Ei ne herratkaan iomaiseksi töitäön tee

Sote jihtajan palkka 1o ooo e
1oo ooo e autoetu

Kuistenjaa töitä ei tehdö mitäön
Erot heti jos työt ei maistu
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näitä "hyvinvointialueiden" johtajia on lopettanut useampi, alueet olleet vain vähän aikaa olemassa. Parisataa tonnia tulee erorahaa, kun itse lähtee. Tavan duunari lähtee itse, saa karenssin.

Äänestä
  • Itseä epäilyttää eniten, miksi lähtevät. Tuleeko poliittista painostusta ja esimerkiksi oma moraali ei kestä toimintaa. Eihän näitä syitä julkisesti kerrota.

    Äänestä

Viranhoito on hoitotyötä, jossa hoidetaan virkaa. Virka on näkymätön olento joka majailee virkailijan työhuoneessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sote jihtajan palkka 1o ooo e
1oo ooo e autoetu

Kuistenjaa töitä ei tehdö mitäön
Erot heti jos työt ei maistu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu