kihlattuni ehdotti että pitäisimme kuukauden taukoa koska hän haluaa tehdä omia asioitaan ja olla inttikamujensa kanssa. (koki ettei voi tehdä niin ilman että suutun,siksi tunteet kerääntyivät kasaksi ja purkautuivat tällä tavalla- hänelle on vaikeaa puhua asioista) kun sovimme pelisäännöistä hän vielä painotti etteivät hänen tunteensa ole muuttuneet ja että hän haluaa jatkaa vielä kuukauden kuluttua. puolet ajasta on nyt kulunut eikä hänestä ole kuulunut mitään. (eilistä synttäri onnittelua lukuunottamatta) Hän kohteli minua ilkeästi kun menin käymään kotonamme hänen viikonloppunaan eikä vastaa viesteihini. mielestäni aika ristiriitaista käytöstä.. mitä mieltä olette? (etenkin miehet) mitä mieheni päässä pyörii? haluaako hän vain olla rauhassa vai suunnitteleeko eroa.. ja miten ihmeessä saan sen selville? en voi kysyä sitä häneltä koska hän ei vastaa.. alkaa pikku hiljaa voimat loppua kun en tiedä mitä hän aikoo tehdä.
kummallista käytöstä
miss piggy
191977
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
tuo enää eron suunnittelulta vaikuta.
Eiköhän sillä ole toinen nainen jossain.
Jos hän kohtelee Sinua ilkeästi, miksi yleensä roikut mokomassa?
Anna kenkää mahdollisimman pian!
kysyin sitä suoraan häneltä ja ei kuulemma ole toista naista. hän kohteli minua ilkeästi sen yhden kerran kun rikoin sopimustamme. nyt en vain ymmärrä miksi hän ei vastaa tekstiviesteihini. lähetti kuitenkin itse viestin syntymäpäivänäni, kertoi omat kuulumisensa ja kyseli minun. miksi hän tekisi niin jos hänellä olisi jo toinen?
että haluaa jostain syystä pitää kuitenkin takaporttia auki Sinun suuntaasi, jos uusi suhde ei alakaan toimia. Hankkiudu nopeasti eroon!
en itsekään usko että hänellä olisi ketään muuta. ollaan oltu sen verran tiiviisti yhdessä kun hän on tullut lomille ettei ole oikein ollut tilaisuutta sellaista hankkia. ja kyllä hän kuitenkin sen verran mies on että pystyisi asian myöntämään.
kirjoitat viestissäsi jotain jostain miehestä? en ymmärtänyt mikä ihmeen mies toimii noin, ipana hän mielestäni on.
jos häneltä ei voi muitakaan asioita suoraan kysyä niin tuskinpa sillä on kanttia vastata suoraan ja rehellisesti siihenkään jos kysyt että onko sillä toinen nainen.
Kyllä ne inttipojat kuule löytää niitä naisia aika keposeen...
vaikka oisitte miten tiivisti yhdessä ollut..et kai kumminkaan joka iltavapailla tai lomilla ole poikien mukana baarissa ollu...jne...
kännytkät on oiva keksintö...kännykkää osataan räpeltää niin huomaamattomasti...silloin kun et sitä tule ajatelleeksikaan...vessassa..tupakalla...roskia viemässä..toisessa huoneessa...jenjne..
heivaa tommone jätkä pihalle!ei kai kukaan rupee huvin vuoksi "taukoa" pitämään...
Oon samaa mieltä edellisen kanssa ja on aika ikävää sopia tauko sellaisena aikana kun toisella on synttäritkin. Jos haluat saada huomiota niin keskity omaan elämääsi ja yritän tehdä siitä mahdollisimman kiinnostavaa, älä ota yhteyttä kundiin ja jos haluat jatkaa niin eiköhän se sieltä takaisin tuu kun tajuaa että sulla on jotain muutakin tekemistä ku roikkua siinä.
Miksi annat nöyryyttää itseäsi noin?
Jos hän on kanssasi oikeasti vakavissaan, niin mikä helvetti on joku kuukauden tauko?? vai ootteko 12vuotiaita? Sori vaan...en vain todellakaan ymmärrä tuollasta! Itse olen ja samoin toinen osapuoli on myös sen verran onnellinen yhteisestä ajastamme, että vaikka herään aamulla hänen vierestään, en malta odottaa, että saan taas illalla siihen nukahtaa! Hän ajattelee samoin. Näin sen kuuluukin olla; ainakin tuntuu hyvältä ja ei tarvitse miettiä haluaako toinen vai ei! Ihme pelleilyä toi teidän systeemi.joko ollaan tai sitten ei. Ei tunnu kovin paljoa mies susta välittävän, jos haluaa olla sun seurasta pois kuukauden. Ilmottele kuin kävi...luulisin, että kuukauden mietinnän jälkeen miehesi kyllä tietää haluaako erota vai ei. Itse en tuollaiseen pompottamiseen alentuisi, mutta etköhän tiedä mitä olet tekemässä...
miehelle on kyse vain 2 viikonlopusta koska hän on intissä. ja alkaa sitä minunkin kärsivälisyytenio loppua, mutta ei ole helppoa luovuttaa tosta vain 4 vuoden jälkeen.
ihmetyttää jos haluaa olla eross vielä ne harvat viikonloputkin jotka voisitte nähä, luulis että inttikavereita näkee riittävästi kun on niiden kanssa 5pv/vk, niin viikonloppuna ois kiinnostusta nähä tytöystävää...
en enää tiedä mitä sen pojan päässä liikkuu. se oli sanonut kaverilleen että ongelma on siinä että kun hän on intissä, makaan kotona ja kun hän on lomilla, olen poissa. en tiedä enää yhtään mistä on kyse!
että miehes yrittää hiillostaa toista naista tuona kuukauden aikana. ellei onnistu niin palaa sun luo niinku ei mitään. jos taas onnistuu niin jättää sut sitten.
intin käyneenä tiedän että vapaa-aikaa odottaa suurimmaksi osaksi pillun takia. toki jos on kauan ollu yhdessä ni saattaa muitakin syitä olla vaikka onkin yleistettynä aika kypsymätön vakavaan sitoutumiseen niin nuorena.
olisi mielenkiintoista tietää syy taukoon ellei se ole se minkä aiemmin mainitsin.
koko tämä teksti perustuu sille olettamukselle että teidän seksielämänne on vähintäänkin normaalia.
miksi kaikki tuntuvat olevan niin varmoja että hänellä on toinen nainen? eikö muka mistään muusta voi olla kyse?
Siksi koska tällä palstalla suosituimmat vastaukset ovat "sillä on toinen" ja "jätä se äijä". Joistakin ihmisistä on hauskaa piruuttaan kylvää epäilyksiä ja tuhota ihmissuhteita. Juoruaminenkin on aina hauskaa. Varsinkin jos itsellä ei ole ihmissuhdetta, on se hauskaa sentään tuhota toisen.
Älä anna kauheasti painoarvoa näille kirjoituksille, lue kuinka moneen muuhun ketjuun on kirjoitettu että "joo, sillä on selvästi toinen, jätä se".
näin vähän arvelin itsekin, mutta koska kirjoitan tänne ensimmäistä kertaa en tiennyt asiaa varmaksi. mitä mieltä siis sinä olet tilanteesta? täällä kaikki ovat sitä mieltä että hänellä on toinen, eräällä toisella keskustelupalstalla ihmetellään miten kestän tällaista pompotusta ja vanhempani sekä hänen vanhempansa neuvovat luottamaan siihen kun hän sanoi että kuukauden päästä jatketaan ja antamaan hänen nyt olla rauhassa.
Noh, minun mielipiteeni.
Tilanne on tietysti sinun kannaltasi ikävä, mutta johtunee miehesi ongelmista itsensä kanssa, ei mitenkään sinusta. Intti on monille raskasta aikaa juuri sosiaalisten paineitten takia, kun viikot ollaan kiinni ja viikonloput pitäisi jakaa tasapuolisesti kavereiden ja tyttöystävän kanssa, ja sosiaalinen paine vetäisi sinne inttikavereiden seuraan. On helpompaa olla porukassa kun on mukana vapaa-ajan riennoissakin, ei tule tutuksi ainoastaan intin kautta.
Tuo voi olla tavallaan eräänlainen vaihe, joka monille nuorille miehille iskee. Seurustelun, sosiaalisten suhteiden, intin ja aikuistumisen kanssa on kaikenlaista mietittävää, joka voi alkaa ahdistaa. Ehkä hänestä tuntuu nimenomaan ettei hänelle jää yhtään aikaa itselleen ja ajatuksilleen?
Kuukausi on lopultakin aika lyhyt aika, neljä pientä viikkoa. Tai neljä pientä viikonloppua, jos hän joka tapauksessa olisi intissä, ja jonkun verran muutenkin kavereidensa kanssa. Jos odotat sen ja katsot mitä sitten, et menetä mitään mutta voit saavuttaa paljon. Se saattaa nyt tuntua hankalalta, mutta aika kuluu lopulta nopeasti, ja poikaystäväsi varmasti arvostaa sinua, kun kunnioitat hänen toivettaan. Toisaalta, saat itsekin aikaa miettiä, ja hengähdystauon jälkeen voitte puhua tulevaisuudesta puhtaalta pöydältä.
Ei tuo ole pompottelua, joskus vain tarvitsee aikaa itselleen. Ei välttämättä johdu mitenkään sinusta!
Tsemppiä!
vihdoin sellainen vastaus jota olen odottanut! tuota mieltä olen itsekin, mutta alkoi mennä pää sekaisin kun kaikki tuntuivat olevan sitä mieltä että pitäis heivata jätkä ja että olen ihan tossun alla. olen antanut hänelle tilaa ja sainkin "kiitokseksi" synttärinäni onnitteluviestin, jossa hän kertoi omista kuulumisistaan ja kysyi mitä minulle kuuluu.
puhuin juuri hänen äitinsä kanssa ja hän sanoi minulle että ymmärsi että tämä poika olisi halunnut ottaa yhteyttä mutta ei sitten jostain syystä ole uskaltanut. hän oli kuitenkin ollut samaa mieltä siitä että nyt viikonlopuna on aika puhua asiasta.
en vain ole aivan varma mistä tämä tauko edes johtuu kun hän sanoi parhaalle kaverilleni ettei tunne enää mitään minua kohtaan, minulle hän sanoi että tuntee samoin kuin ennenkin ja tarvitsee nyt omaa aikaa, ystävälleen hän oli sanonut ettei pidä siitä että kun hän on intissä, olen kotona ja kun hän tulee kotiin, olen poissa. äidilleen hän taas sanoi ettei pidä siitä että yrtän muuttaa häntä. mikä ilmeisesti viittaa tupakanpolttoon. sain hänet joskus lopettamaan, mutta luulen että hän tahtoisi polttaa kun inttikamutkin polttavat. en tosiaan tiedä mikä sitä ukkoa painaa.
12 päivää "taukoa" jäljellä..
erohan siitä sitten tuli. hän koki ettei ole ollut enää vähään aikaan onnellinen. (koska koki että ei ole saanut olla tietokoneella koko viikonloppua ym.) ja oli tauon aikana jo tutustunut johonkin toiseen johon haluaa nyt paremmin tutustua. sama tilanne on käynyt kerran aikaisemminkin, suhteen alkuaikoina. sen jälkeen palasimme yhteen, hän sanoi ettei oikeasti tarkoittanut sitä mitä sanoi ja suhteemme vahvistui. en haluaisi luovuttaa nytkään vaikka järki sanoo että ehkä pitäisi. tahdon vain olla hänen kanssaan, sillä tiedän että välillämme on jotain todella upeaa! onko enää mitään mitä voin tehdä??
Mietippä sitä pystytkö oikeasti olemaan onnellinen vaikka hänet vielä takaisin saisitkin? Etkö koko ajan pelkäisi ja miettisi että milloin hän seuraavan kerran haluaa "taukoa". Ei jatkuvassa epävarmuudessa voi olla onnellinen ja itse en ainakaan sellaisessa suhteessa suostuisi olemaan. Etenkin nyt kun hän tapasi toisen sinun pitäisi viimeistään tajuta ettei tuo mies ole edes arvoisesi. Meressä on muitakin kaloja..