LVI-suunnittelijan työ ja vaihtoehdot tälle

Anonyymi-ap

Nonniin eli nyt rupee olemaan 5v täynnä LVI-suunnittelijan hommia, ja on ruvennut pikkuhiljaa ottamaan päähän tätä projektiluontoista copy paste suunnittelua. Kauhea stressi ylläpitää laskutusastetta ja kaikkia deadlinejä, eli kertokaas tyhmälle mitä vaihtoehtoisia hommia LVI-suunnittelija voisi tehdä työnä?
Kiinnostaisi joku kehitys/tutkimustyö tai sitten hallinnolliset hommat, mutta ei vaan keksi mitä voisi lähteä etsimään. Eli apua tarvitaan vaihtoehtojen löytymiselle!!

4

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No miten olisi LVI-asennushommat? Käsittääkseni samoille ansioille pääsee kun suunnittelijana ja vielä enemmän jos rupeaa urakoimaan. Nuo suunitteluhommat on pilattu kiirellä ja kilpailutuksilla jo aikaa sitten ei niitä ole järkeä tehdä.

      • Anonyymi

        Pitäisi siinä tapauksessa varmaan mennä koulun kautta että pääsis asennushommiin? Tai jollain oppisopimuksella varmaan onnistuu myös, jos on edes jotain tietoa alasta?


    • Anonyymi

      Varokaa a-inssejä.. Valehtelevat jo kotisivuilla suut ja silmät täyteen. Saat olla oma itsesi, hahahaa aa.. Kunhan et ajattele ääneen ja tykkäät tehdä parin päivän hommia kuukausikaupalla. Nuorten koulusta valmistuneiden esihenkilöiden suuren kokemuksen avittamana. Tosin kokeneita ei pahemmin näe koska lähtevät rivakasti ennen kuin mielenterveys kärsii liikaa..

    • Anonyymi

      Sisäsiittoinen insinööritoimisto kuin herättäjäjuhlien teltta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11654
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      359
      7926
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2920
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2238
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      152
      2168
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1636
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1261
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      53
      1084
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe