Voi sentään

Anonyymi-ap

Että joku viitsii kuluttaa aikaa sinkut palstalla. Menkää oikeesti naisiin ja miehiin jonnekkin baariin.

14

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En mä nyt voi mihinkään lähteä, koska olen töissä ja vaan lounastauolla.

      • Anonyymi

        Hah, olin kirjoittamassa samaa 😄. Paitsi että pidän kahvitaukoa 😁

        xLiner


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍑 ­­N­­y­­m­­­f­­o­­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17866768A

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ei tääl kukaan töis ole. Te sinkut vaan makoilette kotona ja odotatte että kumppani tulee oven taakse.

    • Voi sitä työpaikallakin flirttailla, ei tarvi mennä baariin.

    • Onko aloittajalla tarkoitus kenties saada lähikuppilaansa tätä kautta lisää repertuaaria?

      Vai mikä ihme saa näitä vonkumisia tänne?

      Aika käsittämätöntä...

      • Anonyymi

        Minä uskon, että takana on vilpitön toive siitä, että palstalaiset saisivat kumppaneita. Hänen mielestään elämä ei ole täyttä elämää ilman kumppania. Hän ei ymmärrä itsellisen ihmisen auvoista eloa. tosin juuri tänään itsekin mietin, että olisipa kätevää, jos siirrettävän penkin toisessa päässä olisi ollut joku toinenkin kantamassa. Olisihan se ollut helpompaa ja joutuisampaa. Mutta se nyt vain oli pieni ohikiitävä hetki moisia pohdintoja. Mieli oli jo palautunut normaaliin jätskilautasta nuollessa pihatöiden jälkeen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Minä uskon, että takana on vilpitön toive siitä, että palstalaiset saisivat kumppaneita. Hänen mielestään elämä ei ole täyttä elämää ilman kumppania. Hän ei ymmärrä itsellisen ihmisen auvoista eloa. tosin juuri tänään itsekin mietin, että olisipa kätevää, jos siirrettävän penkin toisessa päässä olisi ollut joku toinenkin kantamassa. Olisihan se ollut helpompaa ja joutuisampaa. Mutta se nyt vain oli pieni ohikiitävä hetki moisia pohdintoja. Mieli oli jo palautunut normaaliin jätskilautasta nuollessa pihatöiden jälkeen.

        No paljonhan täällä kirjoittelee myös pariutuneetkin. Ajanvietettä ja ajatustenvaihtoa. Voihan joku jotain kautta etsiäkin seuraa ja silti välillä täällä kirjoittelee vapaa-aikanaan.

        Jostain käsittämättömästä syystä jotkut kuvittelevat varmaan, että tämä olisi se kanava, mistä sitä seuraa haetaan tai korvataan se toisen ihmisen seura?

        Jos olisi tarkkaavainen, huomaisi nopeasti, että tämä on keskustelusivusto. Treffeille ja lähestymisiin on palveluntarjoajalla ihan omat sivunsa.


    • Anonyymi

      Olin kerran kahvilla niin nainen tuli siihen ja sanoi vaikutan mukavalta ja kysyi lähdenkö syömään. Niin että ulos kannattaa lähtee sieltä kotoo.

      • Just olin pihalla, mut nälkä iski, niin pitää kokkailla sapuskaa.


    • Voi siellä baarissakin palstailla tuopin äärellä. Kun kaikki luulee että olen ukkomies, eikä lähesty.

    • Anonyymi

      Ei naiset halua että mies lähestyy joten sama vaikka olen palstalla.

    • Anonyymi

      Viinaa juomalla ja baarissa käymällä mies löytää naisen.
      Raitis mies jää yksin.

      t. viinamies

    • Anonyymi

      Aika erikoista, miten toisten henkilökohtaiset asiat ja valinnat aiheuttavat angstia ja suun vaahtoamista viereisissä pöydissä.
      Puuttuuko omasta elosta viihdettä ja virikkeitä kenties ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      317
      11931
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      152
      11079
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      252
      6397
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      223
      5212
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      166
      3673
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3558
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2523
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      1990
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1834
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1735
    Aihe