on surkea.
- Anonyymi
Koskahan tästä Silvennoisesta päästään euroviisujen osalta eroon. Eihän tätä nuijaa jaksa kuunnella.
Äijä hokee " ihanaa, me rakastetaan teitä ". Ei kukaan ennenkään ole näin monia viisuja juontanut.
Joskus on ollut asiallisiakin juontajia. Esim. Hector v.1989. Vastenmielinen äijä. Yle hoi! - Anonyymi
Silvennoinen on liian homo, aina suosikki löytyy homokavareista, kuspää kuitenkin.
- Anonyymi
Voi vee, fack ja pröö, sinä vesipää silvennoinen kuse munaas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3652128- 571588
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1551180Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771149Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67929- 86905
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.32867Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112840Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks11837K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8816