Avoin suhde ja ehkäisy petti. Miten tästä kertoisi miehelle. Kaiken lisäksi ihastuin tähän mieheen ja hän minuun. Nyt hänen puolelta on tunteet viilenneet kun ei enää viestittele. Lisäksi on lähdössä piakkoin työmatkalle.. Aborttia en haluaisi tehdä mutta se on ehkä ainut vaihtoehto tässä että parisuhde voisi edes jotenkin jatkua?
Tulin raskaaksi
7
1959
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä niittää mitä kylvää. Tarkoitus ei ollut hankkia lasta niin miksi edes mietit sen pitämistä. Juuri tämän vuoksi pistin omat putket HETI poikki kun oma lapsiluku tuli täyteen ja ennenkuin aloin käydä vieraissa. Naiset on kyllä sellaisia tuuliviirejä ettei paremmasta väliä. Jos vaimo omassa avoimessa suhteessa edes miettis toisen miehen lapsen pitämistä niin olis viikko aikaa suksia vittuun.
- Anonyymi
Avoimuudessa on puolensa. Voi valita entistä avoimemman puolen jatkossa. Tai jatkoilla.
- Anonyymi
Minkä takia se avoimuus nyt sitte prakaa. Ettekste muka käyny tota skenaarioo läpi etukäteen kun sovitte avoimesta suhteesta?
- Anonyymi
Meillä avomensuhteen sääntönä, ettei saa ihastua muihin. Oltiin jo kihloissa, kaksi lasta ja suhde varmalla pohjalla, kun vaimo tunnusti ,että rellottaa tiineenä toiselle. Kyllä suhde voi silti jatkua ihan hyvin, kun olette vain rehellisiä toisillenne ja molemmat tunnette syvää rakkautta toista kohtaan.
- Anonyymi
Ap Joko kerroit miehellesi?
- Anonyymi
Täälläkin kiinnostaisi tietää miten homma jatkui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271316
- 1001013
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89944Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25927Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat299807- 97770
- 37673
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.55613Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet141602