Mitä tekisit

Anonyymi-ap

jos ihastuisit palstalaiseen?

T. Pullea Kaverityttö

28

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei niin voi käydä.

    • Anonyymi

      Miten niin jos. Olen ihastunut, preesensissä.

      • Anonyymi

        Ja en tee mitään.


    • Anonyymi

      Olen joskus ihastunutkin. En tee mitään, jos niin käy. Olen varattu, joten jätän asian sikseen. Sinkkuna voisin pyytää treffeille tuossa tilanteessa, varattuna en.

      ❄️

    • Minulle riittää ihastuttavat mielikuvat muista palstalaisista.
      Aina välilllä tulee suuri tarve ilmaista ihastumistaan, mutta olen pysynyt korrektina.
      Kerran itsekontrolli petti ja höläytin eräälle tytölle, mitä ajattelin.

    • Anonyymi

      Mitä siinä olisi muka tehtävissä?

      -harmiseikirj-

    • Eihän sille sitten mitään voi😁 ehkä olenkin jo… kukapa tietää🤭

      Rohkeasti vaan kysymään treffeille!🤩

    • Anonyymi

      Nyt on pakko tunnustaa en ole koskaan ihastunut terveisin mies 48v kohta 49v

    • Anonyymi

      Toivottaisin kaikille palstalaisille joka aamu hyvää huomenta.

      T. Pullea Kaveripoika

    • Kysyisin tunteeko hän mahdollisesti samoin. Toki en sitä heti ihan suorilta ilman alustavaa keskustelua ja tunnustelua tekis että onko mahdollista että hän voisi samoin tuntea mutta jos siltä vaikuttaisi niin kysyisin ja tekisin omat tunteeni selviksi.🙂.

      • Anonyymi

        Kysy tolta toiselta kaveripojalta.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kysy tolta toiselta kaveripojalta.

        Eipä oo mitään tarvetta eikä syytä miksi sellaisia hältä kyselisin. Sä voit itte kysyä kun kerran kiinnostunut oot.😄.


    • Anonyymi

      Näen kyseisen tilanteen ERITTÄIN epötodennäköisenä skenaariona. N50

    • Anonyymi

      Luultavasti olis helpoin ratkaisu tappaa itsensä terveenä en sitä ainakaan pitäs

    • Anonyymi

      Huh, en mitään, hyvä ihme! Ei voi tietää, miten harhoissani olisin :)

    • Anonyymi

      Onko joku tehnyt joskus jotain?

    • Anonyymi

      Olin joskus toisella palstalla ihastunut palstalaiseen, mieheen. Koska olin/olen varattu, en tehnyt mitään, tietenkään. Tai tein sikäli, että aloin kuvitella näkeväni hänet muissa rekatuissa ja puskissa. Kuvittelin hänellä olevan monia nikkejä. Myöhemmin selvisi, että ei ollut, noloa. Tulin tiuskineeksi sitten sekä hänelle että muille nimimerkeille, täysin aiheetta. Sekä rekattuna että puskista. Onneksi hän ei enää ole näillä palstoilla. En tosin itsekään enää samalla lailla täällä viihdy. Palstaihastuminen johtaa palstakoukuttumiseen, niinhän se on.

      • Anonyymi

        Kenestä oli kysymys?


      • Anonyymi

        Ja se on hullujen hommaa.


      • Anonyymi

        En tiiä tuosta palstakoukuttumisestakaan ihan välttämättä, tähän koukuttuu lähinnä (ainakin minä) siksi, että täällä on vilkasta tämä vuorovaikutus toisin, kuin omassa arjessani IRL. Ja minulla on joskus kova tarve vuorovaikutukselle.

        Sen tästä saa, vuorovaikutuksen tarpeen tyydytetyksi ja erilaisten asioiden pohtimisenkin toisinaan.

        Ihastuminen koukuttaa lähinnä ihastukseen. Tekisi mieli höpöttää jatkuvasti sen ihastuksensa kanssa, muttei vaan voi ruveta kuormaksi kellekkään.

        ❄️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenestä oli kysymys?

        Serpicosta tietenkin.


    • Ei niin voi käydä, koska olen varattu. Katson tätä palstaa ainoastaan keskustelufoorumin vinkkelistä. Tämä on minulle viihdettä ja mukava ajankulua.
      Jos tämä olisi joku deittipalsta, tuskin viihtyisin täällä. Olen täällä vain höpöttämässä, en hakemassa kumppania, enkä parisuhdetta. Asennoidun palstaan täysin neutraalisti.

      Etsin palstalta vain mukavia ja kohteliaita keskustelijoita, jotka haluavat vaihtaa ajatuksia ja mielipiteitä erilaisista asioista, sekä huumoripläjäyksiä piristämään päivää. Se riittää. 😊🌺

    • Anonyymi

      Niin onneton en koskaan ole😁💩

      • Anonyymi

        Siis että ihastuisin palstalaiseen. Mielikuvitus hahmoon? Minulle ei pulleudet merkkaa mitään . Olkaa niin pulleita kun tykkäätte. 💩


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis että ihastuisin palstalaiseen. Mielikuvitus hahmoon? Minulle ei pulleudet merkkaa mitään . Olkaa niin pulleita kun tykkäätte. 💩

        Se että joku on pullea,vanha eli iäkäs, köyhä ,rikas ,kouluja käynyt ja käymätön.tms . On aivan yhdentekevää. Nämä jotka näihin meriitteihin itsetuntonsa rakentaa. .. niitä en kelpuuta. Ja onneksi mun ei tarvii😁💩


    • Mulla nyt ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin ottaa yhteyttä. Ajattelin kattotaan nyt lähteekö tästä mitään. Lähti, enempi kuin osattiin odottaa. Eikä kumpikaan edes etsinyt mitään kumppania. Mutta minkäs teet :)

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      45
      3141
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1917
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1900
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      78
      1680
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1502
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1153
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      110
      1123
    Aihe