💗 Kohdelkaa lähimmäisiänne niinkuin toivoisitte teitä kohdeltavan 🥰
Kirjoittelee 35v pelureihin kyllästynyt nainen vailla turvallista kainalopaikkaa 🤗 Mahtaako tätä kautta löytää k&k miehiä paremmin kuin tinderistä?
Kirjoittelee 35v pelureihin kyllästynyt nainen vailla turvallista kainalopaikkaa 🤗 Mahtaako tätä kautta löytää k&k miehiä paremmin kuin tinderistä?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Täällä on syntynyt kaksi palstaparia noin 15 vuodessa. En tiedä kannattaako sun jäädä tänne odottelemaan.
Kaipa niitä enemmänkin on voinut syntyä ei niistä tänne välrtämättä ilmoitella yhtään mitenkään.🙂.
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17869259F
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Mennään naimisiin! Mitä väliä vaikkemme ole edes ikinä nähneet toisiamme? Screw it, you know 😗. Näin siellä Vegasissakin menetellään 👌. Kun pelkää jäävänsä elämässään yksin niin lopulta kelpaa mikä vaan. Olen havainnut että kun ikää alkaa tulemaan lisää niin jotkut vain ottavat itselleen laastarin paikkaamaan sielunsa tuskaa kun ovat ensin madaltaneet tasoaan että kuka heille kelpaa. Keski-iän kriisin sekä olemassaolon kriisin välttäminen ilmeisesti taustalla 🤔. Se voi olla myös geneettistä, sillä suvunjatkamisen kannalta tarvitaan se oma kumppani. Vaikkei omaa lasta hankkisikaan tai onnistuisi siinä niin se voi silti olla deterministinen taustatekijä pariutumiselle. Olemme biologisia organismeja, joiden ultimaattinen tehtävä on a) säilyä hengissä mahdollisimman pitkään ja b) hankkia mahdollisimman paljon laadukkaita jälkeläisiä, jotka sitten toivottavasti lisääntyvät eteenpäin omissa elämissään.
Mikäs sen paremmin tutustumisen täällä estää? Kyllä se rakkaus voi täältä löytyä yhtä helposti kuin mistä tahansa muualtakin.🙂.
Kiitos, hyvää viikonloppua sinullekin. 😊
"Sitä mitä sinä et sinulle tahdo, sitä minä sinulle koskaan en tee
sitä mitä sinä itselles toivot, sinä minulle sen kaiken teet"
Lainaus Lauri Tähkän biisistä. Siinä on ajatusta.
❄️
Mies ja nainen kohtaavat toisensa silloin kun juodaan viinaa baarissa.
Kaikki muu on vain romanttista haihattelua jota ei todellisessa elämässä tapahdu.
t. viinamies
Oikein hyvää ja hauskaa viikonloppua sulle!🤗. Tinderistä en osaa sanoo kun en oo sitä testannut mutta uskoisin että täältäkin on mahdollista löytää se oikea kenen kainaloon saisit onnellisena ja tyytyväisenä turvallisesti käpertyä. Ei se ainakaan mahdotonta ole. Otat vaan rohkeasti yhteyttä jos bongaat sellaisen keneen paremmin tutustua tahtoisit.😊.
"Mahtaako tätä kautta löytää k&k miehiä paremmin kuin tinderistä?"
Palstan aidot k&k miehet ovat naisiin pettyneitä eivätkä etsi seuraa :( Sensijaan palstalla voit törmätä mk-miehiin (mk = mukava kaveri), jotka tulla lumpsii tarralenkkareissaan ja purkkareissaan juttelemaan sulle mukavia todelliset tarkoitusperänsä salaten, ihan sama niillä on mielessä mitä niillä pelureillakin :)
-harmiseikirj-
Elä välitä.... Se voi olla, että ei ole ollut kuin heteroja tarjolla, niin oot jäänyt vaille. :oD
Kiinostasko 18v tyyppi Jyväskylässä
Hyvää viikonloppua =)
Hyvää viikonloppua Sinulle, kuka lienetkään 🤗
En kohtele lähimmäisiäni kuin haluaisin itseäni kohdeltavan, vaan kuinka he ansaitsevat tulla kohdeltavaksi, oman kulloisenkin käytöksensä perusteella.
Satunnaisia kohtaamisia kohtelen kuten haluaisin itseäni kohdeltavan.
Ero on pieni tai iso, näkökulmasta riippuen, lopputlosten ero sen sijaan voi olla valtava.
Elämä on, kunnes se päättyy.
On sulla pikkumies paisunut ego.
Se on sinun näkemyksesi. Minulla on toinen näkemys. Pieni ero.
Miksi kohtelisin "lähimmäisiänne niinkuin toivoisitte teitä kohdeltavan" jos muutkaan eivät niin teen. En ole mikään aisuri. Sitä saa mitä tilaa.
Hieno neuvo, kiitos!