Sukupuolielämä ohi +30:n iässä?

Anonyymi-ap

Hei,
Olen muutaman vuoden verran 30:n iän ylittänyt mies, joka on sinkku, eikä ole seurustellut koskaan. Syy tähän on oma estoisuuteni sukupuolisesti, pelkään naisia, vaikka heitä haluankin. Minua ahdistaa seksuaalinen läheisyys, enkä pysty päästämään ketään lähelleni. Nykyisin tosin ei tarvitse pelätäkään, että joku koettaisi lähestyä, koska en ole enää kaksikymppinen opiskelijapoju, joka kelpaisi kenelle vaan.

Olen maisteri, joka on nyt valitettavasti työtön. Olen valmistunut ihan ok alalta, mutta mt-ongelmat veivät koko opiskeluaikani mennessään. Nykyisin voin muuten hyvin, mutta nämä naisasiat ja työttömyys aiheuttavat minulle jatkuvaa pahaa oloa, josta en pääse eroon.

Eniten minua häiritsee se, että naisilla ei ole minkäänlaista siveyttä nykyisin; päinvastoin naistenkin mielestä on hyvä juttu heilastella mahdollisimman monen miehen kanssa, olivat he sitten mitä vain, ja on halveksuttavaa pysyä vaikkakin omasta tahdostaan neitsyenä. Minä en jaksa enää, vaan haluaisin vain yhden hyvän, joka ei ole jatkuvasti pettämässä oleva kiertopalkinto, vaan sitoutumiskykyinen nainen alusta loppuun saakka.

Vastineeksi tarjoan hyvän huumorintajun, sporttisen ja musisoivan miehen, joka tekee parhaansa päästäkseen elämässä eteenpäin. Ilmeisesti tämäkin on kuitenkin liikaa vaadittu, ja pitää lisätä ahdistustani joidenkin useiden eri miesten kanssa lapsia hankkineiden naisten "toisen kierroksen" huvina.

Oletteko muut ihmiset kokeneet samaa ahdistusta?
Ystävällisin terveisin ap

1

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaivattusi

        Ja sinun juttusi kaatui?
        Ikävä
        160
        6981
      2. En löydä sinua

        En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
        Ikävä
        26
        4088
      3. Ketä julkkista

        kaivattunne muistuttaa?
        Ikävä
        47
        3397
      4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

        Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
        Maailman menoa
        135
        3138
      5. Opettelen sun jokaisen virheen

        ja rakastan sua.
        Ikävä
        51
        2906
      6. Ne oli ne hymyt

        Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
        Ikävä
        26
        2286
      7. Miten, milloin

        Se onnistuisi sun luona
        Ikävä
        43
        2256
      8. Hajoaako persut kuten 2017?

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
        Maailman menoa
        272
        2013
      9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

        IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
        Kankaanpää
        55
        1975
      10. Mitä haluat oikeasti

        Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
        Ikävä
        29
        1856
      Aihe