Mitä tekisit

jos ihastuisit palstalaiseen?

T. Pullea Kaverityttö
27605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Ei niin voi käydä.

Äänestä

Miten niin jos. Olen ihastunut, preesensissä.

Äänestä
  • Ja en tee mitään.

    Äänestä

Olen joskus ihastunutkin. En tee mitään, jos niin käy. Olen varattu, joten jätän asian sikseen. Sinkkuna voisin pyytää treffeille tuossa tilanteessa, varattuna en.

❄️

Äänestä

Minulle riittää ihastuttavat mielikuvat muista palstalaisista.
Aina välilllä tulee suuri tarve ilmaista ihastumistaan, mutta olen pysynyt korrektina.
Kerran itsekontrolli petti ja höläytin eräälle tytölle, mitä ajattelin.

Äänestä

Mitä siinä olisi muka tehtävissä?

-harmiseikirj-

Äänestä

Eihän sille sitten mitään voi😁 ehkä olenkin jo… kukapa tietää🤭

Rohkeasti vaan kysymään treffeille!🤩

Äänestä

Nyt on pakko tunnustaa en ole koskaan ihastunut terveisin mies 48v kohta 49v

Äänestä

Toivottaisin kaikille palstalaisille joka aamu hyvää huomenta.

T. Pullea Kaveripoika

Äänestä

Kysyisin tunteeko hän mahdollisesti samoin. Toki en sitä heti ihan suorilta ilman alustavaa keskustelua ja tunnustelua tekis että onko mahdollista että hän voisi samoin tuntea mutta jos siltä vaikuttaisi niin kysyisin ja tekisin omat tunteeni selviksi.🙂.

Äänestä
  • Kysy tolta toiselta kaveripojalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kysy tolta toiselta kaveripojalta.

    Eipä oo mitään tarvetta eikä syytä miksi sellaisia hältä kyselisin. Sä voit itte kysyä kun kerran kiinnostunut oot.😄.

    Äänestä

Näen kyseisen tilanteen ERITTÄIN epötodennäköisenä skenaariona. N50

Äänestä

Luultavasti olis helpoin ratkaisu tappaa itsensä terveenä en sitä ainakaan pitäs

Äänestä

Huh, en mitään, hyvä ihme! Ei voi tietää, miten harhoissani olisin :)

Äänestä

Onko joku tehnyt joskus jotain?

Äänestä

Olin joskus toisella palstalla ihastunut palstalaiseen, mieheen. Koska olin/olen varattu, en tehnyt mitään, tietenkään. Tai tein sikäli, että aloin kuvitella näkeväni hänet muissa rekatuissa ja puskissa. Kuvittelin hänellä olevan monia nikkejä. Myöhemmin selvisi, että ei ollut, noloa. Tulin tiuskineeksi sitten sekä hänelle että muille nimimerkeille, täysin aiheetta. Sekä rekattuna että puskista. Onneksi hän ei enää ole näillä palstoilla. En tosin itsekään enää samalla lailla täällä viihdy. Palstaihastuminen johtaa palstakoukuttumiseen, niinhän se on.

Äänestä
  • Kenestä oli kysymys?

    Äänestä

  • Ja se on hullujen hommaa.

    Äänestä

  • En tiiä tuosta palstakoukuttumisestakaan ihan välttämättä, tähän koukuttuu lähinnä (ainakin minä) siksi, että täällä on vilkasta tämä vuorovaikutus toisin, kuin omassa arjessani IRL. Ja minulla on joskus kova tarve vuorovaikutukselle.

    Sen tästä saa, vuorovaikutuksen tarpeen tyydytetyksi ja erilaisten asioiden pohtimisenkin toisinaan.

    Ihastuminen koukuttaa lähinnä ihastukseen. Tekisi mieli höpöttää jatkuvasti sen ihastuksensa kanssa, muttei vaan voi ruveta kuormaksi kellekkään.

    ❄️

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kenestä oli kysymys?

    Serpicosta tietenkin.

    Äänestä

Ei niin voi käydä, koska olen varattu. Katson tätä palstaa ainoastaan keskustelufoorumin vinkkelistä. Tämä on minulle viihdettä ja mukava ajankulua.
Jos tämä olisi joku deittipalsta, tuskin viihtyisin täällä. Olen täällä vain höpöttämässä, en hakemassa kumppania, enkä parisuhdetta. Asennoidun palstaan täysin neutraalisti.

Etsin palstalta vain mukavia ja kohteliaita keskustelijoita, jotka haluavat vaihtaa ajatuksia ja mielipiteitä erilaisista asioista, sekä huumoripläjäyksiä piristämään päivää. Se riittää. 😊🌺

Äänestä

Niin onneton en koskaan ole😁💩

Äänestä
  • Siis että ihastuisin palstalaiseen. Mielikuvitus hahmoon? Minulle ei pulleudet merkkaa mitään . Olkaa niin pulleita kun tykkäätte. 💩

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Siis että ihastuisin palstalaiseen. Mielikuvitus hahmoon? Minulle ei pulleudet merkkaa mitään . Olkaa niin pulleita kun tykkäätte. 💩

    Se että joku on pullea,vanha eli iäkäs, köyhä ,rikas ,kouluja käynyt ja käymätön.tms . On aivan yhdentekevää. Nämä jotka näihin meriitteihin itsetuntonsa rakentaa. .. niitä en kelpuuta. Ja onneksi mun ei tarvii😁💩

    Äänestä

Mulla nyt ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin ottaa yhteyttä. Ajattelin kattotaan nyt lähteekö tästä mitään. Lähti, enempi kuin osattiin odottaa. Eikä kumpikaan edes etsinyt mitään kumppania. Mutta minkäs teet :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jos ihastuisit palstalaiseen?

T. Pullea Kaverityttö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu